Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БАГАТОЧАСТИНКОВІ ДЕФОРМАЦІЙНІ ЕФЕКТИ У СПЛАВАХ ЗАМІЩЕННЯ З АТОМНИМ РОЗМІРНИМ НЕСПІВПАДІННЯМ

БАГАТОЧАСТИНКОВІ ДЕФОРМАЦІЙНІ ЕФЕКТИ У СПЛАВАХ ЗАМІЩЕННЯ З АТОМНИМ РОЗМІРНИМ НЕСПІВПАДІННЯМ

Назва:
БАГАТОЧАСТИНКОВІ ДЕФОРМАЦІЙНІ ЕФЕКТИ У СПЛАВАХ ЗАМІЩЕННЯ З АТОМНИМ РОЗМІРНИМ НЕСПІВПАДІННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,87 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Теория многочастичных деформационных эффектов в сплавах замещения
с атомным размерным несоответствием


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ім. Г.В. КУРДЮМОВА
ЩИГЛО ОЛЕГ ІВАНОВИЧ
УДК 536.4; 539.22; 539.26; 539.27
БАГАТОЧАСТИНКОВІ ДЕФОРМАЦІЙНІ ЕФЕКТИ У СПЛАВАХ ЗАМІЩЕННЯ З АТОМНИМ РОЗМІРНИМ НЕСПІВПАДІННЯМ
Спеціальність 01.04.07 - фізика твердого тіла
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук
Бугаєв Володимир Миколайович,
старший науковий співробітник
Інституту металофізики
ім. Г.В. Курдюмова НАН України
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
Загинайченко Світлана Юріївна,
провідний науковий співробітник
Інституту проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України
доктор фізико-математичних наук, професор
Куліш Микола Полікарпович,
завідувач кафедри фізики функціональних
матеріалів КНУ ім. Тараса Шевченка
Провідна установа: Інститут магнетизму НАН і МОН України
Захист відбудеться ”04” липня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.168.02 при Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України (03142, м. Київ, бульв. Акад. Вернадського, 36, конференц-зал Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, тел. (044) 424 10 05)
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою 03142, м. Київ, бульв. Акад. Вернадського, 36
Автореферат розісланий ”02” червня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.168.02
кандидат фізико-математичних наук Сизова Т.Л.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Фізичні властивості сплавів значною мірою обумовлені статичними зміщеннями атомів з вузлів періодичної решітки, що обумовлені атомним розмірним неспівпадінням. Наприклад, стохастичні поля статичних зміщень, обумовлених атомним розмірним неспівпадінням, дають значний внесок в дифузне розсіювання випромінювань, змінюють електронну структуру сплаву, а також впливають на термодинамічні властивості сплаву, такі як фазова стабільність, атомний порядок, конфігураційна ентропія і т.д.
Розуміння механізмів формування структури сплавів з атомним розмірним неспівпадінням робить можливим систематичне передбачення їх властивостей, що важливо з точки зору утворення нових матеріалів.
Основними параметрами статистико-термодинамічної теорії сплавів є потенціали міжатомної взаємодії. В рамках моделі решіткового газу за допомогою метода статики решітки Мацубари-Канзакі-Кривоглаза енергія статичних зміщень в сплаві параметризується за допомогою потенціалів деформаційної взаємодії. Такий полу феноменологічний підхід (так звана „мікроскопічна” теорія пружності), запропонований А.Г. Хачатуряном і деФонтейном, базується на використанні макроскопічних параметрів (постійних пружності та коефіцієнта концентраційного розширення сплаву) для розрахунків потенціалів міжатомної деформаційної взаємодії. Цей підхід відкрив цілий розділ фізики металів та дозволив успішно досліджувати структурні та термодинамічні властивості великої кількості реальних сплавів втілення та заміщення. В результаті розрахунків було встановлено цілий ряд характерних особливостей деформаційної взаємодії, головною з яких є її далеко діючий та анізотропний характер.
Ідеї мікроскопічної теорії пружності були успішно застосовані А.Зунгером та співавторами, які використовували квазіконтинуальне наближення для урахування деформаційної взаємодії в прямопростірному кластерному розкладі конфігураційного Гамільтоніану сплаву, що наводиться у вигляді рядів двох- та багаточастинкових параметрів міжатомної взаємодії. Такий підхід на цей час є традиційним під час першопринципних досліджень сплавів.
Однак, підхід традиційного кластерного розкладу має ряд суттєвих недоліків, головним з яких є повільна збіжність ряду цього розкладу у випадку сплавів з атомним розмірним неспівпадінням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: БАГАТОЧАСТИНКОВІ ДЕФОРМАЦІЙНІ ЕФЕКТИ У СПЛАВАХ ЗАМІЩЕННЯ З АТОМНИМ РОЗМІРНИМ НЕСПІВПАДІННЯМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок