Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПАРАТИВНІ БЛОКИ У СУЧАСНІЙ АМЕРИКАНСЬКІЙ ПОЕЗІЇ: ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ АСПЕКТ

КОМПАРАТИВНІ БЛОКИ У СУЧАСНІЙ АМЕРИКАНСЬКІЙ ПОЕЗІЇ: ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ АСПЕКТ

Назва:
КОМПАРАТИВНІ БЛОКИ У СУЧАСНІЙ АМЕРИКАНСЬКІЙ ПОЕЗІЇ: ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,00 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЯРОВА Наталя Володимирівна
УДК 81?42+801.631.5=111
КОМПАРАТИВНІ БЛОКИ У СУЧАСНІЙ АМЕРИКАНСЬКІЙ ПОЕЗІЇ:
ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ АСПЕКТ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ - 2003
Дисертацією є рукопис.
 
Робота виконана на кафедрі лексикології та стилістики англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор філологічних наук, доцент,
Бєлєхова Лариса Іванівна,
Херсонський державний університет,
кафедра романо-германських
мов, професор
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Кухаренко Валерія Андріївна,
Одеський національний університет ім.
І.І. Мечникова, кафедри лексикології та
стилістики англійської мови, професор
кандидат філологічних наук, доцент
Сєрякова Ірина Іванівна,
Київський національний лінгвістичний
університету, кафедра граматики та історії
англійської мови, доцент
Провідна установа Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра англійської
філології, Кабінет Міністрів України, м. Київ
Захист відбудеться “18” грудня 2003 р. о “14” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-5, вул. Велика Васильківська, 73 ) .
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул. Велика Васильківська, 73).
Автореферат розісланий “ 15 ” листопада 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.А.Калита
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Загальною тенденцією сучасної лінгвістики є звернення до людського фактору в мові, коли лінгвістичні пошуки спрямовуються на вивчення мисленнєвих процесів і їхнього зв’язку з культурою, духовністю етносу. Саме тому дослідження тропів, художнього порівняння зокрема, набувають особливої ваги й вимагають нової методики аналізу. Тропеїка поетичних текстів, еволюція образотворчих засобів і способів їхнього формування та функціонування у композиції поетичних творів завжди були у фокусі уваги філологічних досліджень ХХ століття (Ю.М.Тинянов, Б.В.Томашевський, В.Б.Шкловський, О.А.Некрасова, І.В.Шенько та ін.). При розв’язанні цих проблем у галузі когнітивної поетики увага звертається перш за все на розкриття лінгвокогнітивних механізмів формування й функціонування поетичних тропів, фігур (J.Lakoff, M.Johnson, Z.Koveсses, R.Langacker, M.Freeman) та домінантних одиниць віршованого мовлення (Л.І.Бєлєхова).
У результаті дослідження еволюції поетичних форм в американській поезії в реферованій роботі встановлено, що основні тенденції віршованого мовлення до конвергенції та дивергенції тропів привели до формування складних і ускладнених семантико-синтаксичних утворень (R.Tzur, Л.І.Бєлєхова). У складі поетичних текстів такі утворення є фрагментами, в яких декілька поетичних тропів і фігур спаяні між собою домінантним тропом – художнім порівнянням. У контексті роботи названі текстові конструкти отримали назву компаративних блоків (КБ), оскільки підґрунтям їхнього формування є лінгвокогнітивна операція порівняння.
З давніх часів порівняння розглядалося як мисленнєвий процес освоєння й осмислення світу людиною (Аристотель, О.М.Веселовський, О.О.Потебня). Інтерес до порівняння зумовлений його неоднорідною суттю й неоднозначним розумінням цього явища. Дотепер не існує єдиного підходу до тлумачення поняття порівняння, яке розуміється у вузькому й широкому смислах. У вузькому значенні порівняння є образним уподібненням двох несхожих об’єктів, що належать до двох різних класів (за Аристотелем, Б.В.Томашевським, О.А.Некрасовою та ін). Тобто, порівняння у вузькому смислі є граматично оформленим образним зіставленням на підставі уявної подібності (С.Ф.Гончаренко, Г.Г.Шпет, Б.В.Томашевський).
У широкому розумінні порівняння традиційно відноситься до мисленнєвої операції, результатом якої є прийом художнього порівняння (simile) або логічне порівняння (comparison), тобто розуміється в мовознавстві як явище не лише мови, а й думки (Е.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОМПАРАТИВНІ БЛОКИ У СУЧАСНІЙ АМЕРИКАНСЬКІЙ ПОЕЗІЇ: ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок