Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВАЖКІ МЕТАЛИ В ЕКОСИСТЕМАХ ВИСОТНОГО ПРОФІЛЮ ЧОРНОГОРИ (УКРАЇНСЬКІ КАРПАТИ)

ВАЖКІ МЕТАЛИ В ЕКОСИСТЕМАХ ВИСОТНОГО ПРОФІЛЮ ЧОРНОГОРИ (УКРАЇНСЬКІ КАРПАТИ)

Назва:
ВАЖКІ МЕТАЛИ В ЕКОСИСТЕМАХ ВИСОТНОГО ПРОФІЛЮ ЧОРНОГОРИ (УКРАЇНСЬКІ КАРПАТИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,26 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОЗЛОВСЬКИЙ ВОЛОДИМИР ІГОРОВИЧ
УДК 504.05:549.25
ВАЖКІ МЕТАЛИ В ЕКОСИСТЕМАХ ВИСОТНОГО ПРОФІЛЮ ЧОРНОГОРИ (УКРАЇНСЬКІ КАРПАТИ)
03.00.16 – екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Дніпропетровськ – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті екології Карпат НАН України
Науковий керівник академік НАН України,
доктор біологічних наук, професор
Голубець Михайло Андрійович,
директор Інституту екології Карпат
НАН України
Офіційні опоненти:
1.
Цвєткова Н.М., д.б.н., професор кафедри геоботаніки, грунтознавства та екології Дніпропетровського національного університету (м.Дніпропетровськ);
2.
Бондар Г.С., к.б.н., асистент кафедри грунтознавства та екології Дніпропетровського державного аграрного університету (м.Дніпропетровськ).
Провідна установа: Чернівецький національний університет
ім. Ю. Федьковича Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться " 19 " червня 2002 р. о 12:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.04 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук в Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, МСП, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова13, корпус 17, біологоекологічний ф-т, ауд. 611
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул Наукова, 13
Автореферат розісланий 15 травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.б.н. Дубина А.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зростаючий вплив техногенного забруднення на природне середовище, зміни вмісту хімічних елементів у природних компонентах незалежно від їх безпосереднього зв'язку з локальними джерелами антропогенних емісій є незаперечними. Поряд із вивченням трансформації екосистем у безпосередній близькості від джерел антропогенних емісій об'єктом міжнародного співробітництва вчених стало дослідження рівнів техногенного впливу, коли видимих порушень екосистем не спостерігається. Однак, саме ці помірні дози промислових викидів є причиною хронічних повільних змін стану природного середовища на великих територіях і, на думку деяких авторів, уже призвели до перевищення концентрацій багатьох забруднювачів на 2-3 порядки, порівняно із первинними значеннями (А.М.Степанов,1988). Вперше такі дослідження почали проводитися на базі створених у 70-80-х роках біосферних заповідниках. У Березинському (Білорусія) біосферному рівнинному заповіднику, а також у Чорногірському масиві Українських Карпат, де на той час уже існував заповідник, планувалося відстежувати процеси західного транскордонного переносу речовини у нижній тропосфері (Глазовская,1989; Израэль и др.,1989). Ця проблема є актуальною для західних прикордонних областей України (Національна доповідь...,1998; Марискевич та ін., 1996; Grodzinska i in., 1997; Stan њrodowiska...,1993). Однак, через слабку інтегрованість української науки в світовий та європейський природоохоронний процес, такі роботи в Україні є епізодичними, відірваними від міжнародних програм, а в Карпатах практично відсутніми. Маємо лише кілька публікацій де наведено вміст мікроелементів і важких металів у грунтах і материнських породах деяких районів Карпат (Гаврилова, Пацукевич,1983; Ракочий,1974; Афанасьева,1979;1983).
Враховуючи це та зважаючи на повну відсутність інформації про стан забруднення української частини Східних Карпат, від 1995 р. було розпочато відповідні дослідження у Чорногорі.
Зв’язок роботи з науковими темами. Робота виконана у відділі екосистемології Інституту екології Карпат НАН України за час навчання в стаціонарній аспірантурі, а також у рамках комплексної теми відділу 2.33.7.1 "Базова характеристика екологічної ситуації Карпатського регіону у зв’язку з потребами оптимізації довкілля і моніторингу."
Мета та завдання дослідження полягала у встановленні рівнів накопичення важких металів (ВМ) в екосистемах Чорногори, вивченні стану забруднення ВМ Чорногірського масиву та ролі компонентів екосистем у їх трансформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВАЖКІ МЕТАЛИ В ЕКОСИСТЕМАХ ВИСОТНОГО ПРОФІЛЮ ЧОРНОГОРИ (УКРАЇНСЬКІ КАРПАТИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок