Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЬОВАНІ АСИНХРОННІ ДВИГУНИ ДЛЯ ЕЛЕКТРОПРИВОДІВ З АВТОНОМНИМИ ІНВЕРТОРАМИ СТРУМУ

РЕГУЛЬОВАНІ АСИНХРОННІ ДВИГУНИ ДЛЯ ЕЛЕКТРОПРИВОДІВ З АВТОНОМНИМИ ІНВЕРТОРАМИ СТРУМУ

Назва:
РЕГУЛЬОВАНІ АСИНХРОННІ ДВИГУНИ ДЛЯ ЕЛЕКТРОПРИВОДІВ З АВТОНОМНИМИ ІНВЕРТОРАМИ СТРУМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,06 KB
Завантажень:
504
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Якімець Андрій Миронович
УДК 621.313.333
РЕГУЛЬОВАНІ АСИНХРОННІ ДВИГУНИ ДЛЯ ЕЛЕКТРОПРИВОДІВ З АВТОНОМНИМИ ІНВЕРТОРАМИ СТРУМУ
Спеціальність: 05.09.01 Електричні машини та апарати
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі електричних машин Одеського національного політехнічного університету Міністерства науки і освіти України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Петрушин Віктор Сергійович,
завідувач кафедри електричних машин
Одеського національного політехнічного університету
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор
Ставинський Андрій Андрійович,
завідувач кафедри суднових електроенергетичних систем Українського Державного Морського Технічного університету ім. адм. Макарова, м. Миколаїв.
– кандидат технічних наук, доцент
Радимов Ігор Миколайович,
заступник начальника відділу науково-виробничого
підприємства “Одесмонтажспецпроект”, м. Одеса.
Провідна установа – Національний університет “Львівська політехніка”
Міністерства науки і освіти України (м. Львів).
Захист дисертації відбудеться 29 червня 2004 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К41.052.05 Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр-т Шевченка, 1, адм. корпус, ауд. 400-а .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного політехнічного університету (м. Одеса, пр-т Шевченка, 1)
Автореферат розіслано “ 26 ” травня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради К41.052.05, к.т.н., доцент _________________ В.А. Войтенко


ЗАГАЛЬНА характеристика рОботИ
Актуальність теми. Регульований асинхронний електропривод (ЕП) знаходить застосування у багатьох галузях промисловості. Одним з його різновидів є ЕП із перетворювачами частоти (ПЧ) на базі автономних інверторів струму (АІС). Такий ЕП застосовується при навантаженнях середніх та великих потужностей (понад 100 кВт), що працюють переважно у повторно-короткочасних и переміжних режимах, та має низку переваг (низька вартість, простота силового кола, висока стійкість в аварійних режимах, можливість реалізації двигунного та генераторного режимів одним й тим же комплектом вентилів) перед широко розповсюдженим ЕП із ПЧ на базі автономних інверторів напруги. На цей час в ЕП з АІС, як правило, використовуються серійні короткозамкнені асинхронні двигуни (АД) загального призначення. Ці приводи можна істотно вдосконалити за рахунок використання в них спеціальних регульованих асинхронних двигунів (РАД), адаптованих до специфічних умов роботи. Застосування таких двигунів дозволяє значно знизити вартість, масу, габарити ЕП, підвищити їхні енергетичні показники, динамічні та регулювальні властивості, сприяти ресурсо- та енергозбереженню.
У практиці світового електромашинобудування окремі фірми виробляють РАД для приводів з інверторами напруги. Задача проектування спеціальних двигунів для приводів з АІС вимагає розробки проектних математичних моделей (ММ), вдосконалення розрахункових методик, визначення проектних критеріїв та обмежень, застосування ефективних засобів оптимізації, розробки програмних комплексів для автоматизованого проектування.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася відповідно з планами науково-дослідних робіт кафедри електричних машин Одеського Національного політехнічного університету по наступних темах:
· науково-дослідницька робота 366-64 (номер державної реєстрації 0199U001544) “Розробка математичних моделей напівпровідникових асинхронних електроприводів з різноманітними перетворювачами з використанням програми моделювання PSPICE”, 1999-2001 р., напрямок - Енергетика;
· науково-дослідницька робота 313-51 “Математичне моделювання, автоматизований проектний синтез і дослідження електричних машин і трансформаторів”, 1995-2001 р., напрямок - Енергетика.
· науково-дослідницька робота 422-64 (номер державної реєстрації 0102U002519) “Використання комп'ютерної програми моделювання електронних схем PSPICE при розробці регульованих асинхронних двигунів”, 2002-2004 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РЕГУЛЬОВАНІ АСИНХРОННІ ДВИГУНИ ДЛЯ ЕЛЕКТРОПРИВОДІВ З АВТОНОМНИМИ ІНВЕРТОРАМИ СТРУМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок