Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОТИПУХЛИННОЇ ГЛІКОПЕПТИДНОЇ ВАКЦИНИ ЗА ДОПОМОГОЮ CрG ДНК З BACILLUS SUBTILIS (експериментальні дослідження)

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОТИПУХЛИННОЇ ГЛІКОПЕПТИДНОЇ ВАКЦИНИ ЗА ДОПОМОГОЮ CрG ДНК З BACILLUS SUBTILIS (експериментальні дослідження)

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОТИПУХЛИННОЇ ГЛІКОПЕПТИДНОЇ ВАКЦИНИ ЗА ДОПОМОГОЮ CрG ДНК З BACILLUS SUBTILIS (експериментальні дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,70 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ПАТОЛОГІЇ, ОНКОЛОГІЇ І РАДІОБІОЛОГІЇ ІМ. Р.Є. КАВЕЦЬКОГО
ОЛІШЕВСЬКИЙ СЕРГІЙ ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК: 616-006-085:615.371:612.017.1:57.084
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОТИПУХЛИННОЇ ГЛІКОПЕПТИДНОЇ ВАКЦИНИ ЗА ДОПОМОГОЮ CрG ДНК З BACILLUS SUBTILIS
(експериментальні дослідження)
14.01.07 – онкологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України.
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор
Шляховенко Володимир Олексійович,
завідувач відділу ензимології пухлин
Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України.
Офіційні опоненти: – доктор біологічних наук, професор
Воронцова Ада Леонідівна,
провідний науковий співробітник відділу експериментальних клітинних систем Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України;–
кандидат біологічних наук
Бендюг Галина Дмитрівна,
старший науковий співробітник відділу клінічної імунології Інституту онкології АМН України.
Провідна установа – Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, кафедра онкології, м. Київ.
Захист відбудеться “25” квітня 2007 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.155.01 в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України (03022, м. Київ, вул. Васильківська, 45).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького НАН України.
Автореферат розісланий “___” березня 2007 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук Н.В. Бородай


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Незважаючи на стрімкі успіхи в галузі біології та медицини, лікування онкологічних хворих все ще залишається далеко невирішеною проблемою. Традиційні підходи до лікування досить часто, на жаль, виявляються недостатньо ефективними і супроводжуються значними побічними ефектами, що спричиняє постійний пошук додаткових засобів і стратегій, спрямованих на більш ефективне лікування. У наш час інтенсивно розробляється і впроваджується у клінічну практику вакцинотерапія – один з перспективних напрямків імунотерапевтичного лікування хворих на злоякісні новоутворення (Шляховенко В.А., 2000; Finn O.J., 2003; Berzofsky J.A. et al., 2004; Потебня Г.П. и соавт., 2004; Шляховенко В.О., Мосієнко В.С., 2006; Dalgleish A.G., 2006). Однак, низька імуногенність більшості антигенів пухлинних клітин, а також поява і накопичення в організмі онкологічного хворого низки порушень регуляторних і ефекторних систем імунобіологічного нагляду зумовлюють необхідність пошуку шляхів підвищення ефективності протипухлинних вакцин, яке здійснюється шляхом різноманітних модифікацій пухлинних антигенів, використання штучних генних конструкцій та різноманітних ад`ювантів (Vogel F.R., 1995; McCluskie M.J., Weeratna R.D., 2001; Коростелев С.А., 2003; Berzofsky J.A. et al., 2004; Stevenson F.K., 2005). Саме цій проблемі присвячена дана робота, яка мала за мету розробку нового ад`юванта на основі ДНК бактеріального походження та дослідження його імунобіологічних і протипухлинних властивостей як при самостійному застосуванні, так і у поєднанні з протипухлинною глікопептидною вакциною. Такий підхід до проблеми виглядає тим більше обґрунтованим, що імуномодулюючі ефекти бактеріальної ДНК вже були доведені групою японських (Tokunaga T. et al., 1984, 1999; Yamamoto S. et al., 1992) та американських (Krieg A.M. et al., 1995; Krieg A.M., 2001) дослідників. На думку останніх саме CG-динуклеотиди з неметильованим цитозином є відповідальними за потенційні імуностимулюючі властивості ДНК.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Робота виконана у відділі ензимології пухлин Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОТИПУХЛИННОЇ ГЛІКОПЕПТИДНОЇ ВАКЦИНИ ЗА ДОПОМОГОЮ CрG ДНК З BACILLUS SUBTILIS (експериментальні дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок