Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІМУНО - ГОРМОНАЛЬНІ КРИТЕРІЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ГАЛОТЕРАПІЇ У ХВОРИХ НА БРОНХІАЛЬНУ АСТМУ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД СТАНУ НЕСПЕЦИФІЧНОЇ РЕАКТИВНОСТІ БРОНХІВ

ІМУНО - ГОРМОНАЛЬНІ КРИТЕРІЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ГАЛОТЕРАПІЇ У ХВОРИХ НА БРОНХІАЛЬНУ АСТМУ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД СТАНУ НЕСПЕЦИФІЧНОЇ РЕАКТИВНОСТІ БРОНХІВ

Назва:
ІМУНО - ГОРМОНАЛЬНІ КРИТЕРІЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ГАЛОТЕРАПІЇ У ХВОРИХ НА БРОНХІАЛЬНУ АСТМУ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД СТАНУ НЕСПЕЦИФІЧНОЇ РЕАКТИВНОСТІ БРОНХІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,31 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
ІВАСІВКА РОКСОЛЯНА СТЕПАНІВНА
УДК 616.248-085.835-092.19:616.233-092-072.7
ІМУНО - ГОРМОНАЛЬНІ КРИТЕРІЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ГАЛОТЕРАПІЇ У ХВОРИХ НА БРОНХІАЛЬНУ АСТМУ
В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД СТАНУ
НЕСПЕЦИФІЧНОЇ РЕАКТИВНОСТІ БРОНХІВ
14.03.08 – імунологія та алергологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
КИЇВ – 2007


Дисертація є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Дутка Роман Ярославович,
Львівський національний
медичний університет
імені Данила Галицького,
завідувач кафедрою
пропедевтики внутрішніх хвороб
Офiцiйнi опоненти: доктор медичних наук, професор
Бордонос Володимир Герасимович,
Національний медичний університет
імені О.О.Богомольця МОЗ України,
завідувач лабораторією імунології
науково-дослідного лабораторного центру
кандидат медичних наук
Гришило Павло Вікторович,
Київська міська клінічна лікарня №8,
Київський міський алергологічний центр,
завідувач відділенням алергології
Провiдна установа: Інститут фтизіатрії і пульмонології
імені Ф.Г.Яновського АМН України
(м. Київ)
Захист відбудеться 05.04.2007 р. о _13-30_год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.02 при Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця за адресою:01023, м. Київ, вул. Шовковична, 39/1, Центральна міська клінічна лікарня, корпус 2.
Із дисертацiєю можна ознайомитися у бiблiотецi Національного медичного університету імені О.О.Богомольця МОЗ України (адреса: 03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1).
Автореферат розiсланий 15.02.2007 року.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради
доктор медичних наук, професор С.Г. Свирид


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Бронхіальна астма (БА) залишається однією з найактуальніших проблем клінічної медицини. За даними міжнародних епідеміологічних досліджень, поширеність БА у різних популяціях становить 5 -15% [Мостовий Ю.М., 2000]. Частота розвитку БА в Україні складає близько 6,6 % [Нейко Є.М., Чернюк Н.В., Ковальчук Л.Є., 2003]. Незважаючи на детально розроблені рекомендації щодо її терапії і значний науковий прогрес у розумінні генетичних основ та механізмів розвитку цієї патології, показники захворюваності на БА продовжують зростати [Чучалін А.Г.,1997; Фещенко Ю.І., 2000]. За цих умов впровадження в практичну медицину ефективних немедикаментозних методів лікування БА є важливою медико-соціальною проблемою охорони здоров'я.
За останні десятиліття завдяки прогресу у методах і засобах вивчення аерозольних систем та досягненням у галузі аерозольної технології була запропонована нова медична технологія, яка використовує лікувальні властивості штучного сольового аерозолю – галотерапія (ГТ) [Торохтін М.Д., 1985; Горбенко П.П. і співавт., 1990]. Проте місце галотерапії як методу відновлювального лікування у структурі комплексних терапевтичних ступінчатих алгоритмів досі не регламентоване через те, що у 30 - 35% пацієнтів, які скеровувалися згідно з показаннями на лікування в умовах галокамери, не вдавалося досягти стійкої клініко-лабораторної ремісії або з’являлася негативна клінічна динаміка .Тому пошук критеріїв відбору хворих та ефективності галотерапії набуває важливого прикладного значення.
На думку багатьох авторів, розлади регуляції водно-електролітного складу бронхіального вмісту, зокрема зниження в харкотинні хворих на БА відсоткового вмісту іонів натрію є одним із механізмів, що лежить в основі розвитку гіперреактивності бронхів (ГРБ) на гіпоосмолярну провокацію (ГОП) [De Vries K. et al., 1968; Effros R.M. еt al., 1989; Smith C.M. et al., 1989; Воскобойніков Т.В., 1990]. Тому патогенетично виправданим є застосування провокаційного тесту з дистильованою водою для визначення стану неспецифічної реактивності бронхів та його корекції високодисперсним аерозолем солі.
Механізми запалення дихальних шляхів при БА поглиблено вивчаються з урахуванням кооперативної дії клітин імунної системи, інтегрованої низкою секретованих ними цитокінів, у розвитку специфічної імунної відповіді [Кашкін К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІМУНО - ГОРМОНАЛЬНІ КРИТЕРІЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ГАЛОТЕРАПІЇ У ХВОРИХ НА БРОНХІАЛЬНУ АСТМУ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД СТАНУ НЕСПЕЦИФІЧНОЇ РЕАКТИВНОСТІ БРОНХІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок