Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ ЧИННИКИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ МОЛОДІ КРАЇН БЕНІЛЮКСУ У СТРУКТУРІ ЕКОКУЛЬТУРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ПЕДАГОГІЧНІ ЧИННИКИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ МОЛОДІ КРАЇН БЕНІЛЮКСУ У СТРУКТУРІ ЕКОКУЛЬТУРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ЧИННИКИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ МОЛОДІ КРАЇН БЕНІЛЮКСУ У СТРУКТУРІ ЕКОКУЛЬТУРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,01 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова
ЯРЕМЕНКО Олена Олександрівна
УДК 37.013.42:316.614.6
ПЕДАГОГІЧНІ ЧИННИКИ
СОЦІАЛІЗАЦІЇ МОЛОДІ КРАЇН БЕНІЛЮКСУ
У СТРУКТУРІ ЕКОКУЛЬТУРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.05. - соціальна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ-2004
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Капська Алла Йосипівна,
Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова, завідуючий
кафедри соціальної педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
академік АПН України
Євтух Микола Борисович,
академік - секретар, відділення педагогіки і
психології вищої школи АПН України
кандидат педагогічних наук, доцент
Ковальчук Валентина Антонівна
Житомирський державний педагогічний університет
імені І. Франка, доцент кафедри соціальної педагогіки
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра педагогіки,
Кабінет Міністрів України, м.Київ
Захист відбудеться __19__ лютого 2004 p. o _16.30_ годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 26.053.09 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий __14__ січня 2004 p.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради С.Г. Кобернік
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. ХХ сторіччя стало поворотним у переосмисленні ставлення людства до навколишнього середовища та завдань природоохоронного руху. Набуває особливої гостроти й актуальності питання про те, що успішна реалізація різноманітних проектів щодо вирішення екологічних проблем можлива лише за умови, усвідомлення людиною об’єктивної необхідності відповідального і високоморального ставлення до природи.
Важливим компонентом формування цього усвідомлення справедливо вважається екологічна освіта та соціальне виховання особистості молодої людини, які спрямовані на життєдіяльність людини, на її зв’язки з природним і соціальним середовищем, на усвідомлення універсальної цінності взаємодії людини і природи. На думку вчених, екологічна освіта має помітний вплив на перебудову системи цінностей, зміну споживацького ставлення людини до природи на екологічно виправдане, відповідальне (І.Альтман, Е.Карлсон, О.Карпенко, Г.Марочко, Є.Нордланд, В.Сміт, О.Химинець).
Науково обгрунтовуючи процес виховання та розвитку особистості, більшість педагогів стверджує, що він здійснюється всією системою соціально-виховної роботи школи, сім’ї, позашкільних закладів, коли людина має справу з безліччю обставин, які впливають на неї та потребують відповідної поведінки і активності. Ці обставини і виступають у ролі конкретних умов процесу соціалізації, яка є багатогранним процесом і розглядається вченими як важлива мета саме практичного плану. І досягти цієї мети можна, зокрема, завдяки дії системи екологічного навчання та виховання у процесі формування екологічної культури.
Таке суспільне явище, як екокультура є складовою частиною культури, що постає у вигляді історично усталених форм діяльності та їх результатів, смислозначущих для людини і для суспільства в цілому. Тому, можна стверджувати, що екокультура виступає засобом самоорганізації сутнісних сил людини в умовах конкретного природного середовища. Категоріальний лад екокультури визначається здатністю поєднувати два багатоаспектні світи – природний і соціальний. До її базових понять та категорій входять терміни, породжені екологією, а також ті, що дають можливість визначити певні прояви педагогічного аспекту людської життєдіяльності. Тому для нашого дослідження важливими є як теоретичні та методологічні основи соціологічного дослідження проблем молоді (О.Балакірєвої, М.Головатого, Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ЧИННИКИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ МОЛОДІ КРАЇН БЕНІЛЮКСУ У СТРУКТУРІ ЕКОКУЛЬТУРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок