Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ ТА КУЛЬТУРНО-ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ПРАВОСЛАВНИХ МОНАСТИРІВ ПІВДНЯ КИЇВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ (1793-1917 рр.)

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ ТА КУЛЬТУРНО-ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ПРАВОСЛАВНИХ МОНАСТИРІВ ПІВДНЯ КИЇВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ (1793-1917 рр.)

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ ТА КУЛЬТУРНО-ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ПРАВОСЛАВНИХ МОНАСТИРІВ ПІВДНЯ КИЇВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ (1793-1917 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,66 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
11Лавріненко Назар Петрович
УДК 94(477)“1793/1917”:281.93:271-9
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ
ТА КУЛЬТУРНО-ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ПРАВОСЛАВНИХ МОНАСТИРІВ ПІВДНЯ КИЇВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ
(1793-1917 рр.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Черкаси – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії та етнології України Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Масненко Віталій Васильович,
Черкаський національний університет
імені Богдана Хмельницького,
завідувач кафедри
історії та етнології України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Крижанівський Олег Прокопович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри історії стародавнього світу та середніх віків
кандидат історичних наук, доцент
Гейда Ольга Сергіївна,
Чернігівський державний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри історії та археології України
Захист відбудеться “26” березня 2008 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 73.053.01 у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького за адресою: 18031, м. Черкаси, бульв. Шевченка, 81, кім. 211.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22).
Автореферат розісланий “22” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Корновенко С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Християнське чернецтво на українських теренах має давні традиції, що формувалися від часів перших обителей на київських дніпрових схилах до сьогодення. За цей час воно пережило як роки занепаду та руйнацій, так і розквіту та піднесення. Всупереч всебічним утискам, полонізації та русифікації давнім українським монастирям Київської митрополії вдавалося тривалий час зберігати свої самобутні устої та традиції. Соціокультурний феномен чернецтва постійно привертав увагу дослідників, був предметом жвавих дискусій та наукових пошуків.
Нового звучання церковно-монастирська тематика набула в незалежній Україні. У 1991 - 2007 рр. в Україні було відновлено та започатковано близько 200 православних монастирів. Зокрема, на території сучасної Черкаської та Канівської єпархії за ці роки було відроджено 8 осередків православного чернецтва, на території Білоцерківської – 3. Інтенсивне відродження інституту чернецтва слугує вагомим аргументом для фахового дослідження його історії.
Тема дослідження логічно вписується у рамки нового напряму історичних студій – історичної регіоналістики, що вибудовується на стику історичного, географічного, економічного, культурологічного знання. Регіональний аспект дослідження зумовлюється особливостями історичного розвитку Подніпров’я, на якому часто змінювалися різні домінуючі цивілізаційні системи, які по-різному впливали на розвиток православних монастирів та чернецтва.
Власне монастирі та чернецтво є унікальним соціокультурним феноменом, який на Правобережжі з кінця XVIII до початку ХХ ст. опинився в нових для себе умовах існування. Що призводило до його суттєвих трансформацій.
У цілому вивчення церковної історії сприяє повноцінному відтворенню історії України. Отже, запропонована тема має наукове та суспільно-політичне значення, чим і обумовлюється її актуальність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано згідно з науковою проблематикою кафедри історії та етнології України Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького “Питання історії Середнього Подніпров’я в контексті історії України”, вона тісно пов’язана з темою Науково-дослідного інституту селянства Черкаського національного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ ТА КУЛЬТУРНО-ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ПРАВОСЛАВНИХ МОНАСТИРІВ ПІВДНЯ КИЇВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ (1793-1917 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок