Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОДІЯ ТРІЩИН ПРИ ЗГИНІ ПЛАСТИН З УРАХУВАННЯМ КОНТАКТУ БЕРЕГІВ

ВЗАЄМОДІЯ ТРІЩИН ПРИ ЗГИНІ ПЛАСТИН З УРАХУВАННЯМ КОНТАКТУ БЕРЕГІВ

Назва:
ВЗАЄМОДІЯ ТРІЩИН ПРИ ЗГИНІ ПЛАСТИН З УРАХУВАННЯМ КОНТАКТУ БЕРЕГІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,78 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національна академія наук України
ІНСТИТУТ ПРИКЛАДНИХ ПРОБЛЕМ МЕХАНІКИ І МАТЕМАТИКИ ІМ. Я.С. ПІДСТРИГАЧА
ДАЛЯК Тарас Михайлович
УДК 539.3
ВЗАЄМОДІЯ ТРІЩИН ПРИ ЗГИНІ ПЛАСТИН
З УРАХУВАННЯМ КОНТАКТУ БЕРЕГІВ
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача НАН України.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Шацький Іван Петрович, Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача НАН України, старший науковий співробітник відділу моделювання демпфуючих систем, м. Івано-Франківськ.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Николишин Мирон Михайлович, Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача НАН України, завідувач відділу механіки деформівного твердого тіла, м. Львів;
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Стащук Микола Григорович, Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України, провідний науковий співробітник відділу фізичних основ руйнування та міцності матеріалів, м. Львів.
Провідна установа: Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, кафедра методів математичної фізики, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться “  ” жовтня 2004 року о 15 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.195.01 в Інституті прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача НАН України за адресою: 79060, м. Львів, вул. Наукова, 3-б.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача НАН України (79060, м. Львів, вул. Наукова, 3-б).
Автореферат розісланий “ 24 ” вересня 2004 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор фізико-математичних наук Р.М. Мартиняк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Експлуатаційні характеристики елементів машин і конструкцій у великій мірі залежать від наявності різного роду гострокінцевих дефектів чи включень, особливо тріщиноподібних розрізів. Концентратори напружень зазвичай значно звужують діапазон зовнішнього навантаження, під яким може експлуатуватися конструкційний елемент. Запобігти виникненню дефектів у процесі виготовлення деталей – практично нездійсненне завдання. Тому дослідження впливу тріщиноподібних дефектів на міцність елементів конструкцій є перспективним напрямом сучасної науки.
Окремою актуальною задачею механіки руйнування є вивчення феномену закриття тріщин та його впливу на напружено-деформований стан і граничну рівновагу матеріалів та конструкцій. Як показують дослідження останніх років, взаємодія (налягання) поверхонь тріщин в стиснутій зоні істотно впливає на перерозподіл напружено-деформованого стану в околі дефектів і вносить корективи в показники міцності та довговічності тіл.
При теоретичному розгляді цього явища постають некласичні крайові задачі для тіл з розрізами, береги яких взаємодіють. Розв’язання таких задач для пластин та оболонок з наскрізними розрізами у тривимірній постановці, особливо за умов деформацій згином, спряжене зі значними обчислювальними труднощами. Тому перспективними виглядають моделі, які описують неповне по товщині закриття тріщин на підставі прикладних теорій пластин та оболонок.
На сьогодні в літературі відсутні системні дослідження задач згину пластин з ансамблем тріщин, береги яких контактують. Розглядалися, як правило, лише задачі для прямолінійних тріщин за умов симетричного відносно лінії дефекта навантаження. Наступним етапом цих досліджень є врахування в моделі контакту розривів дотичних компонент вектора переміщень, породжених довільною орієнтацією дефектів.
Дисертація присвячена розв’язанню наукового завдання – розвинути методи дослідження контакту берегів тріщин за згину пластин з метою встановлення закономірностей взаємодії тріщин та оцінки впливу їх закриття на напружено-деформований стан тонкостінних елементів конструкцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ВЗАЄМОДІЯ ТРІЩИН ПРИ ЗГИНІ ПЛАСТИН З УРАХУВАННЯМ КОНТАКТУ БЕРЕГІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок