Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ЛЮДСЬКИМ КАПІТАЛОМ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

УПРАВЛІННЯ ЛЮДСЬКИМ КАПІТАЛОМ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ЛЮДСЬКИМ КАПІТАЛОМ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,81 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
КОШУЛЬКО Оксана Павлівна
УДК 331: 664 (477)
УПРАВЛІННЯ ЛЮДСЬКИМ КАПІТАЛОМ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(харчова промисловість)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Черкаському державному технологічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Яценко Володимир Микитович,
Черкаський державний технологічний університет,
проректор з науково-педагогічної роботи та соціально-економічного розвитку, завідувач кафедри бухгалтерського обліку, аналізу і аудиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Краснов Юрій Миколайович,
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України,
завідувач відділу проблем реформування відносин власності, гуманітарної політики, людського розвитку і споживчого ринку
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Россоха Володимир Васильович,
Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» УААН,
заступник завідувача відділу організації управління
Захист відбудеться «24» червня 2008 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .058.01 у Національному університеті харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68, аудиторія В_502.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий «23» травня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук,
доцент В.М. Марченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На трансформаційному етапі розвитку економіки Україна постала перед проблемою зміни економічних відносин у національному господарстві, де першочергового значення набуває раціональне управління цими процесами. Зокрема, це стосується головної рушійної сили, найціннішого багатства країни – людського капіталу, роль якого нині належним чином не усвідомлюється й не оцінюється. Цей фактор розглядається як джерело економічного зростання кожної країни і прогресу людства в цілому.
В історії економічної думки категорія “робоча сила” поступово трансформувалася у термін “робоча сила”, “трудові ресурси”, надалі в “трудовий потенціал” і “людський капітал”. Важливо, що в економічній теорії відбувається не просто зміна термінології, а змінюється ставлення до цієї проблеми та її усвідомлення. Нині людський капітал охоплює всі якісні характеристики людських ресурсів країни й окремих підприємств і базується на знаннях, досвіді, здоров’ї людини, її освіті, культурі, кваліфікації.
Найважливіша проблема переходу до ринкової економіки полягає в тому, що протягом десятиріч триває знецінення людського капіталу, і якщо не зупинити цей процес, країна не зможе прогресивно розвиватися й бути рівноправним членом економічного співтовариства.
Розроблені науковою спільнотою, особливо західних країн, методи визначення вартості людського капіталу не завжди можуть бути адаптовані й використані для визначення його ринкової вартості в Україні на макро-, мезо- та мікрорівні. Разом з тим існуючі методичні підходи вітчизняної економічної думки не завжди відображають усі аспекти цієї проблеми.
Актуальність теми дисертаційного дослідження полягає в необхідності розробки методики визначення ринкової вартості людського капіталу та комплексу заходів щодо його ефективного використання на підприємствах харчової промисловості для забезпечення їх економічного піднесення.
Теорія людського капіталу виникла у 60-х роках XX ст., початок розробки якої покладено видатними американськими вченими Г. Беккером (Колумбійський університет) та Т. Шульцем (Чиказький університет).
В Україні, починаючи з 1990-х років, дослідженнями окремих аспектів людського капіталу займаються провідні вітчизняні вчені: В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ЛЮДСЬКИМ КАПІТАЛОМ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок