Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Чинники ризику виникнення вроджених вад розвитку судин шкіри у дітей: спадкова компонента та зовнішні фактори (на прикладі дитячого населення м. Києва)

Чинники ризику виникнення вроджених вад розвитку судин шкіри у дітей: спадкова компонента та зовнішні фактори (на прикладі дитячого населення м. Києва)

Назва:
Чинники ризику виникнення вроджених вад розвитку судин шкіри у дітей: спадкова компонента та зовнішні фактори (на прикладі дитячого населення м. Києва)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,47 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГІГІЄНИ ТА МЕДИЧНОЇ ЕКОЛОГІЇ ІМ. О.М. МАРЗЕЄВА
ЩЕРБАК ЮЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 616-006.311; 612.6.05
Чинники ризику виникнення вроджених вад розвитку судин шкіри
у дітей: спадкова компонента та зовнішні фактори
(на прикладі дитячого населення м. Києва)
03.00.15 – генетика
(медичні науки)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України.
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор Тимченко Ольга Іванівна,
Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України,
завідувач лабораторії генетичної епідеміології.
Офіційні опоненти:
член-кореспондент АМН України, доктор медичних наук, професор Гречаніна Олена Яківна, Центр клінічної генетики та пренатальної діагностики, директор Центру; завідувач кафедри медичної генетики Харківського державного медичного університету;
доктор медичних наук, Суліма Олена Григорівна, кафедра неонатології Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, професор.
Провідна установа
Інститут спадкової патології, відділ епідеміології вродженої та спадкової патології АМН України, м. Львів.
Захист відбудеться “ 9 ” червня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.604.02 при Інституті гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України за адресою: 02660, м. Київ, вул. Попудренка, 50.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України за адресою: 02660, м. Київ, вул. Попудренка, 50.
Автореферат розісланий “ 9 ” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Омельченко Е.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вроджені вади судин шкіри (вроджені гемангіоми, судинні мальформації, судинні невуси) є одною з найбільш поширених патологій дитячого віку (Соловко А.Ю., 1985; Drolet B.A. та ін., 1999; Богомолець О.В., 2002). Їх частота коливається від 0,3% до 12% випадків у дітей в віці до одного року в залежності від клінічної форми (Requena L. та ін., 1997; Фицпатрик Т. та ін., 1999; Bruckner A.L. та ін., 2003).
Етіологія вроджених судинних уражень шкіри обговорюється. Розкриттям всіх ланок етіопатогенезу виникнення вроджених судинних уражень шкіри у дітей на даний час займаються провідні клініки Європи та Америки (Blei F.M. та ін., 1998; Marchuk D.A., 2001).
Вважають, що генетична складова у формуванні здоров’я як індивіда, так і популяції в багатьох випадках є визначальною (Бочков Н.П., 2002), але до 50% випадків народження дитини з вродженою патологією є наслідком впливу негативних чинників на матір під час вагітності. В розвитку вроджених судинних вад шкіри надається перевага провідній ролі факторів середовища (Фицпатрик Т. та ін., 1999; Богомолець О.В., 2002; Bruckner A.L. та ін., 2003).
Відмічається роль здоров’я батьків, їх соціального стану, умов праці, прийому медикаментів до та під час вагітності. Але переконливих доказів впливу певних чинників на виникнення таких вад в літературі не представлено. Значення деяких чинників подається у вигляді гіпотези, величини вибірок недостатні, у багатьох випадках матеріали навіть статистично не опрацьовані. Кількісна характеристика впливу чинників, які підвищують ризик утворення судинних уражень шкіри у новонароджених м. Києва, відсутня.
Дискутується також питання щодо генетичної детермінованості. Гемангіоми, судинні мальформації та судинні невуси розглядаються як спорадичні випадки, але окремо виділяють успадковані варіанти (Smith D.W. та ін., 1988; Mc-Kusick V.A., 1992; Blei F.M. та ін., 1998; Marchuk D.A., 2001). Відомо, що вроджені судинні ураження шкіри можуть бути складовою частиною спадкових синдромів (Smith D.W. та ін., 1988; Mc-Kusick V.A., 1992; Козлова С.І. та ін., 1996; Фицпатрик Т. та ін., 1999; Metry D.W. та ін., 2004).
Клінічний поліморфізм вроджених судинних уражень шкіри виключає однаковий підхід щодо прогнозування їх перебігу; деякі форми можуть викликати стани, що загрожують нормальному функціонуванню організму (Соловко А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Чинники ризику виникнення вроджених вад розвитку судин шкіри у дітей: спадкова компонента та зовнішні фактори (на прикладі дитячого населення м. Києва)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок