Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛЮДИНА ТА ЛЮДСЬКА ІСТОРІЯ В ФІЛОСОФІЇ П. ТЕЙЯРА ДЕ ШАРДЕНА

ЛЮДИНА ТА ЛЮДСЬКА ІСТОРІЯ В ФІЛОСОФІЇ П. ТЕЙЯРА ДЕ ШАРДЕНА

Назва:
ЛЮДИНА ТА ЛЮДСЬКА ІСТОРІЯ В ФІЛОСОФІЇ П. ТЕЙЯРА ДЕ ШАРДЕНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,20 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДУЙКІН ВАСИЛЬ РОМАНОВИЧ
 
 
УДК 1 (091)
ЛЮДИНА ТА ЛЮДСЬКА ІСТОРІЯ В ФІЛОСОФІЇ
П. ТЕЙЯРА ДЕ ШАРДЕНА
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
 
Дніпропетровськ – 2004
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
Науковий консультант: доктор філософських наук, професор
Бичко Ігор Валентинович,
Київський національний університет
імені Т.Г.Шевченка
Офіційні опоненти доктор філософських наук, професор,
завідувач кафедри філософії
Капітон Володимир Павлович,
Дніпропетровський фінансово-економічний інститут
доктор філософських наук, професор,
завідувач відділом етнополітики
Крисаченко Валентин Семенович,
Національний інститут стратегічних
досліджень при Президентові України
доктор філософських наук, професор,
завідувач кафедри історії філософії
Ярошовець Володимир Іванович,
Київський національний університет
імені Т.Г.Шевченка
Провідна установа: Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України
Захист відбудеться “.19 .листопада 2004 р. о 10:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.11. по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл.Т.Г.Шевченка,1, Палац студентів ДНУ, к.30.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул Казакова, 8.
Автореферат розісланий “.8.” жовтня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор філософських наук, професор В.Б. Окороков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
ХХ століття, яке за календарем уже відійшло в історію, реально пролонгує своє буття у ХХІ століття самим фактом тяглості життя окремої людини та різноманітних людських спільнот, а отже і їх світоглядних та філософсько-методологічних побудов, суттєвою ознакою яких є не лише відображальний, але й передбачувальний характер.
Перетворення українського суспільства на самодостатній суб’єкт історичного процесу, долучення його до здобутків європейської гуманітарної культури робить нагально необхідною суттєву теоретичну і практичну ревізію стосунків людини і людини, людини і суспільства. Необхідність цієї ревізії викликана і тим, що окремішнє життя української людини безпосередньо вписується в історію країни, яка як цілокупність людських життів і є тією історією, котра вже вписується в історію всього континенту, у загальнолюдський історичний рух. Відтак виникає проблема взаємодії європейських і українських загально-людських досліджень, розв’язання якої може розглядатись як важливий чинник у духовному розвитку українського суспільства. Актуальність вирішення питання “куди йдемо” зумовлена і тією обставиною, що протягом тривалого часу духовні зв’язки України з європейським культурно-історичним процесом були ідеологічно регламентовані. Ця обставина вимагає більш ретельного дослідження світоглядно-філософських концепцій усутнення людини у межах нового “образу світу” не лише як віртуальної, але й реальної побудови. Тому наявний досвід історико-філософських антропологічних досліджень у світовій філософії повинен більш активно і повно залучатись до осмислення на вітчизняному філософському грунті заради формування необхідного для спільного життя духовного “пуда солі”.
У загальноєвропейському філософському дискурсі людини на особливу увагу заслуговує філософсько-теологічна її інтерпретація, а у межах останньої – філософсько-антропологічна концепція П. Тейяра де Шардена. Під впливом загальної тенденції ідеології Просвітництва в ній була здійснена спроба поєднати природничонауковий, філософський і теологічний погляд на людину як безпосереднє продовження традиції, закладеної Аристотелем, Аврелієм Августином, Фомою Аквінським і Франциском Суаресом, у нових умовах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: ЛЮДИНА ТА ЛЮДСЬКА ІСТОРІЯ В ФІЛОСОФІЇ П. ТЕЙЯРА ДЕ ШАРДЕНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок