Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕЙСМОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПРОГНОЗУ СЕЙСМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ ТЕРИТОРІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ

СЕЙСМОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПРОГНОЗУ СЕЙСМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ ТЕРИТОРІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ

Назва:
СЕЙСМОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПРОГНОЗУ СЕЙСМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ ТЕРИТОРІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,13 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОФІЗИКИ ім. С.І.СУББОТІНА
ПУСТОВІТЕНКО
Андрій Анатолійович
УДК 550.34
СЕЙСМОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПРОГНОЗУ
СЕЙСМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ
ТЕРИТОРІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ
04.00.22 – геофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Відділі сейсмології Інституту геофізики ім. С.І.Субботіна Національної Академії Наук України.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук
Кульчицький Валерій Євгенійович
Інститут геофізики НАН України
Відділ сейсмології, м. Сімферополь
старший науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
доктор геолого-мінералогічних наук
Гінтов Олег Борисович
Інститут геофізики НАН України, м. Київ
головний науковий співробітник;
доктор хабілітат фізико-математичних наук
Алказ Василь Георгійович
Інститут Геофізики і Геології АН Молдови
м. Кишинів, директор.
Захист відбудеться " 18 " червня 2008р. о " 13 " годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.200.01 при Інституті геофізики ім.С.І.Субботіна НАН України за адресою: м.Київ-142, проспект Палладіна, 32.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту геофізики ім.С.І.Субботіна НАН України.
Автореферат розіслано " 17 " травня 2008р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор геологічних наук М.І. Орлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Серед природних катастроф землетруси відносяться до числа найбільш небезпечних. За даними ООН за останні 500 років на Землі від землетрусів загинуло близько 4.5 млн. людей. Окрім людських жертв землетруси спричиняють великі, іноді катастрофічні для держав економічні збитки, спричиняють порушення екологічної рівноваги природного середовища. Недавня катастрофа в Південно-східній Азії від цунамі, що виникло в результаті найсильнішого за останнє сторіччя землетрусу поблизу о.Суматра, знову нагадала світовій науковій спільноті про необхідність більш глибокого і детального вивчення сейсмічного процесу і прогнозу його розвитку в майбутньому.
Територія України, особливо її південна частина є сейсмічно небезпечною. Найвищий рівень небезпеки виходить від сильних землетрусів Чорного моря і глибокофокусної зони Вранча. В південних районах України (Крим, Одеська область) зосереджена велика кількість оздоровниць, у тому числі міжнародного статусу, торгових портів, ведеться найінтенсивніше освоєння земель під будівництво відповідальних будівель і споруд, стрімко збільшується висотність житлових будинків і рекреаційних комплексів, зростає густота населення.
Для забезпечення безпеки проживання в цих сейсмоактивних і швидко забудовуваних районах, зниження можливих економічних і екологічних втрат при майбутніх землетрусах необхідно коректно оцінити ступінь довготривалої сейсмічної небезпеки і врахувати її при розробці адекватної будівельної політики, раціонального землекористування і страхування.
У зв’язку з цим виконані в рамках дисертації роботи по дослідженню фізичних параметрів вогнищ землетрусів і сейсмічності в цілому, кількісній оцінці сейсмічної небезпеки є актуальними і життєво необхідними не тільки для південних, найбільш сейсмонебезпечних районів України, але і для держави в цілому.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дослідження, відображені в дисертації, проведені в період роботи дисертанта в Інституті геофізики ім. С.І.Субботіна НАН України по таких науково-дослідних фундаментальних темах:
- Загальне сейсмічне районування території України на основі нових методик і уніфікованих початкових даних (1991-1995рр.–виконавець), № держ. реєстр. 0193И039799;
- Дослідження просторово-часового взаємозв'язку сейсмічних процесів сейсмонебезпечних районів України і суміжних територій (1996-2000рр. – відповідальний виконавець), № держ. реєстр. 0196И009292;
- Дослідження процесів формування і розвитку вогнищ і вогнищевих зон крупних землетрусів (2001-2005рр. – відповідальний виконавець), № держ. реєстр. 0101И000655;
- Детальне сейсмічне районування південного заходу України (2001-2003рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СЕЙСМОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПРОГНОЗУ СЕЙСМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ ТЕРИТОРІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок