Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІТОЛОГО-ПЕТРОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТЕРИГЕННИХ ПОРІД-КОЛЕКТОРІВ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ГЕОФІЗИЧНІ ПАРАМЕТРИ (НА ПРИКЛАДІ РОДОВИЩ НАФТИ ТА ГАЗУ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ ДДЗ)

ЛІТОЛОГО-ПЕТРОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТЕРИГЕННИХ ПОРІД-КОЛЕКТОРІВ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ГЕОФІЗИЧНІ ПАРАМЕТРИ (НА ПРИКЛАДІ РОДОВИЩ НАФТИ ТА ГАЗУ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ ДДЗ)

Назва:
ЛІТОЛОГО-ПЕТРОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТЕРИГЕННИХ ПОРІД-КОЛЕКТОРІВ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ГЕОФІЗИЧНІ ПАРАМЕТРИ (НА ПРИКЛАДІ РОДОВИЩ НАФТИ ТА ГАЗУ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ ДДЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,18 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Рябуха Вікторія Василівна
удк 550.83
ЛІТОЛОГО-ПЕТРОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТЕРИГЕННИХ ПОРІД-КОЛЕКТОРІВ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ГЕОФІЗИЧНІ ПАРАМЕТРИ
(НА ПРИКЛАДІ РОДОВИЩ НАФТИ ТА ГАЗУ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ ДДЗ)
Спеціальність 04.00.22 – геофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук


Київ – 2007
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник
доктор геолого-мінералогічних наук, професор
Курганський Валерій Микитович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри геофізики геологічного факультету
Офіційні опоненти:
доктор геолого-мінералогічних наук, професор
Лизун Степан Олексійович,
Міністерство охорони навколишнього природного середовища України, заступник міністра
кандидат геолого-мінералогічних наук
Чепіль Петро Михайлович,
ДП “Науканафтогаз” НАК “Нафтогаз України”,
заступник генерального директора
Захист відбудеться “ _10 ” жовтня 2007 р. о _1430_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.32 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “ _7_ ” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.32
кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент А.В. Сухорада
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сучасні методи геофізичних досліджень свердловин (ГДС) забезпечують можливість детального вивчення геологічної будови розрізів, що розкриваються пошуково-розвідувальними свердловинами, виділення в них порід-колекторів, встановлення характеру їхнього насичення, отримання підрахункових параметрів.
Петрофізичне забезпечення промислово-геофізичних досліджень необхідне на всіх етапах розвідки, дорозвідки, підрахунку запасів, ефективної розробки родовищ. В складнопобудо-ваних поліфаціальних розрізах ускладнюються моделі колекторів, відповідно для різних геологічних умов значно змінюються геофізичні характеристики теригенних порід.
Полімінеральний склад скелету, неоднорідна структура порового простору, тріщинуватість і глибоке проникнення фільтрату, а іноді і самого бурового розчину, заважає робити висновки про істинні фізичні властивості породи і характер її насичення. Глинизація і бітумінозність, мінералізація та хімічний склад пластової води, склад нафти і газу (наявність поверхнево-активних речовин), ступінь гідрофільності або гідрофобності породи – ці та інші особливості об’єкту досліджень вимагають обґрунтованості і точності вихідних геолого-геофізичних даних, положень і петрофізичних залежностей, на основі яких передбачається проводити вивчення порід. Крім того, відомо, що на родовищі, як за площею, так і за висотою покладу змінюється співвідношення пластової води й вуглеводнів навіть у випадку сталості колекторських властивостей пластів.
Використання довідкових (апріорних) даних – методу аналогій – може привести до грубих помилок в оцінці петрофізичних та геофізичних параметрів і, як наслідок, до серйозних помилок при підрахунку запасів і розробці родовищ.
Незважаючи на велику кількість лабораторних (прямих) і промислово-геофізичних (дистанційних, непрямих) досліджень, пов’язаних з вивченням нафтогазонасичених відкладів, зокрема теригенних відкладів ДДЗ, проблема вивчення впливу літолого-петрофізичних властивостей порід на геофізичні параметри залишається багато в чому не вирішеною і актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами і планами НДР. Дисертаційна робота виконана протягом періоду навчання в аспірантурі при кафедрі геофізики. Фактичний матеріал, покладений в основу роботи, було зібрано автором протягом трьох років (2004-2007 рр.) навчання в аспірантурі під керівництвом професора В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЛІТОЛОГО-ПЕТРОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТЕРИГЕННИХ ПОРІД-КОЛЕКТОРІВ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ГЕОФІЗИЧНІ ПАРАМЕТРИ (НА ПРИКЛАДІ РОДОВИЩ НАФТИ ТА ГАЗУ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ ДДЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок