Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАВДАНЬ ШВИДКОГО І ПОВНОГОРОЗКРИТТЯ ЗЛОЧИНУ В ДОСУДОВИХ СТАДІЯХ

РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАВДАНЬ ШВИДКОГО І ПОВНОГОРОЗКРИТТЯ ЗЛОЧИНУ В ДОСУДОВИХ СТАДІЯХ

Назва:
РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАВДАНЬ ШВИДКОГО І ПОВНОГОРОЗКРИТТЯ ЗЛОЧИНУ В ДОСУДОВИХ СТАДІЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,40 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Юркова Галина Володимирівна
УДК 343.1
РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАВДАНЬ ШВИДКОГО І ПОВНОГО
РОЗКРИТТЯ ЗЛОЧИНУ В ДОСУДОВИХ СТАДІЯХ
12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика;
судова експертиза
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі кримінального процесу Національної академії внутрішніх справ України.
Науковий керівник: Заслужений юрист України, кандидат юридичних
наук, професор Смітієнко Зінаїда Дмитрівна,
Національна академія внутрішніх справ України,
професор кафедри кримінального процесу
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, доцент Шумило Микола
Єгорович, Національна академія служби
безпеки України, професор кафедри
кримінального права і процесу
кандидат юридичних наук, старший науковий
співробітник Сірий Микола Іванович,
Інститут держави і права ім. Корецького
НАН України, старший науковий співробітник
Провідна установа: Національна юридична академія України імені
Ярослава Мудрого, м. Харків
Захист відбудеться 29.03.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.007.03 у Національній академії внутрішніх справ України (03035, м.Київ-35, Солом'янська пл.,1)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України (03035, м.Київ-35, Солом'янська пл.,1)
Автореферат розісланий 26.02.2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук, доцент Є.Д. Лук'янчиков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Політичні та соціально-економічні зміни, шлях перетворень, на який стала Україна, потребують нових підходів до реформи українського кримінально-процесуального законодавства. При цьому його зміна припускає широке використання досягнень правової науки, урахування соціальних реальностей, усвідомлення й оцінку позитивного і негативного українського та зарубіжного досвіду кримінально-процесуальної практики.
Важливим сучасним завданням правової науки, нормотворчості та юридичної практики є реальне забезпечення правового захисту особи, більш повне і глибоке зміцнення та розвиток гарантій прав і свобод кожного громадянина, законних інтересів держави й суспільства в цілому. Значну роль у забезпеченні зазначених положень відведено реалізації наявних кримінально-процесуальних завдань щодо швидкого і повного розкриття злочинів (ст. КПК України). Законодавче забезпечення реалізації завдань швидкого та повного розкриття злочинів повинно бути оптимальним і виходити з правильного співвідношення інтересів держави й особистості. Досудове провадження покликано виконати зазначені завдання та забезпечити оптимальні можливості для законного і справедливого здійснення правосуддя за рахунок швидкого й повного дослідження обставин кримінальної справи.
Значення швидкого дослідження обставин справи важко переоцінити. Воно необхідне для наближення моменту вчинення злочину до моменту призначення покарання, встановлення об'єктивної істини у кримінальній справі, охорони прав і законних інтересів суб'єктів процесу, попередження нових злочинів. Між тим, вимога швидкого дослідження обставин справи, яка в цілому має важливе значення в боротьбі зі злочинністю, все ж не повинна заважати вимозі повного дослідження обставин, а, навпаки, повинна її обумовлювати. Як показує практика, на місці події збирається значна кількість доказової інформації. Тому тільки своєчасний огляд місця події може бути ефективним. Невипадково законодавець поставив ці дві вимоги (швидкість і повноту) поряд (ст. КПК). Від того, наскільки швидко будуть проведені процесуальні дії, багато в чому залежатиме повнота розслідування та, як результат, розкриття злочину, що в свою чергу сприятиме захисту законних інтересів осіб, що беруть участь у кримінальному судочинстві.
Відступ від положення повного дослідження обставин справи, як показує аналіз практики діяльності органів розслідування і суду, є в більшості випадків однією з головних причин повернення кримінальних справ судом і прокуратурою на додаткове розслідування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАВДАНЬ ШВИДКОГО І ПОВНОГОРОЗКРИТТЯ ЗЛОЧИНУ В ДОСУДОВИХ СТАДІЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок