Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Модифікація акрилових полімерів моно- і ди(мет)акрилатами 1,4-бутандіолу

Модифікація акрилових полімерів моно- і ди(мет)акрилатами 1,4-бутандіолу

Назва:
Модифікація акрилових полімерів моно- і ди(мет)акрилатами 1,4-бутандіолу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,76 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Запорожець Тетяна Юріївна
УДК 541.64+541.68:678.76:66.095.26
Модифікація акрилових полімерів моно- і ди(мет)акрилатами 1,4-бутандіолу
02.00.06 - хімія високомолекулярних сполук
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, доцент Волошинець Владислав Антонович, Національний університет “Львівська політехніка”, доцент кафедри фізичної та колоїдної хімії.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор Нижник Валерій Васильович, Київський Національний університет ім. Тараса Шевченка, професор кафедри хімії високомолекулярних сполук.
доктор хімічних наук, професор Чуйко Леонід Сидорович, Національний університет “Львівська політехніка”, професор кафедри технології біологічно активних сполук, фармації та біотехнології.
Провідна установа: Український Державний хіміко-технологічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра хімічної технології високомолекулярних сполук, м.Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “20” травня 2002 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.01 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, м. Львів-13, пл. Св.Юра, 3/4, ауд.240).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, м. Львів, вул. Професорська,1)
Автореферат розісланий “19” квітня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.052.01
кандидат хімічних наук, доцент Скорохода В.Й.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Науково-технічний прогрес вимагає пошуку полімерних матеріалів із заданим комплексом експлуатаційних властивостей. Серед багатьох класів органічних полімерних матеріалів акрилові полімери відрізняються високою світло- та атмосферостійкістю. З цими властивостями пов'язане їх широке застосування. Промислові полімери на основі біфункціональних естерів (мет)акрилової кислоти - це полімери з лінійною будовою, що мають низькі експлуатаційні властивості. В той самий час структуровані полімери на основі тетрафункціональних акрилових мономерів не відповідають тим фізико-механічним показникам, що очікувались, виходячи з даних про ступінь структурування макромолекул.
Оптимізація фізико-механічних властивостей акрилових полімерів можлива шляхом отримання кополімерів на основі біфункціональних акрилових мономерів із використанням багатофункціональних акрилатів. Це дає можливість синтезувати полімери з різним ступенем структурування макромолекул і з функціональними групами, які використовують для наступної модифікації зшитих макромолекул. Полімеризація таких систем вивчена недостатньо, тому встановлення кінетичних параметрів кополімеризації біфункціональних мономерів з моно- та діестерами (мет)акрилової кислоти двоатомних спиртів і вивчення властивостей структурованих кополімерів, отриманих на їх основі, є актуальним завданням.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано за планом науково-дослідних робіт Національного університету "Львівська політехніка" згідно з науково-дослідною темою ДКНТ 5.41.03/008 "Створення теоретичних засад для розробки високоефективних акрилових покрить для натуральної шкіри", № державної реєстрації 0193И040349
(№ комплексного проекту 04.02.03/002К-95).
Мета й задачі досліджень. Модифікація акрилових полімерів моно- та діестерами (мет)акрилових кислот 1,4-бутандіолу на основі кінетичних досліджень їх радикальної кополімеризації та вивчення властивостей отриманих полімерів.
Об'єкт дослідження – кополімеризація метил(мет)акрилату з тетрафункціональними акриловими мономерами .
Предмет дослідження – моно- і ди(мет)акрилові естери 1,4-бутандіолу та біфункціональні акрилові мономери.
Методи дослідження - Полімеризацією в блоці та в розчині отримували модифіковані кополімери метилметакрилату з ди(мет)акриловими естерами 1,4-бутандіолу, а методом емульсійної полімеризації - кополімери метилакрилату з моно- та ди(мет)акриловими естерами 1,4-бутандіолу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Модифікація акрилових полімерів моно- і ди(мет)акрилатами 1,4-бутандіолу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок