Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ШНЕКОВІ БАГАТОСТУПЕНЕВІ НАСОСИ: МЕТОДИКА РОЗРАХУНКУ, ПОКАЗНИКИ ЯКОСТІ

ШНЕКОВІ БАГАТОСТУПЕНЕВІ НАСОСИ: МЕТОДИКА РОЗРАХУНКУ, ПОКАЗНИКИ ЯКОСТІ

Назва:
ШНЕКОВІ БАГАТОСТУПЕНЕВІ НАСОСИ: МЕТОДИКА РОЗРАХУНКУ, ПОКАЗНИКИ ЯКОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,02 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Єлін Олександр Валерійович
УДК 621.65
ШНЕКОВІ БАГАТОСТУПЕНЕВІ НАСОСИ:
МЕТОДИКА РОЗРАХУНКУ, ПОКАЗНИКИ ЯКОСТІ
05.05.17 - Гiдравлiчнi машини та гiдропневмоагрегати
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Суми - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат технічних наук, доцент
Євтушенко Анатолій Олександрович,
Сумський державний університет,
завідувач кафедри
прикладної гідроаеромеханіки.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Косторной Сергій Дмитрович,
Сумський національний аграрний університет,
професор кафедри вищої математики
кандидат технічних наук, доцент
Сьомін Дмитро Олександрович,
Східноукраїнський національний університет
(м. Луганськ),
доцент кафедри гідрогазодинаміки.
Провідна установа - Національний технічний університет України
"Київський політехнічний інститут" (м. Київ).
Захист відбудеться 12 грудня 2002 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.03 у Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Сумського державного університету (м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2).
Автореферат розісланий 11 листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Савченко Є.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нафтогазовий комплекс України має значну потребу у високовитратному занурювальному насосному обладнанні для підйому корозійно-активної пластової рідини зі свердловин діаметром менш 150 мм до систем підтримки пластового тиску (ППТ). Традиційно для цього використовуються імпортні насоси, як правило, типу ЕЦН з відцентровими робочими органами в чавунному виконанні, які пристосовані до умов видобутку нафти. Негативні наслідки використання насосів даного типу на корозійно-активній пластовій рідині - малий строк служби і низька надійність в роботі. Корозійно-стійке виконання робочих органів через складну технологію виготовлення призводить до різкого підвищення собівартості насосу. Відсутність на Україні власного виробництва насосів типу ЕЦН ускладнює проблеми їх ремонту і, в цілому, робить їх експлуатацію економічно мало вигідною. При малих глибинах свердловин з пластовою водою, що розробляються в Україні, створення багатоступеневого осьового насосу дозволяє використовувати на родовищах меншу кількість насосів при тому ж обсязі видобутку. За умов досягнення в них коефіцієнту корисної дії (ККД) на рівні насосів типу ЕЦН (43-63%) значний економічний ефект від експлуатації багатоступеневих осьових занурювальних насосів очевидний.
Застосування осьових проточних частин з профільованою лопатевою системою в багатоступеневій, у кількості декількох сотень ступенів, компоновці ускладнено через не технологічність створеного на їх основі насосу в цілому. Складність конструкції проточної частини, яка напряму пов'язана з енергетичними показниками та критеріями технологічності, оцінюється за математичною формою опису профілю в решітці і закону її зміни вздовж радіуса профілю. Очевидно, що найбільш просту форму має решітка прямих пластин. У теорії лопатевих насосів осьове колесо, що має таку решітку в усіх циліндричних перерізах, прийнято називати шнеком постійного кроку. Наявні в літературі експериментальні дані свідчать про можливість досягнення в шнеках гідравлічного ККД до 85%. Через це спроба їх використання в якості робочого колеса малогабаритної осьової ступені може бути визнана перспективною, у першу чергу, завдяки вдалому поєднанню в конструкції шнека критеріїв економічності та технологічності, найбільш пріоритетних у багатоступеневих машинах.
У насособудуванні шнекові робочі колеса знайшли застосування в якості осьової ступені, що встановлюється перед основними робочими органами насосу для підвищення його антикавітаційних якостей. Усі існуючі рекомендації до вибору основних геометричних параметрів шнеків у цих випадках мають чітку направленість на досягнення вказаної мети, а відомі методи прогнозування їх енергетичних характеристик розроблялися й перевірялися на таких або їм подібних специфічних конструкціях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ШНЕКОВІ БАГАТОСТУПЕНЕВІ НАСОСИ: МЕТОДИКА РОЗРАХУНКУ, ПОКАЗНИКИ ЯКОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок