Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Участь громадян України у циклічних політичних процесах трАнсформаційного періоду

Участь громадян України у циклічних політичних процесах трАнсформаційного періоду

Назва:
Участь громадян України у циклічних політичних процесах трАнсформаційного періоду
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,81 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
Ротар Наталія Юріївна
УДК 323.21(477)
Участь громадян України у циклічних політичних процесах трАнсформаційного періоду
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора політичних наук
Чернівці-2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України, м. Чернівці
Науковий консультант: | доктор історичних наук, професор
Макар Юрій Іванович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри міжнародних відносин
Офіційні опоненти: | доктор політичних наук, професор
Кресіна Ірина Олексіївна,
Інститут держави і права імені В.М.Корецького НАН України, завідувач відділу правових проблем політології
доктор політичних наук, професор
Денисенко Валерій Миколайович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, професор кафедри політології
доктор філософських наук, професор
Марчук Михайло Георгійович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри філософії |
Захист відбудеться „26” жовтня 2007 р. о _14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розісланий „21” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради П.М.Катеринчук


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Початок 90-х рр. ХХ ст. дав Україні історичний шанс для створення незалежної та демократичної держави, зорієнтованої на загальнолюдські цінності. Оптимальним для реалізації цих перспектив був і залишається принцип загальнонаціональної консолідації навколо державотворчої ідеї, яка в умовах демократичного розвитку набуває відмінних від радянського етатизму рис. За роки незалежності наша держава пройшла складний шлях політичного оновлення, який дозволив зрозуміти, що демократія є не лише сукупністю інститутів і норм, інституційно та юридично оформленою структурою влади. Її невід’ємною складовою є вмотивована політична участь громадян в організації та функціонуванні влади, що ґрунтується на усвідомленому прагненні бути повноправними і компетентними суб’єктами політичних відносин.
Політичні перетворення в Україні, що відбуваються в суперечливий за природою та суттю період, який поєднав і водночас посилив процеси глобалізації та регіоналізації, інтеграції та фрагментації, ставлять перед політичною наукою низку проблемних питань, пов’язаних з необхідністю пояснення нової реальності, вимагають формулювання адекватних концептуальних положень щодо функціональних аспектів політичної суб’єктності громадян. У цьому контексті особливої актуальності та значимості набуває проблема осмислення місця та ролі участі громадян України у політичних процесах трансформаційного періоду.
Актуальність досліджуваної проблеми загострюється і низкою наступних чинників. По-перше, зміна на початку 90-х рр. ХХ ст. парадигми політичного, соціального та економічного розвитку українського суспільства відкрила перед громадянами України можливість вільної, автономної участі у процесах політичного управління, які, згідно з логікою демократії, набули циклічного характеру. Проте, тривалий час процес засвоєння нових політичних можливостей, що визначалися незнаними до цього формами, масштабами та механізмами політичної участі, ускладнювався автоматичним наслідуванням радянських традицій політичної участі під час виборів та нехтуванням можливостями впливу на урядову політику в період між виборами. Останнє актуалізувало потребу відповіді на питання про перспективи становлення основних моделей політичної участі, адекватних демократичному розумінню політичного процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: Участь громадян України у циклічних політичних процесах трАнсформаційного періоду

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок