Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ РЕГУЛЬОВАНОГО НАЦІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПРАЦІ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

ФОРМУВАННЯ РЕГУЛЬОВАНОГО НАЦІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПРАЦІ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ РЕГУЛЬОВАНОГО НАЦІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПРАЦІ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,10 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В. Н. КАРАЗІНА
ШИ ХУН
УДК 331.57
ФОРМУВАННЯ РЕГУЛЬОВАНОГО НАЦІОНАЛЬНОГО
РИНКУ ПРАЦІ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
08.01.01 – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Кім Матвій Миколайович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри економічної теорії
та економічних методів управління
 
Офіційні опоненти – доктор економічних наук, професор
Іванілов Олександр Семенович
Харківський державний технічний університет
будівництва і архітектури
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри економіки
 
кандидат економічних наук, доцент
Давидова Ірина Олегівна,
Харківський державний університет
харчування та торгівлі
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри економічної теорії
та зовнішньоекономічної діяльності
Провідна установа – Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк,
кафедра економічної теорії.
 
Захист відбудеться “22” квітня 2005 р. о “14-00” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 1, ауд. 4-11.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “17” березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М.Соболєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний етап розвитку економіки та суспільства характеризується прискоренням і разноманітністю націонльних і міжнародних процесів, які визначають модернізацію соціально-економічного розвитку. Економічний і соціальний розвиток суспільства сьогодні великою мірою залежить від суперечливого переплетіння трьох економічних процесів – глобалізації, регіональної інтеграції (регіоналізації) і національної суверенізації, які тягнуть за собою як нові можливості, так і нові загрози. В той же час зростає необхідність наповнення економічного розвитку соціальним змістом і сенсом, що потребує трансформації всієї системи існуючих суспільно-економічних відносин.
Для перехідних економічних систем характерною тенденцією є десоціализація економіки, яку особливо яскраво демонструють процеси перетворень у сфері праці та зайнятості. Трансформація цієї базової для суспільства сфери відбувається на основі впровадження ринкового механізму з метою оптимізації відтворення трудового потенціалу. Однак, це не просто заміна адмінистративної системи розподілу трудових ресурсів ринковою, це ствердження ринкових принципів функціонування усіх сфер соціального розвитку – охорони здоров’я, освіти, соціального забезпечення та ін. Сучасний ринок праці в перехідних економічних системах сьогодні формується з урахуванням усього спектру аспектів соціально-економічного розвитку: технологічної та управлінської модернізації, національної та особистої конкурентоспроможності, інтелектуалізації, соціальної спроможності, інноваційних можливостей тощо. Ринок праці в перехідній економіці є найбільш уразливим її елементом внаслідок посилення відносин конкуренції, різкого скорочення зайнятості і зниження соціального захисту, що обумовлює деградацію трудового потенціалу і зниження конкурентоспроможності національної економіки.
Теоретичну базу вивчення ринку праці в ринкових системах складають принципи лібералізму представників класичної (А. Сміт, Д. Рикардо, Дж. Ст. Мілль, Ж.-Б. Сей) та неокласичної економічної теорії (Л. Вальрас, А. Пигу, А. Маршалл); кейнсіанська теорія державного регулювання економіки; монетаризм (М. Фридмен), марксистська політекономія (К. Маркс, Ф. Енгельс, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ РЕГУЛЬОВАНОГО НАЦІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПРАЦІ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок