Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИКОНАВСЬКИЙ АНАЛІЗ МУЗИЧНОГО ТВОРУ: ТЕОРЕТИЧНИЙ І ПРАКТИКО-МЕТОДИЧНИЙ АСПЕКТИ (на прикладі діяльності піаніста-інтерпретатора)

ВИКОНАВСЬКИЙ АНАЛІЗ МУЗИЧНОГО ТВОРУ: ТЕОРЕТИЧНИЙ І ПРАКТИКО-МЕТОДИЧНИЙ АСПЕКТИ (на прикладі діяльності піаніста-інтерпретатора)

Назва:
ВИКОНАВСЬКИЙ АНАЛІЗ МУЗИЧНОГО ТВОРУ: ТЕОРЕТИЧНИЙ І ПРАКТИКО-МЕТОДИЧНИЙ АСПЕКТИ (на прикладі діяльності піаніста-інтерпретатора)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,46 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА ФОЛЬКЛОРИСТИКИ ТА ЕТНОЛОГІЇ
ім.М.Т.РИЛЬСЬКОГО
Вечер Дмитро Володимирович
УДК 786.2.001.8:781.6
ВИКОНАВСЬКИЙ АНАЛІЗ МУЗИЧНОГО ТВОРУ:
ТЕОРЕТИЧНИЙ І ПРАКТИКО-МЕТОДИЧНИЙ АСПЕКТИ
(на прикладі діяльності піаніста-інтерпретатора)
Спеціальність 17.00.03 – музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі гармонії та поліфонії Харківського державного університету мистецтв ім..І.П.Котляревського
Науковий керівник : кандидат мистецтвознавства
Калашник Марія Павлівна,
Харківський державний університет мистецтв ім..І.П.Котляревського,
професор кафедри гармонії та поліфонії ( м.Харків)
Офіційні опоненти : доктор мистецтвознавства ,професор
Імханицький Михайло Йосифович,
Російська академія музики ім.. Гнесіних
Професор кафедри народних інструментів ( м.Москва)
 
кандидат мистецтвознавства, доцент
Кашкадамова Наталія Борисівна,
Львівська державна музична академія ім.М.В.Лисенка, професор
кафедри спеціального ф-но ( м.Львів )
Провідна установа : Національна музична академії України ім..П.І.Чайковського,
кафедра спеціального ф-но
Захист відбудеться 15 червня 2007 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.227.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім..М.Т.Рильського НАН України, 01001, м.Київ, вул.М.Грушевського.4
З дисертацією можна познайомитись у бібліотеці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.. М.Т. Рильського НАН України, 01001, м.Київ, вул.М.Грушевського.4
Автореферат розісланий 14 травня 2007 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства І.М.Сікорська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поняття “виконавський аналіз” протягом останнього десятиліття доволі часто використовують у контексті проблем сучасної науки про музичне мистецтво. Це передусім пов’язано з інтенсивним розвитком відносно нової галузі музикознавства – теорії музичного виконавства, яка перебуває в руслі більш загальних проблем інтерпретології як науки про інтерпретацію.
Теорія інтерпретації, що зародилась у рамках когнітивної (пізнавальної) психології, охоплює всі сфери діяльності людини, про що свідчить численна кількість різновидів самого явища інтерпретації, зафіксованих цілим рядом дослідників (Є.Гуренко, Н.Корихалова, В. Медушевський, В. Москаленко, Є. Назайкінський та ін.).
У контексті названих розробок дещо іншого теоретичного і методологічного обґрунтування потребує також і наука про виконавське мистецтво, що морфологічно виокремлюється в естетико-філософських працях Ю. Борєва, М. Когана, С. Раппопорта, як самостійний рід мистецтва, котрий має специфічні ознаки. Головною серед них можна вважати його вторинну природу відносно художнього твору (точніше, щодо його авторської версії) природа.
За умов нового підходу до осмислення специфіки і задач музичного виконавства актуалізується цілий ряд проблем, які постають перед виконавцем у процесі підготовки до фінального акту інтерпретації –– “озвучення” твору перед слухацькою аудиторією.
Однією з процедур, які суттєво впливають на цілісний комплекс інтерпретації, саме й є означений вище аналіз. Звернення до його висвітлення в теоретичному та методичному аспектах, що здійснюється у цьому дослідженні, визначає актуальність обраної теми.
Необхідність спеціального розгляду виконавського аналізу як складової частини діяльності виконавця у процесі художньої інтерпретації зумовлюється задачами самої музично-виконавської практики –– як власне в озвученні твору, так і у передуючій цьому підготовці. Зазначимо також, що терміном “аналіз” позначається не тільки специфічний напрям музично-теоретичних досліджень, але й окремі їхні жанри. Йдеться про численні статті та методичні розробки, які присвячуються вивченню певного твору (або групи творів) одного й того ж чи декількох авторів в аспекті їх майбутнього виконання, де матеріалом аналізу виступають нотний текст, авторські та редакторські ремарки, архівні документи, нарешті, спеціальні дослідження з різних галузей знань які можуть стати у нагоді виконавцеві під час його роботи над твором.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВИКОНАВСЬКИЙ АНАЛІЗ МУЗИЧНОГО ТВОРУ: ТЕОРЕТИЧНИЙ І ПРАКТИКО-МЕТОДИЧНИЙ АСПЕКТИ (на прикладі діяльності піаніста-інтерпретатора)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок