Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕДИЧНА ТА ПРОФЕСІЙНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ПРАЦІВНИКІВ МОРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ, ЯКІ СТРАЖДАЮТЬ НА ХРОНІЧНИЙ ПАНКРЕАТИТ

МЕДИЧНА ТА ПРОФЕСІЙНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ПРАЦІВНИКІВ МОРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ, ЯКІ СТРАЖДАЮТЬ НА ХРОНІЧНИЙ ПАНКРЕАТИТ

Назва:
МЕДИЧНА ТА ПРОФЕСІЙНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ПРАЦІВНИКІВ МОРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ, ЯКІ СТРАЖДАЮТЬ НА ХРОНІЧНИЙ ПАНКРЕАТИТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,14 KB
Завантажень:
4
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО- ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ МОРСЬКОЇ МЕДИЦИНИ"
ПОВЗУН Павло Анатолійович
УДК 616.37- 002-036.11
МЕДИЧНА ТА ПРОФЕСІЙНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ПРАЦІВНИКІВ МОРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ, ЯКІ СТРАЖДАЮТЬ НА ХРОНІЧНИЙ ПАНКРЕАТИТ
14.01.34.-авіаційна, космічна та морська медицина
Автореферат на здобуття наукового
ступеня кандидата медичних наук
Одеса- 1999


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Державному підприємстві "Український науково- дослідний інститут морської медицини ”, м. Одеса
Науковий керівник: | Доктор медичних наук, доцент
Запорожченко Борис Сергійович
доцент кафедри морської медицини Одеського державного медичного університету
Офіційні опоненти | доктор медичних наук,
Ничитайло Михайло Юхимович
керівник відділу лапароскопічної хірургії і холелітіазу Київського інституту клінічної та експериментальної хірургії АМН України
доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Лісобей Володимир Олександрович
старший науковий співробітник ДП "Український науково- дослідний інститут морської медицини"
Провідна установа | Харківський інститут удосконалення лікарів МОЗ України
Захист відбудеться “_19_ “ квiтня 1999 р. о__13___годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.41.617.01 при Державному підприємстві "Український науково-дослідний інститут морської медицини ” за адресою: 270049, м.Одеса, вул. Суднобудівна, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного підприємства "Український науково-дослідний інститут морської медицини ”
Автореферат розісланий “16_”_березня_ 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
д.м.н., професор Ігнатьєв О.М.


Актуальність проблеми. Проблема високої захворюваності і особливостей виникнення та лікування хронічного панкреатиту (ХП) набуває в умовах роботи на морському транспорті важливого значення. Зокрема, висока частота запалення підшлункової залози (ПЗ) визначається специфічними умовами роботи моряків, вразливістю паренхіми ПЗ до стресогенного вливу [Лобенко А.А., 1995, 1997; Войтенко А.М., 1992; Нетудыхатко О.Ю., 1992; Запорожченко Б.С., 1998; Игнатьев А.М., 1998].
Незважаючи на деякі успіхи медикаментозного і хірургічного лікування ХП, останніми роками проблема розробки ефективних методів лікування такого захворювання є дуже далекою від її розв’язання. Це обумовлено як складністю патогенетичних механізмів розвитку ХП, недостатньою ефективністю існуючих методів лікування, так і стрімким зростанням захворюваності на ХП у цивілізованих країнах, у тому числі й в Україні. За даними А.А.Шалімова зі співавт. (1998), захворюваність на ХП в Україні оцінюється у средньому величиною, близькою до 1% від усієї кількості населення, а захворюваність на ХП у моряків є ще більщ високою - у 1,5- 2,5 разу [Лісобей В.А., 1995].
Лікування хворих на ХП вирізняється складністю, і навіть застосування хірургічних методів не може гарантувати повної компенсації у хворих тяжких больових відчуттів і запобігти порушенням з боку шлунково- кишкового тракту, тобто такі хворі завжди потребують комплексного лікування [Шалімов А.А., 1997; Oka Y. et al., 1993; Sameshima H. et al., 1993; Asseman C. et al., 1996; Norman J.G. et al., 1996; Stephens F.O., 1997].
Незадовільні результати щодо лікування ХП можуть пояснюватись як недостатніми можливостями хірургічної тактики, що застосовується сьогодні, комплексними методами лікування, так і значною мірою наслідками недостатнього патогенетичного обгрунтування методів комплексного лікування даного захворювання [Шалімов А.А., 1997]. [Oka Y. et al., 1993; Sameshima H. et al., 1993; Asseman C. et al., 1996; Norman J.G. et al., 1996; Stephens F.O., 1997].
За даними Запорожченка Б.С. (1998), в умовах лікування ХП дуже ефективним стосовно запобігання ускладненням раннього й віддаленого післяопераційного періодів є застосування лазерного випромінення низької інтенсивності інфрачервоного діапазону (ЛВНІІД) і пентоксифіліну (ПТФ). Причому за умов одночасного використання комбінації цих методів відмічається потенційований терапевтичний ефект.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕДИЧНА ТА ПРОФЕСІЙНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ПРАЦІВНИКІВ МОРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ, ЯКІ СТРАЖДАЮТЬ НА ХРОНІЧНИЙ ПАНКРЕАТИТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок