Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ РОСЛИННИЦТВА В АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

ФОРМУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ РОСЛИННИЦТВА В АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ РОСЛИННИЦТВА В АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,65 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШПАК Микола Васильович
УДК 631.542.3:633:631.11
ФОРМУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ
ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ РОСЛИННИЦТВА
В АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
08.07.02 – економіка сільського
господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Дисертаційна робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету
Міністрів України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
ШКІЛЬОВ Олександр Васильович,
Національний аграрний університет,
професор кафедри аграрної соціології та розвитку села
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Заслужений діяч науки і техніки України
КРИСАЛЬНИЙ Олександр Васильович,
Завідувач відділу науково-організаційного
забезпечення Національного наукового центру
“Інститут аграрної економіки” УААН
 
кандидат економічних наук, доцент
САВЧЕНКО Василь Дмитрович,
професор кафедри виробничого менеджменту та агробізнесу
Харківського національного аграрного
університету ім. В.В. Докучаєва
 
Провідна установа Херсонський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України
кафедра економіки підприємств
 
Захист відбудеться 19 січня 2007 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.841.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук в Луганському національному аграрному університеті за адресою: 91008, м. Луганськ-8, Національний аграрний університет, головний навчальний корпус, аудиторія 202.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Луганського національного аграрного університету за адресою: 91008, м. Луганськ-8, бібліотека Національного аграрного університету.
Автореферат розісланий ____ грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кальченко В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пореформений період становлення сільсько-господарських підприємств різних організаційно-правових форм, які створені переважно на приватній (приватно-орендній) основі, не знаходять очікуваного сподівання щодо підвищення економічної ефективності їх діяльності. Однією з основних причин незадовільного стану є нестача та висока зношеність машинно-тракторного парку, особливо складних машин, що не забезпечує потреби у виконанні технологічних операцій. Нині технічна оснащеність сільськогосподарського виробництва наближається до його критичного рівня. Держава реально втрачає продовольчу незалежність. Наслідки від її втрати можуть бути більш руйнівними для країни, ніж енергетична залежність у газовій та нафтовій сферах.
За роки реформування агропромислового комплексу в напрямі до ринкової економіки теоретико-методологічним проблемам відтворення ресурсного потенціалу і зокрема технічного забезпечення аграрного виробництва присвячені наукові праці відомих вчених економістів-аграрників: І.І. Лукінова, О.М. Онищенка, П.Т. Саблука, В.К. Терещенка, О.М. Шпичака, В.В. Юрчишина та інших.
Різні аспекти забезпечення засобами механізації рослинницьких галузей вивчали також: Я.К. Білоусько, П.А. Денисенко, Д.П. Доманчук, О.В. Крисальний, М.Г. Лобас, Г.Є. Мазнєв, Ю.Ф. Наумов, Г.М. Підлісецький, В.О. Пітулько, Л.В. Погорілий, В.Г. Ткаченко, О.В. Шкільов та інші. У своїх працях вони широко висвітлювали заходи щодо створення сприятливих умов сільськогосподарського виробництва, оновлення засобів механізації. На жаль вирішення цих питань не відбулось і до тепер. Прийняті закони та постанови Уряду з питань забезпечення сільгосптоваровиробників технікою, особливо щодо еквівалентного обміну між сферами АПК, також не знайшли своєї реалізації. Спостерігається стала тенденція до зменшення машинно-тракторного парку в сільськогосподарських підприємствах. Це можна підтвердити такими даними: кількість тракторів за роки економічних реформ зменшилась у 2,6 рази, зернозбиральних комбайнів – у 2,4 раза, кукурудзозбиральних комбайнів – у 3,5, бурякозбиральних машин – у 2,4 раза. Якщо врахувати, що зношеність техніки, за даними багатьох вчених аграрників, сягнула 60-80%, то стає очевидним, що нинішній її стан не забезпечує технологічної потреби виконання робіт і це зумовлює зниження врожайності та збитковість підприємств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ РОСЛИННИЦТВА В АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок