Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дидактичні умови формування інтелектуальних умінь старшокласників при вивченні науково-природничих дисциплін

Дидактичні умови формування інтелектуальних умінь старшокласників при вивченні науково-природничих дисциплін

Назва:
Дидактичні умови формування інтелектуальних умінь старшокласників при вивченні науково-природничих дисциплін
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,47 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ВОЛИНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
ЛАВРЕНТЬЄВА Олена Олександрівна
УДК 37.025:50
Дидактичні умови формування
інтелектуальних умінь старшокласників
при вивченні науково-природничих дисциплін
13.00.09 – теорія навчання
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луцьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Криворізькому державному педагогічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Буряк Володимир Костянтинович,
Криворізький державний педагогічний університет, ректор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Гусак Петро Миколайович,
Волинський державний університет імені Лесі Українки, завідувач кафедри соціальної педагогіки;
кандидат педагогічних наук, професор
Малафіїк Іван Васильович,
Рівненський гуманітарний університет, завідувач кафедри педагогіки.
Провідна установа: Запорізький державний університет, кафедра
педагогіки і психології, Міністерство освіти і науки України, м. Запоріжжя.
Захист відбудеться 6 травня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 32.051.04 в Волинському державному університеті імені Лесі Українки за адресою: 43021, м. Луцьк, вул. Винниченка, 30.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Волинського державного університету імені Лесі Українки за адресою: 43021, м. Луцьк, вул. Винниченка, 30 а.
Автореферат розісланий 5 квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.С. Петрович


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. На сучасному етапі розвитку педагогічної науки процес формування інтелектуальних умінь старшокласників викликає підвищений інтерес у багатьох викладачів і науковців. Дослідження психологів, педагогів, фізіологів дають можливість з’ясувати механізми створення та функціонування операційних знарядь інтелекту особистості й обґрунтувати дидактичні умови реалізації навчально-пізнавальної діяльності учнів сучасної загальноосвітньої школи.
У процесі науково-пошукової роботи ми виявили, що вітчизняна та зарубіжна наука у контексті Болонського процесу має чималий досвід у розв’язанні питань інтелектуального розвитку. Це дає підставу врахувати найважливіші наукові підходи, які сприяють вивченню навчальних дисциплін природничого циклу з позиції активізації навчального процесу у школі. У першоджерелах подаються окремі аспекти педагогічного досвіду, який передбачає засвоєння учнями природничої інформації, врахування ролі навчання у формуванні умінь старшокласників.
Прихильниками системи розумового розвитку у процесі навчання були відомі педагоги минулого: Платон, Аристотель, Я.А. Коменський, Дж. Локк, Й.Ф. Герберт, Й. Песталоцці, М.І. Пирогов, Ж.-Ж. Руссо, Дж. Д’юї, П.П. Блонський, К.Д. Ушинський та інші.
В окремих дослідженнях сучасних психологів та дидактів Л.С. Виготського, С.Л. Рубінштейна, Г.С. Костюка, О.М. Леонтьєва, Н.А. Менчинської, Ю.К. Бабанського, Л.В. Занкова, В.В. Давидова, М.А. Данілова, Б.П. Єсіпова, І.Я. Лернера, В.Ф. Паламарчук, М.Н. Скаткіна, О.Я. Савченко, В.О. Сухомлинського, Б.Д. Ельконіна, Е. Торндайка, Р. Форстейна, Ж. Піаже, Р. Стернберга, Х. Гарднера розкриті основні процеси та рушійні сили розумового розвитку, подаються загальні вимоги до шкільної освіти та навчальних програм. Автори довели, що розумовий розвиток є неперервним процесом, який здійснюється у навчанні, пізнавальній діяльності, під час гри, у різних життєвих ситуаціях. Однак, інтенсивніше цей процес проходить під час активного засвоєння та творчого використання знань, тобто в актах, що містять цінні операції для розвитку розуму.
Аналіз наукових праць показав, що інтелектуальні вміння стають надбанням старшокласника у достатньо широкій та стійкій формі за умови реалізації зростання у нього критичності, самостійності, продуктивності, гнучкості власного мислення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Дидактичні умови формування інтелектуальних умінь старшокласників при вивченні науково-природничих дисциплін

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок