Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ У СУЧАСНИЙ ПЕРІОД

ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ У СУЧАСНИЙ ПЕРІОД

Назва:
ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ У СУЧАСНИЙ ПЕРІОД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,17 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БАНІ-ІССА Халдун Мохамед Джабер
( Халдун Мохамед Джабер Бані Ісса)
УДК 378. 036 (477) “19”
ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ
ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ У СУЧАСНИЙ ПЕРІОД
 
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – заслужений діяч науки і техніки України, член-кореспондент АПН України, доктор педагогічних наук, професор Шевченко Галина Павлівна, Луганський державний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор Мельничук Сергій Гаврилович, Кірово-градський державний педагогічний універ-ситет імені Володимира Винниченка, завідувач кафедри педагогіки;
– кандидат педагогічних наук, професор Гвоздєва Надія Павлівна, директор Інституту культури та мистецтв Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.
Провідна установа – Інститут проблем виховання АПН України, лабораторія естетичного виховання (м. Київ)
Захист відбудеться 30 жовтня 2002 р. о 11.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.053.01 у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий 28 вересня 2002 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність дослідження. У духовному розвитку Людини, пошуку смислу її життя, космізації свідомості на основі культуротворчої функції прекрасного, посилення оптимістичного світосприйняття особистості важливе місце посідає естетичне виховання.
Сакральна роль краси в людському суспільстві дає підстави відносити її до найкращих здобутків світової культури, до надбань загальнолюдських цінностей. М.Бердяєв сформулював найважли-віший принцип індивідуального і Вселенського існування, суть якого полягає в тому, що краса – є кінцева мета світового і людського життя.
Осмислення світового досвіду естетичного виховання, у тому числі й в Україні, дає змогу інтегрувати його в єдиний цілісний культурно-освітній процес, що буде сприяти духовній еволюції людства.
Проблеми естетичного виховання учнівської молоді займають чільне місце в українській педагогічній науці. Слід вказати на оригінальні підходи до естетичного виховання у педагогічних теоріях і практиці видатних педагогів С.Миропольського, В.Верховинця, А.Макаренка, В.Сухомлинського та ін., на їхні ідеї про необхідність створення системи безперервної естетичної освіти і виховання учнівської молоді.
Нашу увагу привертає проблема естетичного виховання студентської молоді, його стан у вищих навчальних закладах України сучасності. Вища школа історично була створена як середовище не просто культури, а й джерело народження вищих духовних цінностей, у тому числі й естетичних. У вищій школі, яка здійснює професійну підготовку, на завершальну стадію переходить процес формування світоглядних установок особистості (світосприйняття, світорозуміння, світовідношення). Навчання у вищому закладі освіти – це момент, коли молода людина здійснює вибір смислу життя відповідно до моральних та естетичних ідеалів.
Вирішальну роль у розв'язанні проблеми естетичного виховання у вищих навчальних закладах відіграє, по-перше, рівень розвитку естетичної теорії як основи естетичного виховання, по-друге, філософія вищої освіти, яка спрямована на формування духовного складу людини-майстра, майбутнього професіонала, по-третє, духовні цінності українського суспільства, художньо-естетичні та історико-педагогічні традиції українського народу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ У СУЧАСНИЙ ПЕРІОД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок