Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФОРМАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ ПІДПРИЄМСТВ (на прикладі машинобудівних підприємств Івано-Франківської області)

ІНФОРМАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ ПІДПРИЄМСТВ (на прикладі машинобудівних підприємств Івано-Франківської області)

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ ПІДПРИЄМСТВ (на прикладі машинобудівних підприємств Івано-Франківської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,44 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут економічного прогнозування
КОРНЄВА ОЛЬГА ВАЛЕРІЇВНА
УДК [001.895:658]:621(477.8)
ІНФОРМАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ ПІДПРИЄМСТВ
(на прикладі машинобудівних підприємств Івано-Франківської області)
08.02.03 – організація управління,
планування і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківському державному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор економічних наук, доцент
Лапко Олена Олександрівна,
Івано-Франківський державний технічний університет нафти і газу, завідувач кафедри управління виробництвом.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
Сіденко Володимир Романович,
Український центр економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова,
директор економічних програм.
кандидат економічних наук, доцент
Чухрай Наталія Іванівна,
Національний університет “Львівська політехніка”, доцент кафедри економіки енергетичних і хімічних підприємств та маркетингу.
Провідна установа Тернопільська академія народного господарства
Міністерства освіти і науки України,
кафедра менеджменту, м. Тернопіль.
Захист відбудеться “_20 “ __червня_____ 2001 р. о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м. Київ-11, вул. Панаса Мирного 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України, 01011, м. Київ-11, вул. Панаса Мирного 26.
Автореферат розісланий “_19_” ____травня_____ 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Економічна криза, яку переживає сьогодні Україна, породила низку проблем, пов’язаних з виходом із цієї складної ситуації. Cвітовий досвід дає підставу для аналізу ситуації, яка склалася в Україні, і вибору оптимального шляху досягнення стабілізації та розвитку економіки через активізацію інноваційних процесів.
Актуальність теми. Найгострішою проблемою для економіки України є реформування існуючої інноваційної системи і надання їй нормальної, цивілізованої спрямованості. Набуття вітчизняними підприємствами самостійності, корпоративності слугують стимулами в необхідності пізнання, системного дослідження сутності інноваційних процесів. Разом з тим, до недавнього часу вітчизняними вченими недостатньо уваги приділялось можливості розвитку інноваційного потенціалу підприємств з позицій самостійного управління відтворювальними процесами. Вирішення цієї проблеми не дасть якісних результатів, якщо не буде визначена інноваційна стратегія.
Вагомий внесок у дослідження проблем інноваційного розвитку зробили іноземні та вітчизняні науковці Бажал Ю., Валдайцев С., Ільєнкова С., Завлін П., Калецькі М., Кондратьєв Н., Корєнной А., Лапко О., Нейкова Л., Санто Б., Солоу Р., Твісс Б., Черваньов Д., Шумпетер Й. та інші. Проте і на сьогоднішній день питання доцільності стратегічної орієнтації підприємств, формування інноваційної стратегії залишається об’єктом дискусій. Недостатньо дослідженими є проблеми сучасної інноваційної системи як складної кібернетичної та передумови формування та ефективної реалізації інноваційної стратегії. Практично поза увагою залишається також такий ключовий фактор інноваційного розвитку, як сучасні інформаційні технології. Недостатньо системно розроблені питання вдосконалення організаційних форм управління та соціально-психологічного супроводу, а також їх вплив на інноваційний розвиток підприємств.
Сьогодні потрібно розглядати весь комплекс чинників та результатів, пов’язаних з інноваційними змінами в країні. Особливо це стосується вітчизняних машинобудівних підприємств, які потребують науково-обгрунтованих рекомендацій щодо механізмів організаційно-методичного та інформаційного забезпечення, активізації інноваційної діяльності на принципах самонавчання, самоорганізації та саморозвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ ПІДПРИЄМСТВ (на прикладі машинобудівних підприємств Івано-Франківської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок