Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗІОЛОГІЧНІ РЕАКЦІЇ ПЕРЦЮ (CAPSICUM ANNUUM L.) НА ВІРУСНУ ІНФЕКЦІЮ

ФІЗІОЛОГІЧНІ РЕАКЦІЇ ПЕРЦЮ (CAPSICUM ANNUUM L.) НА ВІРУСНУ ІНФЕКЦІЮ

Назва:
ФІЗІОЛОГІЧНІ РЕАКЦІЇ ПЕРЦЮ (CAPSICUM ANNUUM L.) НА ВІРУСНУ ІНФЕКЦІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,44 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ РОСЛИН І ГЕНЕТИКИ
Дьячкова Ольга Олександрівна
УДК 581.1:582.776.2.632.38
ФІЗІОЛОГІЧНІ РЕАКЦІЇ ПЕРЦЮ (CAPSICUM ANNUUM L.) НА ВІРУСНУ ІНФЕКЦІЮ
03.00.12 - фізіологія рослин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фізіології рослин, вірусології та біотехнології Національного аграрного університету Кабінету Міністрів України
Науковий керівник: кандидат біологічних наук, доцент
Мельничук Максим Дмитрович
Національний аграрний університет
завідувач кафедри фізіології рослин, вірусології та біотехнології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор,
Гуляєв Борис Іванович,
Інститут фізіології рослин і генетики
НАН України,
провідний науковий співробітник
кандидат біологічних наук
Мартин Геннадій Ігнатович,
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного
НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Харківський національний аграрний університет
ім. В.В. Докучаєва Мінагрополітики України
Захист відбудеться “19” червня 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.212.01 при Інституті фізіології рослин і генетики НАН України за адресою: 03022, Київ-22, вул. Васильківська 31/17.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту фізіології рослин і генетики НАН України, Київ, вул. Васильківська 31/17.
Автореферат розісланий “ 16 ” травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Труханов В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Поширеність хвороб вірусної етіології в біогеоценозах України і всієї Земної кулі, останнім часом набуває все загрозливіших форм і сумних наслідків. [Бойко, 1990, Поліщук, 2001,]. Незважаючи на чисельні дослідження присвячені вивченню вірусних захворювань рослин, механізми розвитку патологічного процесу залишаються не рідко маловивченими та актуальними для багатьох науковців. Більшість механізмів активування фізіологічних та біохімічних систем захисту при дії вірусної інфекції також залишаються недостатньо вивченими. А між тим знання їх необхідно для розробки шляхів регулювання вірусного патогенезу [Реунов, 1999]. На сьогоднішній день не існує надійних засобів для боротьби з вірусними інфекціями, це пов’язано з особливостями біології їх збудників [Поліщук, 2001]. За своєю природою віруси є строго облігатними паразитами і тому здатні до існування лише в живих системах. Більшість із них в тій чи іншій мірі пригноблюють ріст та розвиток рослин і тільки окремі віруси при інфікуванні рослини-господаря призводять до її загибелі. Зважаючи на це, цікавим є питання про первинну відповідь рослинного організму на інфікування вірусом як один із стресових факторів.
Фотосинтез є найбільш чутливим процесом до дії різноманітних стресорів, у тому числі і біотичної природи [Balachandran, 1997]. Саме тому для розуміння характеру відповідних реакцій на вплив стресових факторів біотичної природи важливим є з’ясування структурних змін фотосинтетичного апарату, викликаних вірусною інфекцією. Це пояснюється важливою роллю останнього в забезпеченні клітин рослин енергетичними та пластичними речовинами, які синтезуються при фотосинтезі і можуть використовуватись як рослинним організмом, так і вірусним патогеном. Проблема обумовлена відносною автономністю фотосинтетичного апарату.
Всебічне дослідження функціональних особливостей рослин, інфікованих фітовірусами, необхідне для подальшого прогресу в розумінні механізмів патологічного процесу.
Мета і задачі дослідження. Метою досліджень було з’ясувати фізіологічні та біохімічні реакції, що виникають у рослин перцю при інфікуванні вірусом тютюнової мозаїки (ВТМ), на прикладі змін активності стресових ферментів та структури фотосинтетичного апарату.
Для досягнення даної мети необхідно було дослідити:
· первинну реакцію рослин солодкого перцю на інфікування ВТМ на прикладі зміни активності стресових ферментів (пероксидази, каталази та поліфенолоксидази);
· зміни в ультраструктурній організації клітин мезофілу солодкого перцю, інфікованого ВТМ;
· зміни вмісту фотосинтезуючих пігментів солодкого перцю, інфікованого ВТМ;
· якісний та кількісний склад білків хлоропластів рослин перцю при інфікуванні ВТМ;
· локалізацію вірусної нуклеїнової кислоти на клітинному та субклітинному рівнях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ФІЗІОЛОГІЧНІ РЕАКЦІЇ ПЕРЦЮ (CAPSICUM ANNUUM L.) НА ВІРУСНУ ІНФЕКЦІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок