Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНДУКЦІЯ СИНТЕТИЧНИМИ РЕГУЛЯТОРАМИ РОСТУ ОРГАНОГЕНЕЗУ IN VITRO І НА РАННІХ ЕТАПАХ ОНТОГЕНЕЗУ РОСЛИН

ІНДУКЦІЯ СИНТЕТИЧНИМИ РЕГУЛЯТОРАМИ РОСТУ ОРГАНОГЕНЕЗУ IN VITRO І НА РАННІХ ЕТАПАХ ОНТОГЕНЕЗУ РОСЛИН

Назва:
ІНДУКЦІЯ СИНТЕТИЧНИМИ РЕГУЛЯТОРАМИ РОСТУ ОРГАНОГЕНЕЗУ IN VITRO І НА РАННІХ ЕТАПАХ ОНТОГЕНЕЗУ РОСЛИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,76 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ РОСЛИН І ГЕНЕТИКИ
ЦИГАНКОВА ВІКТОРІЯ АНАТОЛІЇВНА
УДК: 631.811.98 75.117.2.577.2.08
ІНДУКЦІЯ СИНТЕТИЧНИМИ РЕГУЛЯТОРАМИ РОСТУ
ОРГАНОГЕНЕЗУ IN VITRO І НА РАННІХ ЕТАПАХ
ОНТОГЕНЕЗУ РОСЛИН
03.00.12 - фізіологія рослин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі клітинної біології і біотехнології Інституту клітинної біології і генетичної інженерії НАН України та у відділі біоінженерії Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Блюм Ярослав Борисович
Інститут клітинної біології і генетичної інженерії НАН України, завідувач відділу клітинної біології і біотехнології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
Яворська Вікторія Казимирівна
Інститут фізіології рослин і генетики НАН України,
завідувач відділу фізіології росту і розвитку рослин
кандидат біологічних наук
Мартин Геннадій Ігнатович
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України,
старший науковий співробітник відділу фітогормонології
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет МОН України
Захист дисертації відбудеться “20.” травня 2003 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.212.01 Інституту фізіології рослин і генетики НАН України за адресою: 03022, м. Київ-22, вул. Васильківська, 31/17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізіології рослин і генетики НАН України за адресою: 03022, м. Київ-22, вул. Васильківська, 31/17.
Автореферат розісланий “ 18 ” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Труханов В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з актуальних завдань фізіології рослин є пошук нових фізіологічно активних сполук або їх композицій (природних або синтетичних), які б не тільки прискорювали ріст і розвиток рослин, підвищували фотосинтез, продуктивність і якість врожаю сільськогосподарських культур, але й посилювали б в рослинах їх природні генетично детерміновані властивості, як наприклад, засухо- та морозостійкість, стійкість рослин до вірусних і грибкових захворювань, спроможність рослин рости на засолених грунтах, фіксацію бактеріями атмосферного азоту і його засвоєння рослинами (Гамбург та ін., 1979; Калинин та ін., 1980; Dorffling, 1982; Nickel, 1982; Полевой, 1982; Кухар та ін., 1986; Шевелуха, 1992; Троян, 1998; Григорюк та ін., 2002).
З кожним роком зростають також потреби в регуляторах росту для вирішення і таких важливих для фізіології та біотехнології рослин завдань, як укорінення черешків деревних культур, оздоровлення і мікроклональне розмноження рослин за допомогою техніки культури ізольованих тканин та органів in vitro (одержання безвірусних елітних рослин із клітин меристеми), для робіт із генетичної трансформації клітин рослин і одержання з них рослин-регенерантів; для культивування окремих органів рослин (наприклад, кореневих волосків лікарських рослин) з індукованим суперсинтезом вторинних метаболітів або за допомогою методів генетичної трансформації, або за допомогою регуляторів росту (Khalafalla et al., 1999; Kevers et al., 1999).
Очевидно, що до застосування в практиці кожного з нових регуляторів росту необхідна не тільки оцінка його фізіологічної активності за інтегральними показниками росту, розвитку рослин й врожайності культур, але й вивчення в кожному випадку таких принципових питань: 1) яким чином хімічні регулятори включаються в складну багаторівневу регуляторну ієрархію клітин рослин; 2) чи не порушують регулятори генетично детерміновані послідовні процеси росту і диференціації клітин (утворення спеціалізованих клітин, тканин і органів); 3) чи не відбивається посилення тієї або іншої ознаки регуляторами росту на інших ознаках рослин; 4) чи успадковуються підсилені ознаки і чи зберігається чутливість рослин до того або іншого регулятора росту в наступному поколінні.
На сьогоднішній день ці питання не достатньо вивчені.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІНДУКЦІЯ СИНТЕТИЧНИМИ РЕГУЛЯТОРАМИ РОСТУ ОРГАНОГЕНЕЗУ IN VITRO І НА РАННІХ ЕТАПАХ ОНТОГЕНЕЗУ РОСЛИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок