Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування ЕМОЦІЙНО-ПОЧУТТЄВОЇ СФЕРИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ХУДОЖНЬО-ІГРОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Формування ЕМОЦІЙНО-ПОЧУТТЄВОЇ СФЕРИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ХУДОЖНЬО-ІГРОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
Формування ЕМОЦІЙНО-ПОЧУТТЄВОЇ СФЕРИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ХУДОЖНЬО-ІГРОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,31 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН УКРАЇНИ
На правах рукопису
ШЕВЧУК тАМАРА ОЛЕКСІЇВНА
УДК 371.383
Формування ЕМОЦІЙНО-ПОЧУТТЄВОЇ
СФЕРИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ХУДОЖНЬО-ІГРОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.07 – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Уманському державному педагогічному університеті
імені Павла Тичини
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Коберник Олександр Миколайович,
Уманський Державний педагогічний
університет імені Павла Тичини.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Рудницька Оксана Петрівна,
Інститут педагогіки і психології професійної
освіти АПН України, лабораторія мистецької освіти,
завідувач;
кандидат педагогічних наук,
Тименко Володимир Петрович,
Інститут педагогіки АПН України,
лабораторія початкової освіти,
провідний науковий співробітник.
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка, кафедра педагогіки
Захист відбудеться “26” вересня 2000 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України (04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “22” серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П. Пустовіт
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Гуманізація навчально-виховного процесу в загальноосвітній школі зумовлює розробку теоретико-методичних засад особистісно-спрямованого педагогічного впливу на учнів. Виховання особистості забезпечує право на вільне виявлення і реалізацію її здібностей, фізичний й емоційний розвиток.
Центром виховного впливу в початковій школі має стати дитина з її складним внутрішнім світом, а метою - формування такої позиції особистості, яка, проявляючись у соціальній активності, творчості і гуманістичній спрямованості, забезпечувала б її самоактуалізацію і самореалізацію.
У зв’язку з цим формування в дітей умінь правильно оцінювати свої вчинки і взаємини, має незаперечне значення для максимальної реалізації їх потенційних можливостей.
Отже, актуальною стає проблема підвищення ефективності впливу не тільки на інтелект, але й на почуття учня. З огляду на це зростає значення сенсорного виховання молодших школярів за рахунок посилення емоційності змісту навчання, ігрових форм організації занять, підвищення ролі предметно-розвивального середовища.
Подолати розбіжності між почуттями, думкою і дією можна через розвиток емоційно-почуттєвої сфери (ЕПС) молодших школярів.
Комплексний вплив на особистість синтезованих мистецьких ігор, художньо-ігрової діяльності взагалі, є ефективним засобом активізації цих трьох сфер її життєдіяльності.
Однак, ця проблема досі залишається однією з найменш досліджених. Співвідношення мистецтва і гри, що випливає із сутності поняття “художньо-ігрова діяльність”, є складною проблемою, яка вирішується на зіткненні кількох наук: естетики, психології, педагогіки.
Розвиток ЕПС молодших школярів в художньо-ігровій діяльності передбачає організацію педагогічно вмотивованого процесу, в якому взаємопов’язані зміст, форми, методи художньо-ігрової діяльності і система компонентів ЕПС молодших школярів.
Позитивну роль художньо-ігрової діяльності в розвитку ЕПС відзначали відомі зарубіжні педагоги-гуманісти: Я.Коменський, М.Монтесорі, Г.Песталоцці, Ж.Ж.Руссо, С.Френе, Р.Штайнер, а також вітчизняні педагоги: К.Ушинський, Г.Ващенко, С.Русова, В.Сухомлинський.
Важливими аспектом нашого дослідження є положення і результати експериментальних досліджень Т.Антоненко, Н.Дмитракової, А.Ільїна, О.Коберника, М.Коробициної, Т.Лаврентьєвої, К.Радіної, М.Суботи.
Особливості формування ЕПС молодших школярів продовжують досліджувати українські вчені-педагоги: В.Киричок, Б.Кобзар, Н.Кудикіна, К.Чорна та інші.
Стимулюючий вплив художньо-ігрової діяльності на розвиток ЕПС молодших школярів відзначають спеціалісти з галузі мистецтвознавства: М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Формування ЕМОЦІЙНО-ПОЧУТТЄВОЇ СФЕРИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ХУДОЖНЬО-ІГРОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок