Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРЕКО – КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА В ПЕРІОД НІМЕЦЬКОГО ОКУПАЦІЙНОГО РЕЖИМУ В УКРАЇНІ ( 1941 – 1944 рр.)

ГРЕКО – КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА В ПЕРІОД НІМЕЦЬКОГО ОКУПАЦІЙНОГО РЕЖИМУ В УКРАЇНІ ( 1941 – 1944 рр.)

Назва:
ГРЕКО – КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА В ПЕРІОД НІМЕЦЬКОГО ОКУПАЦІЙНОГО РЕЖИМУ В УКРАЇНІ ( 1941 – 1944 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,68 KB
Завантажень:
507
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
СУРМАЧ
ОКСАНА ІВАНІВНА
УДК 28 (477.8) (09) “1941 / 1945”
ГРЕКО – КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА В ПЕРІОД НІМЕЦЬКОГО
ОКУПАЦІЙНОГО РЕЖИМУ В УКРАЇНІ ( 1941 – 1944 рр.)
Спеціальність: 07. 00. 01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат історичних наук, доцент
Качараба Степан Петрович, Львівський національний
університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри історичного краєзнавства
Офіційні опоненти –
доктор історичних наук, професор
Трофимович Володимир Васильович,
Національний університет “Острозька академія”,
завідувач кафедри історії
кандидат історичних наук, доцент
Боруцький Степан Тарасович,
Львівська обласна державна адміністрація,
начальник відділу у справах релігій.
Провідна установа – Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича
НАН України, відділ новітньої історії, м. Львів
Захист відбудеться 27 березня 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 337).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. М.Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 23 лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Сухий О. М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Відновлення повноцінного духовного життя українського народу, його давніх традицій тісно пов’язане з нормалізацією релігійного життя. Адже релігія та церква здавна відігравали поважну роль в житті нашого народу. Головна функція Церкви – душпастирська робота, однак її авторитет у суспільстві мав значення для всіх сфер життя окремої людини та суспільства загалом. Окрім того, Церква відігравала важливу ідеологічно-культурну роль, зрештою розбудова Української державності неможлива без відповідного духовно – гуманітарного підґрунтя, оскільки це супроводжується відповідною ланкою громадських моральних стереотипів, трансформацією державних і соціальних структур.
З огляду на це постає необхідність вдосконалення стосунків між владою і церквою. Цьому сприяли б глибокі, ґрунтовні знання про відносини між владою і Греко-католицькою церквою (ГКЦ) в Україні, що мали місце в ХХ ст., зокрема в період Другої світової війни. Особливий інтерес для дослідження становлять 1941-1944 рр., означені не лише складними політичними обставинами Другої світової війни, а й змогою простежити взаємовплив радянської та німецької тоталітарних структур на релігію. Актуальність теми пояснюється також відсутністю комплексного дослідження релігійної політики ГКЦ 1941-1944 рр.
Сучасні стосунки між державою та церквою зумовлюють використання її величезного досвіду для розвитку духовності українського народу в державотворчому і націотворчому процесах. Всі ці фактори визначають актуальність даної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертацію виконано у відповідності з науково – дослідною програмою кафедри новітньої історії України Львівського національного університету імені Івана Франка: “Україна в роки Другої світової війни”.
Об’єктом дослідження в дисертації є Греко-католицька церква в Україні у роки нацистської окупації; – предметом – основні напрями, форми і методи реалізації релігійної політики ГКЦ та її відносини з німецьким окупаційним режимом.
Хронологічні рамки дослідження охоплюють період з червня 1941 р. до жовтня 1944 р., який вирізняється великими суперечностями суспільно-політичного і духовного розвитку Західної України, зумовленими гітле-рівською політикою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ГРЕКО – КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА В ПЕРІОД НІМЕЦЬКОГО ОКУПАЦІЙНОГО РЕЖИМУ В УКРАЇНІ ( 1941 – 1944 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок