Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: СЕЙСМОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПРОГНОЗУ СЕЙСМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ ТЕРИТОРІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ

Загрузка...

СЕЙСМОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПРОГНОЗУ СЕЙСМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ ТЕРИТОРІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ / сторінка 8

Назва:
СЕЙСМОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПРОГНОЗУ СЕЙСМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ ТЕРИТОРІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,13 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Рис.1. Карта А загального сейсмічного районування території України (ЗСР-2004 для періоду повторюваності 500 років).
Рис.2. Карта B загального сейсмічного районування території України (ЗСР-2004 для періоду повторюваності 1000 років).
Рис.3. Карта C загального сейсмічного районування території України (ЗСР-2004 для періоду повторюваності 5000 років).
Рис.4. Карта ЗСР-2004-Ag Криму (в пікових прискореннях – ag ).
Рис.5. Карта ЗСР-2004-Ag Одеської області (в пікових прискореннях – ag).
Відповідно до існуючої шкали макросейсмічної інтенсивності (MSK-64) дробові значення розрахункових дій на картах ЗСР-2004 приведені з точністю до цілочисельних значень балів. Наприклад, в зони з I = 8 потрапляють населені пункти, для яких індивідуальні розрахункові інтенсивності варіюють від 7.51 до 8.49 балів. Щоб зменшити похибки при виборі початкової сейсмічності, були розроблені карти ЗСР-2004-Ag в пікових прискореннях ag (або PGA) з періодом повторюваності 500 років для територій Криму і Одеської області (рис.4, 5).
При цьому значення розрахункових інтенсивностей для території Криму перераховані в значення пікових прискорень за формулою з роботи [Уломов, 1999]:
lg а = 0.333 Imax – 2.222, де а – пікові прискорення в м/с2.
Для території Одеської області, що зазнає сейсмічних дій головним чином від глибокофокусных землетрусів зони Вранча, при розрахунку використана інша емпірична формула [Алказ, 2005]:
.
В процесі виконання даної роботи була створена спеціалізована база даних, що містить інформацію про сейсмічну небезпеку всіх населених пунктів відповідно до нових карт ЗСР-2004, і розроблений програмний комплекс, що працює з цією базою [5, 9]. Програмне забезпечення створено з використанням об’єктно-орієнтованої моделі програмування і втілює в собі основні принципи побудови геоінформаційних систем (ГІС). Вся робота по пошуку і навігації по базі даних побудована на використанні структурованої мови запитів (SQL). Створене програмне забезпечення є незалежною розробкою автора [] і передбачає можливість подальшої модифікації з появою додаткової інформації в базі даних.
Висновки.
Проведене в рамках дисертаційної роботи дослідження сейсмічних параметрів дозволило встановити ряд нових властивостей сейсмічності, вогнищ землетрусів і побудувати нову модель сейсмічної небезпеки території України. Основні результати наступні.
1. Вперше детально вивчені кількісні параметри сейсмічності і сейсмічного режиму сейсмоактивних структур території України і прилеглих територій за тривалий інтервал часу із застосуванням єдиних підходів і методів.
Показано, що кількісні параметри сейсмічного режиму мають суттєві просторові і часові відмінності не тільки для великих структур, але і всередині квазіоднорідних протяжних зон.
Встановлено, що основні сейсмоактивні райони, що становлять небезпеку для території України, суттєво відрізняються один від одного сейсмічною активністю А6, законом повторюваності землетрусів, сейсмічним потенціалом структур Mmax і потужністю сейсмоактивного шару h.
2. Для створення надійних моделей вогнищ створена база даних по вогнищевих параметрах в розширених просторових межах. Вперше в рамках виконання даної роботи отримані розв’язки механізмів вогнищ землетрусів Чорноморської западини і західної частини шельфу Чорного моря. Нові дані підтвердили неоднорідність полів напружень і типів переміщень у вогнищах землетрусів Чорноморського регіону.
3. Вперше виконані дослідження впливу кількісних параметрів сейсмічності і вогнищ землетрусів на розрахункову модель сейсмічної небезпеки. Показано, що найбільший внесок у похибки оцінок розрахункових інтенсивностей вносять варіації значень Mmax, анізотропія загасання сейсмічної енергії, а найменший – орієнтація в просторі розривів у вогнищах сильних землетрусів (кути падіння, азимути простягання).
4. З використанням сучасної методології і нових моделей вогнищ і сейсмічності вперше для Одеської області розроблені моделі сейсмічної небезпеки у вигляді зрізів карт загального сейсмічного районування (ЗСР-04) для різних періодів повторюваності (100, 500, 1000 і 5000 років) і, відповідно, різної імовірності неперевищення розрахункової інтенсивності за вибраний інтервал часу t = 50 років.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СЕЙСМОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПРОГНОЗУ СЕЙСМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ ТЕРИТОРІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок