Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГО-БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ грунтового покриву ботанічного саДУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ (становлення, охорона, раціональне використання)

ЕКОЛОГО-БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ грунтового покриву ботанічного саДУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ (становлення, охорона, раціональне використання)

Назва:
ЕКОЛОГО-БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ грунтового покриву ботанічного саДУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ (становлення, охорона, раціональне використання)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,14 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Дніпропетровський Національний Університет
Кабар Анатолій Миколайович
УДК 574.4:58.006(477.63)
ЕКОЛОГО-БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ грунтового покриву ботанічного
саДУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО
УНІВЕРСИТЕТУ
(становлення, охорона, раціональне використання)
03.00.16 – екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Дніпропетровськ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
ЦВЄТКОВА Ніна Миколаївна,
Дніпропетровський національний університет, кафедра геоботаніки, ґрунтознавства та екології, професор
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор,
ГЛУХОВ Олександр Захарович,
Донецький ботанічний сад НАН України,
директор, професор
кандидат біологічних наук, доцент,
ЮЩУК Євген Давидович
Криворізький державний педагогічний університет, кафедра ботаніки та екології, доцент
Провідна установа – Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАН України, місто Київ
Захист відбудеться “18” червня 2003 р. о 15:00 годині на засіданні вченої ради Д 08.051.04 для захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук в Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова 13, корп. 17, біолого-екологічний факультет, ауд. 611.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Автореферат розісланий “15” травня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, кандидат біологічних наук, доцент | А.О. Дубина


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В 1998 році на V конгресі Ради ботанічних садів по охороні рослин (BGCS) була сформульована місія ботанічних садів по охороні рослин та визначені шляхи вирішення цієї проблеми. Ця місія тісно пов’язана з конвенцією “Про біологічне розмаїття”, яка була прийнята у 1992 році на конференції з питань навколишнього середовища та розвитку людства у ХХІ столітті, проведеною за ініціативою ООН та ЮНЕСКО. Одним із шляхів збереження видового біорозмаїття є збереження видів in situ, включаючи догляд та раціональне використання територій, що охороняються, відновлення ділянок проживання видів, що зникають (стаття 8). Ботанічний сад ДНУ, що є членом BGCS, також сприяє реалізації даної конвенції, активно проводить роботу у сфері інтродукції та акліматизації рослин, збереження рідкісних та зникаючих видів рослин, збереження та примноження біорозмаїття. Для виконання цих завдань необхідно мати уяву про природні ресурси території ботанічного саду, особливо ґрунтових, та знання про ймовірний вплив тих чи інших антропогенних факторів на їх стан, особливо на родючість.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота пов’язана з Програмою 1998 року Ради ботанічних садів по охороні рослин (BGCS-JUCN), що зв'язана зі збереженням та примноженням біорозмаїття і виконувалась у тісному взаємозв’язку з законодавством України від 29 листопада 1994 року. Основний обсяг дисертації був виконаний у ботанічному саду ДНУ у рамках держбюджетної теми №01-104-99 по охороні, інтродукції та акліматизації рослин та на кафедрі геоботаніки, ґрунтознавства та екології біолого-екологічного факультету ДНУ в рамках держбюджетних тем 01-9-97 (№0197U000657) та 01-132-00 (№0100U005212).
Мета і завдання роботи. Основною метою дослідження було отримання уяви про особливості ґрунтового покриву ботанічного саду ДНУ та розробка рекомендацій по найбільш ефективному використанню ґрунтових ресурсів саду. Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити наступні задачі:
- дослідити морфологічні, агрохімічні фізико-хімічні та водно-фізичні властивості ґрунтів ботанічного саду ДНУ;
- дослідити угрупування інтродуцентів саду та визначити їх вплив на ґрунтовий покрив ботанічного саду;
- дослідити вміст та закономірності розподілу важких металів (ВМ) у ґрунтах та виявити вплив автотранспорту на їх вміст у ґрунтах саду;
- визначити вплив рекреаційних навантажень на водно-фізичні властивості ґрунтів саду;
- дати порівняльну характеристику ґрунтів ботанічного саду та знайти їх місце в основних класифікаційних системах, що використовуються на території держав СНД та України; скласти карту-схему ґрунтового покриву ботанічного саду ДНУ;
- надати біолого-екологічну оцінку ґрунтів саду та запропонувати шляхи їх охорони та раціонального використання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОЛОГО-БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ грунтового покриву ботанічного саДУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ (становлення, охорона, раціональне використання)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок