Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дослідження СуМІСНОСТІ МОТОРНИХ ОЛИВ З МАТЕРІАЛАМИ ТРИБОСИСТЕМ ДВИГУНІВ ВНУТРІШНЬОГО ЗГОРЯННЯ НА ОСНОВІ ПРИНЦИПІВ ФІЗИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

Дослідження СуМІСНОСТІ МОТОРНИХ ОЛИВ З МАТЕРІАЛАМИ ТРИБОСИСТЕМ ДВИГУНІВ ВНУТРІШНЬОГО ЗГОРЯННЯ НА ОСНОВІ ПРИНЦИПІВ ФІЗИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

Назва:
Дослідження СуМІСНОСТІ МОТОРНИХ ОЛИВ З МАТЕРІАЛАМИ ТРИБОСИСТЕМ ДВИГУНІВ ВНУТРІШНЬОГО ЗГОРЯННЯ НА ОСНОВІ ПРИНЦИПІВ ФІЗИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,19 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Левченко Олександр Вікторович
УДК 621.891
Дослідження СуМІСНОСТІ МОТОРНИХ ОЛИВ З МАТЕРІАЛАМИ ТРИБОСИСТЕМ ДВИГУНІВ ВНУТРІШНЬОГО ЗГОРЯННЯ НА ОСНОВІ ПРИНЦИПІВ ФІЗИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ
Спеціальність: 05.02.04 - Тертя та зношування в машинах
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2001
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, доцент, Войтов Віктор Анатолійович, директор науково-дослідного технологічного інституту (Харківський державний технічний університет сільського господарства).
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, член-кор. НАН України, професор Аксьонов Олександр Федотович, радник ректорату, Національний авіаційний університет, м. Київ.
доктор технічних наук, професор Тихонович Вадим Іванович, старший науковий співробітник, Фізико-технологічний інститут металів і сплавів НАН України.
Провідна установа:
Технологічний університет Поділля Міністерства освіти і науки України, м. Хмельницький
Захист відбудеться 20.12.2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.04 в Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м. Київ, пр.Космонавта Комарова, 1 (1 учбовий корпус).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, м. Київ, пр.Космонавта Комарова, 1 (8 учбовий корпус).
Автореферат розісланий 19.11.2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доцент О.Л. Матвєєва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. На всіх етапах: проектування, виготовлення та експлуатації двигуна внутрішнього згоряння (ДВЗ) інженери намагаються оптимізувати параметри процесів тертя й зносу, як складового робочого процесу, у залежності від заданих умов. Моторна олива в ДВЗ є його конструктивним елементом, основною властивістю якого є зниження зносу і механічних втрат на тертя. Кожному типу ДВЗ, що характеризується конструктивно-технологічними особливостями, а отже, і трибосистемами (ТС), повинний відповідати свій тип моторної оливи, що володіє своїм ступенем сумісності.
Актуальність роботи. Загальноприйняте, що моторну оливу підбирають до ДВЗ по групі експлуатації, яку встановлюють за результатами випробувань на еталонних двигунах або підбирають його під конкретний двигун за спеціально розробленою методикою, що заснована на раціональному циклі випробувань. Скорочення часу й вартості таких випробувань є актуальною проблемою. Вибір моторної оливи, насамперед, повинний визначатися його сумісністю з матеріалами ТС ДВЗ. Вона визначає зносостійкість, задиростійкість робочих поверхонь і механічні втрати на тертя, а, отже, надійність і довговічність ТС. Моделюванням процесів тертя і зношування в ТС ДВЗ у лабораторних умовах можна оцінити сумісність моторних олив із матеріалами ТС та рекомендувати його для наступного етапу раціонального циклу - експлуатаційних випробувань. У процесі експлуатації ДВЗ моторну оливу періодично необхідно змінювати. Унаслідок цього виникає питання: як поведуться основні ТС ДВЗ при зміні марки і сорту моторної оливи та застосуванні промивної оливи, чи викличе це підвищення або зниження ресурсу двигуна.
Таким чином, розробка методики оцінки сумісності моторних олив із матеріалами ТС ДВЗ та методики моделювання перехідних процесів у ТС ДВЗ при зміні типу моторної оливи в лабораторних умовах є актуальною задачею.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Робота виконувалася відповідно до перспективного плану науково-дослідної роботи Харківського державного автомобільно-дорожнього технічного університету на 1998 - 2003 рік по пріоритетному напрямку, за замовленням АТ “Харківський тракторний завод ім. С.Орджонікідзе”, відповідно до договору про співробітництво між ним і ХДАДТУ та трьома госпдоговорчими роботами на тему “Подбор отечественного моторного масла для эксплуатации на двигателях фирмы DEUTZ”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Дослідження СуМІСНОСТІ МОТОРНИХ ОЛИВ З МАТЕРІАЛАМИ ТРИБОСИСТЕМ ДВИГУНІВ ВНУТРІШНЬОГО ЗГОРЯННЯ НА ОСНОВІ ПРИНЦИПІВ ФІЗИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок