Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> болонський імператив підготовки майбутніх менеджерів

болонський імператив підготовки майбутніх менеджерів

Назва:
болонський імператив підготовки майбутніх менеджерів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,17 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
 
Бірюкова Тетяна Федорівна
УДК:141.7: 111.11
болонський імператив
підготовки майбутніх менеджерів
09.00.10 – філософія освіти
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі соціології Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Бех Володимир Павлович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова,
перший проректор
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Лукашевич Микола Павлович,
Інститут підготовки кадрів
Державної служби зайнятості України,
професор кафедри соціології та соціальної роботи
кандидат філософських наук, доцент
Бойченко Михайло Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри філософії 
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “_27_” _квітня 2006 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.01 Інституту вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, .
Автореферат розісланий “24” березня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук,
доцент Л.С.Горбунова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність філософського осмислення Болонського імперативу підготовки майбутніх менеджерів обумовлена теоретико-практичними розбіжностями підходів до організації професійної підготовки фахівців управлінського профілю в українській національній та європейській системах вищої освіти, що значно обмежує ділову кар’єру майбутніх фахівців-менеджерів і знижує їх конкурентоспроможність на міжнародному ринку праці.
Перспективною опорною точкою дослідження підготовки студентів – майбутніх менеджерів, у тому числі в контексті принципів Болонської декларації, може стати феномен соціалізації, що означає процес, у ході якого відбувається діалектична взаємодія особистості студента із соціальним оточенням. Адже підготовка студентів у вищому навчальному закладі представляє собою процес вторинної соціалізації, яка забезпечує не тільки подальший розвиток особистісних якостей, але й набуття індивідом необхідних для практики професійних знань і навичок.
Актуальність обраної теми пов’язана також із загостренням на сучасному етапі розвитку України необхідності дослідження процесів, які відбуваються із молоддю взагалі. Щоправда, процес включення нового покоління в суспільні відносини охоплює широке коло проблем і складає предмет підвищеного інтересу для суспільства в будь-який період його розвитку, оскільки саме від молодого покоління залежить майбутнє кожної держави. У перехідні моменти історії така зацікавленість підвищується в багато разів, тому що в змінених умовах скоріше нове, аніж старе покоління здатне впорядковувати складні соціальні процеси.
Водночас молодь, і особливо студентська, постає й осередком найгостріших проблем суспільства в стані невизначеності – притаманні соціальній системі суперечності дуже часто і, що важливо, в крайніх формах проявляються саме в студентському середовищі.
Молоді люди знаходяться в такій життєвій ситуації, коли вони повинні робити вибір не просто між різними цінностями, що є нормальним явищем у будь-якому суспільстві, а й між багато в чому протилежними системами цінностей: соціалістичною та капіталістичною, тоталітарною та демократичною, релігійною та атеїстичною, моральною та кримінальною. Ускладнюється цей процес такими віковими особливостями молоді, як домінування емоційного сприйняття подій, відсутність необхідного життєвого досвіду та сформованих світоглядних принципів.
Усе зазначене вище особливо стосується студентів – майбутніх управлінців, адже саме до їх рук із часом має перейти доля країни та відповідальність за неї.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: болонський імператив підготовки майбутніх менеджерів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок