Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АЛІМЕНТАРНІ ЧИННИКИ РИЗИКУ ВИНИКНЕННЯ ЗАЛІЗОДЕФІЦИТНИХ СТАНІВ У МОЛОДИХ ЖІНОК

АЛІМЕНТАРНІ ЧИННИКИ РИЗИКУ ВИНИКНЕННЯ ЗАЛІЗОДЕФІЦИТНИХ СТАНІВ У МОЛОДИХ ЖІНОК

Назва:
АЛІМЕНТАРНІ ЧИННИКИ РИЗИКУ ВИНИКНЕННЯ ЗАЛІЗОДЕФІЦИТНИХ СТАНІВ У МОЛОДИХ ЖІНОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,21 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство охорони здоров'я України
Національний медичний університет
імені О.О.Богомольця
КУЗЬМІНСЬКА ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 613.2:616 – 008.64 – 055.2:546.72
АЛІМЕНТАРНІ ЧИННИКИ РИЗИКУ ВИНИКНЕННЯ ЗАЛІЗОДЕФІЦИТНИХ
СТАНІВ У МОЛОДИХ ЖІНОК
14.02.01 – гігієна, медичні науки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ–2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі гігієни харчування Національного медичного університету імені О.О.Богомольця МОЗ України
Наукові керівники: доктор медичних наук, професор
Ципріян Віктор Іванович,
Національний медичний університет імені О.О.Богомольця
МОЗ України,
завідувач кафедри гігієни харчування
доктор медичних наук
Лановенко Іван Іванович,
Інститут гематології та трансфузіології АМН України,
завідувач лабораторії патофізіології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Шевченко Андрій Мусійович,
Національний медичний університет імені О.О.Богомольця
МОЗ України,
кафедра гігієни праці з курсом професійних захворювань
доктор медичних наук
Карпенко Петро Олександрович,
Інститут екогігієни і токсикології імені Л.І.Медведя,
завідуючий відділом дієтології і клінічних досліджень
медико-профілактичних засобів,
Головний дієтолог МОЗ України
Провідна установа: Інститут гігієни та медичної екології імені О.М. Марзеєва, лабораторія гігієни харчування, АМН України, м.Київ.
Захист відбудеться “6” грудня 2001 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої ради Д.26.003.01 при Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця МОЗ України (02057, м. Київ, пр-т Перемоги, 34, санітарно-гігієнічний корпус, аудиторія 2).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного медичного університету імені О.О.Богомольця МОЗ України (м. Київ-57, вул. Зоологічна, 3).
Автореферат розісланий “5” листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Яворовський О.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Залізодефіцитні стани (ЗДС) давно привертають увагу вчених-медиків у зв'язку з дуже високою їх розповсюдженістю. ЗДС реєструються у 10% населення світу. У групах ризику, до яких відносять жінок репродуктивного віку, вагітних, донорів ЗДС складають 30-40%. Якщо ж мова йде про молодих жінок, то спадкоємцями дефіциту заліза (ДЗ) стають і їх діти (L. Davіdsson, 1994; Є.Б. Яковлева, Ю.М. Халецкий, 1997). Надто висока розповсюдженість цих станів є однією з проблем, глибоке вивчення якої рекомендовано ВООЗ ООН (І.І. Гончарик, 1991; М. Ларкін, 1997; С.М. Пересічна, 1998).
Серед ЗДС більш ніж в половині випадків реєструються приховані стани – латентний дефіцит заліза (ЛДЗ). Саме ці стани супроводжують людину роки і десятиріччя, відбиваючись на її здоров'ї, працездатності, тривалості життя (Л.А. Смірнова, Н.Д. Баркар, 1997; A.Looker et al, 1997). Найбільш виражені ЗДС у державах, населення яких переживає тимчасові економічні негаразди, в тому числі і в Україні. Так, поширеність захворювань на залізодефіцитні анемії в Україні у 1999 році складала 1163,9 особи на 100 тисяч населення (П.М. Перехрестенко та ін., 1999).
В літературі є вказівки на тісний зв'язок дефіциту заліза з харчуванням, а саме з його недостатністю та якісною неадекватністю (R.F. Hurrell, 1996; В.Г. Передерій, С.М. Ткач, 1998).
Захворюваність анеміями тісно пов'язана з дефіцитом заліза, фолієвої і аскорбінової кислот в їжі. Кількість же м'яса у натуральному вигляді та риби, які містять залізо в легкозасвоюваній (гемовій) формі, в найбільш розповсюджених для України харчових раціонах надто обмежена. Засвоєнню заліза перешкоджає наявність в раціоні надмірної кількості таких демінералізуючих чинників, як таніни, фосфопротеїни, фітинові сполуки (M. Brune et al., 1989; І.І. Гончарик, 1991). Розповсюдженню ДЗ також сприяє вуглеводно-жирове харчування населення. Разом з тим, відсутні дані оцінки сили зв'язку між аліментарними чинниками, як причиною, – з одного боку і глибиною ДЗ в організмі, як наслідком, – з іншого. Відсутні відомості про оптимальне нормування необхідної кількості надходження харчових продуктів та нутрієнтів в організм молодої жінки з урахуванням їх впливу на показники крові з метою запобігання виникненню аліментарно обумовлених ЗДС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АЛІМЕНТАРНІ ЧИННИКИ РИЗИКУ ВИНИКНЕННЯ ЗАЛІЗОДЕФІЦИТНИХ СТАНІВ У МОЛОДИХ ЖІНОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок