Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: СЕЙСМОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПРОГНОЗУ СЕЙСМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ ТЕРИТОРІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ

Загрузка...

СЕЙСМОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПРОГНОЗУ СЕЙСМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ ТЕРИТОРІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ / сторінка 2

Назва:
СЕЙСМОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПРОГНОЗУ СЕЙСМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ ТЕРИТОРІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,13 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
– виконавець), № держ. реєстр.0101U000288;
- Сейсмобезпека Криму і захист населення від сильних землетрусів (1996-2005рр. – виконавець), № держ. реєстр.01960006471;
- Розробка експериментальних і теоретичних моделей вогнища і сейсмічності (2006-2010рр. – відповідальний виконавець), № держ. реєстр. 0106U000912.
Крім того, ряд практичних результатів отриманий в процесі виконання досліджень в рамках Міжнародних програм і госпдоговірних робіт:
- Seismic Hazard for Caucasuses Test Area (Оцінка сейсмічної небезпеки тестової зони “Кавказ”, 1994-1997рр.– виконавець);
- Сейсмічність і сейсмічне районування Північної Євразії (1991-1997рр. – виконавець);
- Збір і уніфікація сейсмологічних матеріалів по району розміщення Рівненської АЕС і Хмельницької АЕС (1998-1999рр. – виконавець).
Мета дослідження – вивчити сейсмічність і сейсмологічні параметри, що визначають сейсмічну небезпеку півдня України, розробити моделі довготривалої сейсмічної небезпеки України.
Об'єкт дослідження – прогнозна модель сейсмічної небезпеки території півдня України.
Предмет дослідження – сейсмічний режим, вогнищеві параметри і ін. сейсмологічні основи прогнозу сейсмічної небезпеки території півдня України.
Задачі дослідження:–
дослідити сейсмічність і сейсмічний режим території;–
вивчити параметри механізмів вогнищ найсильніших землетрусів;–
оцінити вплив варіацій сейсмологічних параметрів на величину сейсмічних дій;–
оцінити довготривалу сейсмічну небезпеку півдня України і розробити карти ЗСР;–
розробити програмний комплекс для представлення сейсмічної небезпеки в геоінформаційній системі.
Методи дослідження:
- аналіз, узагальнення і уніфікація наявних матеріалів по вогнищевих параметрах і сейсмічності;
- визначення механізмів вогнищ землетрусів на основі теорії дислокації;
- кількісна оцінка параметрів сейсмічного режиму на основі статистичних методів;
- математична обробка експериментальних даних;
- представлення і аналіз даних в геоінформаційній системі;
- імовірнісно-детерміністська оцінка сейсмічної небезпеки;
Наукова новизна.
1. З використанням уніфікованих і представницьких даних за тривалий інтервал часу детально досліджений сейсмічний режим і його просторово-часові варіації на території півдня України і прилеглої території. Оцінені довготривалі характеристики закону Гутенберга-Ріхтера (закону повторюваності) і рівня сейсмічної активності для використання в розрахунках сейсмічної небезпеки.
2. Вперше відновлені механізми вогнищ землетрусів західного шельфу Чорного моря і глибоководної западини. Зібрані і уніфіковані дані по вогнищевих параметрах землетрусів України і суміжних територій.
3. Вперше дані кількісні оцінки впливу варіацій вогнищевих параметрів і сейсмічності на величину прогнозних сейсмічних дій.
4. З використанням сучасної методології і уточнених експериментальних сейсмологічних даних розроблена нова модель сейсмічної небезпеки території півдня України у вигляді зрізів карт ЗСР для різних періодів повторюваності сейсмічних дій у термінах сейсмічних інтенсивностей і пікових прискорень. На основі детальних карт півдня України і оглядових карт ЗСР-97 території Північної Євразії розроблені нормативні карти ЗСР-2004 України, що склали основу нових державних будівельних норм (ДБН В.1.1-12:2006 “Будівництво в сейсмічних районах України”).
5. Розроблена і організована база даних по сейсмічній небезпеці України і комплекс програмного забезпечення представлення початкових даних на основі ГІС-технології.
Достовірність основних результатів забезпечена використанням великого статистично значущого обсягу уніфікованих експериментальних даних по землетрусах України і суміжних територій в широкому діапазоні енергій за період з якнайдавніших часів по теперішній час; застосуванням сучасної методології і нових, адекватних поставленій задачі способів обробки та інтерпретації сейсмологічної інформації.
Практична цінність. Результати дослідження використані при оцінці довготривалої сейсмічної небезпеки і розробці комплекту нових карт загального сейсмічного районування території України (ЗСР-2004).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СЕЙСМОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПРОГНОЗУ СЕЙСМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ ТЕРИТОРІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок