Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Науково-дослідна робота майбутніх диспетчерів міжнародних авіаліній як засіб формування професійних умінь

Науково-дослідна робота майбутніх диспетчерів міжнародних авіаліній як засіб формування професійних умінь

Назва:
Науково-дослідна робота майбутніх диспетчерів міжнародних авіаліній як засіб формування професійних умінь
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,24 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Українська інженерно-педагогічна академія
ЩЕРБИНА СВІТЛАНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 629.7.07:81.2
Науково-дослідна робота
майбутніх диспетчерів міжнародних авіаліній
як засіб формування професійних умінь
13.00.02 – теорія і методика навчання з технічних дисциплін
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державній льотній академії України, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
Макаров Роберт Микитович,
Державна льотна академія України, м. Кіровоград, завідувач кафедри
авіаційної педагогіки і психології.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук
Сусь Богдан Арсентійович,
Київський військовий інститут управління
і зв’язку, професор кафедри фізики;
кандидат педагогічних наук, доцент
Ткаченко Олександр Анатолійович,
Кіровоградський регіональний інститут
управління та економіки,
завідувач кафедри психології.
Провідна установа: Тернопільський державний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка, кафедра педагогічної майстерності та освітніх технологій, Міністерство освіти і науки України, м. Тернопіль.
Захист відбудеться 12 грудня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .108.01 в Українській інженерно-педагогічній академії за адресою: 61003, м. Харків, вул. Університетська, 16, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української інженерно-педагогічної академії за адресою: 61003, м. Харків, вул. Університетська, 16.
Автореферат розіслано 12 листопада 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К.В. Яресько


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Одним із основних напрямів реформування вищої освіти в Україні є створення позитивних умов для всебічного розвитку інтелектуальних та професійних якостей особистості, творчих здібностей сучасного спеціаліста.
У другій половині двадцятого сторіччя виконано значну кількість фундаментальних досліджень у галузі педагогіки і психології (С.І. Архангельський, Ю.К. Бабанський, Б.Ф. Ломов, М.І. Махмутов, О.В. Петровський, К.К. Платонов, М.М. Скаткін, Н.Ф. Тализіна), що забезпечує методологічну основу підготовки спеціалістів для основних сфер людської діяльності відповідно до потреб сучасного суспільства. Досягнення педагогіки та психології вищої школи здійснили асимілюючий вплив і на підготовку спеціалістів для однієї з найскладніших галузей людської діяльності – авіації й космонавтики. Ці передумови забезпечили створення системи професійно-психологічного відбору пілотів, диспетчерів, космонавтів, на базі якої розроблено цільові установки дидактики формування особистості і професійної підготовки спеціалістів авіаційно-космічного профілю.
Однак, проблема забезпечення професійної надійності в системі підготовки авіаційних спеціалістів, на жаль, не повністю розв’язана. Незважаючи на значні досягнення в галузі авіаційної педагогіки, психології, інженерної психології й ергономіки, проблема безпеки польотів та надійності людської діяльності при управлінні літаком і повітряним рухом потребує пошуку нових підходів, форм, методів. Аналіз показав, що за останні роки повітряні апарати зазнали значних конструктивних ускладнень, що й обумовило поглиблення суперечностей між прогресом авіаційної техніки і відставанням методики підготовки льотного та диспетчерського складів для надійної експлуатації сучасного літака. Цей факт підтверджується великою кількістю аварій і катастроф, спричинених людським фактором.
Встановлено (Д.В. Гандер, В.О. Пономаренко, Р.М. Макаров), що професійна діяльність на міжнародних трасах при управлінні повітряним рухом ускладнюється необхідністю здійснювати постійний радіообмін англійською мовою, а це призводить до виникнення певного додаткового напруження для льотно-диспетчерського складу неангломовних країн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Науково-дослідна робота майбутніх диспетчерів міжнародних авіаліній як засіб формування професійних умінь

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок