Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ

РОЗРОБКА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ

Назва:
РОЗРОБКА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,81 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
САМАРЕЦЬ Юрій Вікторович
УДК 681.518:519.682.9:519.254
РОЗРОБКА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ
ТЕХНОЛОГІЙ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ
Спеціальність 05.13.06 – автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2006
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник
доктор технічних наук, старший науковий співробітник Байбуз Олег Григорович, Дніпропетровський національний уні-верситет, завідувач кафедри.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Азарян Альберт Арамаісович, Криворізький технічний університет, професор, академік Академії гірничих наук України.
доктор технічних наук, професор Зберовський Олександр Владиславович, Національний гірничий університет, керівник навчально-наукового центру гірничих інформаційних технологій.
Провідна установа
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є.Жуковського "Харків-ський авіаційний інститут", м. Харків
Захист відбудеться “ 19 травня 2006 року о “ 14 ” годині на засі-данні спеціалізованої вченої ради К08.051.01 при Дніпропетровському націона-льному університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К.Маркса, 35, корп. 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського на-ціонального університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Коза-кова, 8.
Автореферат розіслано “ 12 квітня 2006 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Земляна С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У зв'язку зі зростаючим антропогенним впливом на навколишнє середовище виникає завдання створення систем екологічного моніторингу, призначених для розв'язання задач оперативного аналізу й прогнозу визначальних параметрів навколишнього середовища, виконання якого вимагає створення автоматизованої системи обробки даних. Особливо складна екологічна ситуація склалася в районах розробки корисних копалин. Наявність відвалів гірської породи, відкачка шахтних вод привела до необхідності ведення моніторингу таких районів, що обумовило розробку автоматизованих систем ведення оперативного аналізу й прогнозування стану природного середовища. Одним із завдань систем моніторингу є територіальне картографування за гідрохімічними та геохімічними показниками. Отримані карти становлять основу територіального атласу, що є базою оперативного аналізу й прийняття рішень на вибір заходів зі зменшення впливу техногенних навантажень (ТН). Виконання завдання моніторингу розбивається на знаходження функціональних залежностей за вибірковими точками на поверхні та здійснення картографічного відображення відновлених поверхонь і їх прив'язка до схеми місцевості. Отримані в результаті моделі – залежності між певними показниками – реалізуються в задачах оперативного аналізу й прийняття рішень. Аналіз існуючих геоінформаційних систем (ГІС) показав, що на сьогодні недостатньо уваги приділяється обробці невеликих (?100 км2) регіонів. Методи відтворення та візуалізації поверхонь та гіперповерхонь, що застосовуються в сучасних ГІС, не оптимізовані для проведення локальних моніторингів. Візуалізація даних в автоматизованих інформаційних системах (АІС), пов’язаних з просторовим моделюванням, вимагає суттєвих апаратних витрат та високої швидкодії обчислювальних схем математичного забезпечення обробки даних. Швидкодія обчислювальних схем прямо залежить від кількості простих арифметичних операцій, що практично унеможливлює застосування методів обробки багатовимірних масивів спостережень, які були б адекватними і швидкодіючими одночасно. Застосування математичного забезпечення, ґрунтованого на використанні багатовимірних поліноміальних сплайнів (БПС) на основі В-сплайнів, близьких до інтерполяційних у середньому, дозволяє суттєво збільшити швидкість обробки масивів даних, отримуючи при цьому адекватні результати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок