Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТВОРЕННЯ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО ВОЄННО-ІСТОРИЧНОГО ТОВАРИСТВА (1920-1939 рр.)

СТВОРЕННЯ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО ВОЄННО-ІСТОРИЧНОГО ТОВАРИСТВА (1920-1939 рр.)

Назва:
СТВОРЕННЯ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО ВОЄННО-ІСТОРИЧНОГО ТОВАРИСТВА (1920-1939 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,02 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет
імені Івана Франка
УДК 947.04 (Укр.) ”1920–1939”
Кісіль Зоряна Романівна
СТВОРЕННЯ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО
ВОЄННО-ІСТОРИЧНОГО ТОВАРИСТВА
(1920-1939 рр.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Українського державного лісотехнічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Кондратюк Володимир Олександрович,
завідувач кафедри історії України
Українського державного лісотехнічного
університету
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
Голубко Віктор Євстахійович,
професор кафедри історичного краєзнавства
Львівського національного університету
імені Івана Франка;
кандидат історичних наук, доцент
Іващук Сергій Омелянович,
доцент кафедри історії України, науки і техніки
Національного університету “Львівська політехніка”
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ історії України 20-30-х років ХХ ст.
Захист відбудеться 21 травня 2002 р. о 15.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79007, м.Львів-7, вул. Університетська, 1, ауд.337.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою:79605, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 20 квітня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук,
доцент О.М.Сухий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлено об’єктивною необхідністю узагальнити уроки Українських визвольних змагань першої половини ХХ ст., насамперед історії Української революції 1917–1920 рр. Осмислення трагічного досвіду державотворення викликає особливий інтерес як у науковців, так і в сучасних урядовців і парламентарів України. Подолати кризові явища, які залишилися від радянського етапу розвитку історичної науки, ідеологічних нашарувань минулого не можливо без широких історіографічних та джерелознавчих досліджень проблем української воєнної історії, військово-історичної науки в еміграції. На жаль, у полі зору дослідників опинилися тільки деякі епізоди діяльності Українського воєнно-історичного товариства, оскільки радянська історіографія цілковито ігнорувала суспільно-політичну думку діаспори. Сучасні вчені обмежуються тільки ствердженням деяких фактів з діяльності Українського воєнно-історичного товариства, що було створене у середовищі інтернованої Армії УНР і діяло протягом 1920–1939 рр. у Польщі.
Науковий доробок цього Товариства – складова історіографії новітньої доби України, без нього не можливо об’єктивно простежити тенденції розвитку української історичної думки, встановити закономірності збагачення історичних знань, поповнити методи історичного пізнання. Уведення в науковий обіг нових історичних та історіографічних досліджень дасть змогу вийти на якісно новий рівень осмислення досвіду та уроків державотворчих процесів, сприятиме нагромадженню знань і утвердженню наукової концепції новітньої історії України.
Дисертацію виконано відповідно до наукової програми і планів науково-дослідної роботи з історії та правничої думки в Україні, що розробляє кафедра історії України Українського державного лісо-технічного університету спільно із Львівським інститутом внутрішніх справ при Національній академії внутрішніх справ України з проблеми “Український національно-визвольний рух у ХХ ст. Західні землі”.
Мета дослідження полягає у з’ясуванні місця та ролі Українського воєнно-історичного товариства у вивченні Українських визвольних змагань першої половини ХХ ст., розвитку вітчизняної воєнно-історичної думки, формуванні наукових центрів українського зарубіжжя. Поставлена мета визначає вирішення таких завдань:
- дослідити значення та роль Українського воєнно-історичного товариства у вивченні державно-соборного процесу в Україні;
- виявити документальну базу для аналізу суспільно-політичних умов заснування товариства 1920 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТВОРЕННЯ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО ВОЄННО-ІСТОРИЧНОГО ТОВАРИСТВА (1920-1939 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок