Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНА СПЕЦИФІКА НАЗВ ПТАХІВ В УКРАЇНСЬКІЙ ТА НІМЕЦЬКІЙ МОВАХ

НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНА СПЕЦИФІКА НАЗВ ПТАХІВ В УКРАЇНСЬКІЙ ТА НІМЕЦЬКІЙ МОВАХ

Назва:
НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНА СПЕЦИФІКА НАЗВ ПТАХІВ В УКРАЇНСЬКІЙ ТА НІМЕЦЬКІЙ МОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,38 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Дробаха Лариса Валеріївна
УДК 81'371(811.161.2+811.112.2)
НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНА СПЕЦИФІКА
НАЗВ ПТАХІВ В УКРАЇНСЬКІЙ ТА
НІМЕЦЬКІЙ МОВАХ
Спеціальність 10.02.17 – порівняльно-історичне
і типологічне мовознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ –2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загального та російського мовознавства Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор філологічних наук, професор
МАНАКІН Володимир Миколайович,
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка,
кафедра загального та російського мовознавства,
завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Стеріополо Олена Іванівна,
Київський національний лінгвістичний
університет, кафедра німецької філології,
професор
кандидат філологічних наук,
старший науковий співробітник
Соколова Світлана Олегівна,
Інститут української мови НАН України,
відділ історії та граматики української мови,
старший науковий співробітник
Провідна установа Інститут мовознавства ім. О.О. Потебні НАН
України, відділ загального мовознавства, м. Київ
Захист відбудеться 28.05.2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ – 150, вул. Червоноармійська, 73)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету
Автореферат розісланий 25.04.2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.Е. Левицький


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасний етап розвитку лінгвістики характеризується підвищеною увагою до проблем лексичної семантики. Серед них важливе місце посідає проблема вираження національних відмінностей у мовах. Питання зіставного вивчення лексичного рівня споріднених і неспоріднених мов викликають особливий інтерес, тому що саме в лексиці найбільш яскраво відображена специфіка національних мовних систем. Порівняльний аналіз надає можливість розкрити своєрідність рідної мови й культури на фоні інших мовних картин світу. Джерела контрастивного вивчення мовних культур беруть початок у лінгвістичній філософії В. фон Гумбольдта, який уважав, що порівняльне вивчення мов лише в тому разі зможе привести до правильних та суттєвих висновків про мову, розвиток народів і становлення людини, якщо воно стане самостійним предметом, спрямованим на виконання своїх завдань і досягнення цілей. Вивченню національно-мовних відмінностей присвячені праці В.Матезіуса, В.Скалічки, М.С. Трубецького, О.О. Потебні, Г. Шухардта, Л.В. Щерби, Е. Сепіра, Б. Уорфа та інших класиків лінгвістики.
У сучасних роботах увага приділяється розвитку контрастивної лінгвістики та дослідженням у цьому напрямку (В.Г. Гак, К. Джеймс, Ю.О. Жлуктенко, Е.М. Мєднікова, В.М. Ярцева). Вагомим внеском у сучасну розробку та становлення зіставного вивчення лексики української, російської, німецької, англійської мов є праці В.В. Акуленка, А. Вежбицької, О.Б. Ткаченка, К.Г.М. Готліба, Б.В. Гольдберга, О.Л. Зеленецького, І.В. Корунця, К.К. Швачка, Л.В. Терентьєва, Т.Г. Янукян, С.О. Швачко, романських – Р.О. Будагова. Плідними в зіставному плані є дослідження лексики східнослов’янських мов (Т.І. Вєндіна, М.П. Кочерган, В.І. Кононенко, В.М. Манакін, Г.П. Півторак, А.Є. Супрун, В.М. Русанівський, Г.М. Яворська та ін.).
Отже, зусилля сучасних дослідників спрямовані на вивчення спільного й національно-специфічного в різних мовних картинах світу, що, в свою чергу, потребує системного аналізу особливостей кожної з зіставлюваних мов, які можуть опинитися поза увагою дослідника при вивченні лише однієї мови. Саме цим зумовлюється актуальність дисертаційного дослідження, спрямованого на встановлення особливостей семантики лексичних одиниць неспоріднених мов.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНА СПЕЦИФІКА НАЗВ ПТАХІВ В УКРАЇНСЬКІЙ ТА НІМЕЦЬКІЙ МОВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок