Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОД динамічної маршрутизації з підтримкою якості обслуговування в мобільних комп’ютерних мережах

МЕТОД динамічної маршрутизації з підтримкою якості обслуговування в мобільних комп’ютерних мережах

Назва:
МЕТОД динамічної маршрутизації з підтримкою якості обслуговування в мобільних комп’ютерних мережах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,24 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КЛИМЕНКО Ірина Анатоліївна
УДК 004.04 (043.3)
МЕТОД динамічної маршрутизації
з підтримкою якості обслуговування
в мобільних комп’ютерних мережах
05.13.13 – Обчислювальні машини, системи та мережі
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі обчислювальної техніки Інституту комп’ютерних технологій Національного авіаційного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор, заслужений винахідник України Жуков Ігор Анатолійович, Національний авіаційний університет МОН України, директор Інституту комп’ютерних технологій.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, доцент
Дичка Іван Андрійович, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” МОН України, професор кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Алішов Надір Ісмаіл-огли, Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, провідний науковий співробітник.
Провідна установа:
Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України, відділ спеціалізованих засобів моделювання.
Захист відбудеться " 26 " 04 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.07 Національного авіаційного університету за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова 1.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова 1.
Автореферат розісланий " 24 " 03 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.062.07,
кандидат технічних наук Мартинова О.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми обумовлена розширенням галузі застосування комп’ютерних мереж і підвищенням їх мобільності, що в свою чергу висуває нові, більш високі вимоги до якості обслуговування (QoS).
Динамічна природа мобільних комп’ютерних мереж, а також обмежена пропускна здатність бездротових каналів зв’язку обумовлюють пошук нових рішень по забезпеченню якості обслуговування. Найбільш важливими параметрами QoS в мобільних комп’ютерних мережах є затримка передачі даних, дисперсія затримки, пропускна здатність каналів і надійність.
Відомі методи забезпечення QoS, що використовуються в стаціонарних комп’ютерних мережах, неефективні у мобільних комп’ютерних мережах по причині того, що при частих змінах топології мережі частота появи помилок передачі значно вища, у порівнянні з дротовими мережами, а механізми резервування ресурсів і диференціювання потоків трафіка, сприяють підвищенню затримки передачі даних і непродуктивній витраті пропускної здатності каналів зв’язку.
Достатньо часті реконфігурації мобільної мережі визначають актуальність рішення задачі ремаршрутизації, що впливає на параметри мережного трафіка. Таким чином, у мобільних комп’ютерних мережах якість обслуговування в значній мірі залежить від методів маршрутизації, а саме від здатності протоколів маршрутизації динамічно реагувати на зміни топології мобільної мережі без порушення рівня QoS. Відомі протоколи маршрутизації, що розроблені для мобільних мереж, в повному обсязі не задовольняють вимогам до забезпечення якості обслуговування, крім того їх ефективність в значній мірі залежить від розмірів мобільної мережі і швидкості переміщення мобільних вузлів. У зв’язку з цим виникає необхідність розробки нових та удосконалення відомих методів маршрутизації з урахуванням QoS, що при адаптивній адаптації до змін топології мобільної комп’ютерної мережі забезпечують необхідний рівень якості обслуговування.
Таким чином, розробка та дослідження методів маршрутизації, що підвищують ефективність передачі даних із забезпеченням необхідного рівня якості обслуговування в мобільних комп’ютерних мережах, є актуальною задачею і має теоретичну та практичну цінність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 



Реферат на тему: МЕТОД динамічної маршрутизації з підтримкою якості обслуговування в мобільних комп’ютерних мережах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок