Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ СТОХАСТИЧНИХ ЕНЕРГОПОТОКІВ НА ОСНОВІ ТРИКУТНОЇ МОДЕЛІ

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ СТОХАСТИЧНИХ ЕНЕРГОПОТОКІВ НА ОСНОВІ ТРИКУТНОЇ МОДЕЛІ

Назва:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ СТОХАСТИЧНИХ ЕНЕРГОПОТОКІВ НА ОСНОВІ ТРИКУТНОЇ МОДЕЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,66 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
„ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНИЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Ахієзер Олена Борисівна
УДК 519.218+620.92
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ
СТОХАСТИЧНИХ ЕНЕРГОПОТОКІВ НА ОСНОВІ ТРИКУТНОЇ МОДЕЛІ
Спеціальність 01. 05. 02 –математичне моделювання
та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут“ Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Піротті Євген Леонідович,
Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", професор кафедри комп’ютерної математики та математичного моделювання.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Дмитрієнко Валерій Дмитрович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
професор кафедри обчислювальної техніки та програмування.
кандидат технічних наук,
Бакуменко Ніна Станіславівна,
Національний аерокосмічний університет ім.. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”,
доцент кафедри інформатики.
Захист відбудеться 18.10.2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.07 у Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут"
Автореферат розісланий 17.09.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.П. Гамаюн


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Недолік аналітичної бази спектрального аналізу для окремих класів нестаціонарних процесів висунув на перший план необхідність розв’язання задачі, пов’язаної з побудовою принципово нових методів та нової техніки їх дослідження. При цьому слід мати на увазі, що найчастіше нестаціонарні випадкові процеси, що вивчаються, являються унікальними та їх неможливо повторити при статистично подібних умовах.
Одним з перспективних підходів дослідження нестаціонарних випадкових процесів є їх представлення як кривих у спеціальному гільбертовому просторі за допомогою універсальних та трикутних моделей. Це дає можливість будувати деякі “елементарні” нестаціонарні процеси та, крім того, за допомогою універсальних моделей сформувати з них більш загальні класи нестаціонарних випадкових функцій або послідовностей. Для цього можна використовувати добре розроблений апарат функціонального аналізу, зокрема теорію трикутних моделей, для побудови кореляційної та спектральної теорії нестаціонарних випадкових процесів, розв’язання низки задач та прогнозування.
Маючи на увазі, що на практиці повторення експериментів не завжди можливе з різних причин, дуже важливо мати можливість будувати математичну модель нестаціонарного стохастичного процесу, який дозволяє проводити імітаційне моделювання поведінки як складних систем у заданих умовах, так і конкретних механізмів.
Важливою передумовою для розв’язання поставленої задачі є створення математичної моделі, яка враховувала б основні фізичні властивості досліджуваного процесу та була б узгодженою з поставленими практичними завданнями. Актуальність розглянутої задачі полягає у виборі та обґрунтуванні такої математичної моделі, що дозволяє розробляти ефективні алгоритми обробки даних та отримувати достовірні статистичні висновки з метою подальшого їх імітаційного моделювання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано на кафедрі комп’ютерної математики та математичного моделювання НТУ “ХПІ” у рамках держбюджетної теми МОН України “Розробка статистичних і нейромережевих методів та інформаційних технологій комп’ютерного моніторингу складних систем в умовах невизначеності” (№ ДР 0106U005167) та госпдоговірної теми "Создание перспективных движителей" (ВАТ “ХТЗ ім. С. Орджонікідзе”), де здобувач був виконавцем окремих розділів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ СТОХАСТИЧНИХ ЕНЕРГОПОТОКІВ НА ОСНОВІ ТРИКУТНОЇ МОДЕЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок