Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: СЕЙСМОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПРОГНОЗУ СЕЙСМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ ТЕРИТОРІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ

СЕЙСМОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПРОГНОЗУ СЕЙСМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ ТЕРИТОРІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ / сторінка 7

Назва:
СЕЙСМОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПРОГНОЗУ СЕЙСМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ ТЕРИТОРІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,13 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Отримані моделі вогнищ як в узагальненому вигляді, так і їх індивідуальні розв’язки далі використані при моделюванні великих потенційних вогнищ у лінеаментно-доменно-фокальній моделі зон ВВЗ для розрахунку сейсмічної небезпеки (розділ 5).
Розділ 4. Вплив варіацій сейсмологічних параметрів на прогнозні характеристики довготривалої сейсмічної небезпеки.
На прикладі добре вивченого Кримсько-Чорноморського регіону з великою і надійною статистикою по землетрусах в широкому енергетичному діапазоні за тривалий інтервал часу досліджено вплив похибок початкових сейсмологічних параметрів і їх просторово-часових варіацій на величину прогнозних сейсмічних дій [18, 19].
Розглядалося деяке гіпотетичне фокальне вогнище сильного землетрусу з магнітудою Mmax = 7ч7.5, розташоване в Кримській Південнобережній сейсмогенній зоні. Досліджувався просторовий розподіл відхилень , де символ k відноситься до k-го параметра. Величини – розрахункові інтенсивності для вибраних базових даних.
Отримано складний мозаїчний просторовий розподіл відхилень інтенсивностей. Показано, що максимальний вплив на інтенсивність чинить параметр : при його збільшенні на 0.5 інтенсивність змінюється від 0.4 до 0.8 бала. Інший значущий параметр – сейсмічна активність А6. Зміна активності в два рази (можлива максимальна похибка для конкретної структури) призводить до варіацій відхилень інтенсивності в основному в межах 0.3ч0.4, а на окремих локальних ділянках – до 0.6 бала. Інші досліджені параметри – сейсмічна дробовість, параметри орієнтації площини розриву, потужність сейсмоактивного шару – незначно впливають на розрахункові інтенсивності.
Проведено дослідження впливу анізотропії загасання сейсмічних хвиль на величину розрахункових інтенсивностей. Параметри загасання взяті з експериментальних даних для руйнівних землетрусів зони Вранча 1977, 1986 і 1990рр. Розрахунки виконані для території Одеської області для періоду повторюваності 500 років з параметрами загасання по профілях в азимутах: 75°15° і 345°15° щодо вогнищевої області Вранча, тобто відповідно у напрямі найменшого і найбільшого загасання енергії сейсмічних хвиль [13].
Отримано, що розрахункові поля інтенсивностей при заданні різних параметрів загасання суттєво відрізняються. Наприклад, для м. Одеси різниця складає 2 бали [10]. У зв’язку з цим далі (розділ 5) при оцінці сейсмічної небезпеки і побудові карт ЗСР території України [12, 16, 18] і детальних карт Одеської області [10, 11] була використана реальна модель анізотропного загасання сейсмічної енергії від вогнищевої зони Вранча в різних напрямах.
Розділ 5. Модель сейсмічної небезпеки. Карти ЗСР-2004.
При розрахунках параметрів сейсмічної небезпеки використано 3 схеми зон ВВЗ, представлені у вигляді моделей ЛДФ: фрагмент територій Північної Євразії (територія України) [Уломов, 1999], Криму [Пустовітенко і ін., 1999], району Вранча і суміжних районів [11]. Моделі сейсмічності і вогнищ викладені в розділах 2 і 3. Загальна модель загасання інтенсивності складалася з двох моделей: симетричної – із стандартними параметрами і асиметричної – з нестандартними параметрами (для зони Вранча).
Сучасна прогнозна модель довготривалої сейсмічної небезпеки території України представлена у вигляді комплекту оглядових карт ЗСР в масштабі 1 : 2 500 000 (рис. 1-3) [18], що відображають розрахункову інтенсивність I сейсмічних дій (в балах шкали MSK-64) і пікових прискореннях, очікуваних на даній площі із заданою імовірністю P(%) протягом певного інтервалу часу t, як і для території Північної Євразії [Уломов, 1999]. Для території півдня України (Крим, Одеська область) розроблені більш детальні карти ЗСР в масштабі 1 : 1 000 000 [10, 11] для 4-х рівнів, включаючи карти ЗСР для періоду Т = 100 років. Не дивлячись на високий сейсмічний ризик (P = 39%) додаткові карти з періодом Т = 100 років можуть бути застосовані для будівництва тимчасових чи інших невідповідальних будівель і споруд, які не становлять екологічної небезпеки чи небезпеки безпосередньо для людей.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СЕЙСМОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПРОГНОЗУ СЕЙСМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ ТЕРИТОРІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок