Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ЕКОЛОГО-ГІГІЄНІЧНИХ УМОВ РЕКРЕАЦІЙ КРИМУ

ОПТИМІЗАЦІЯ ЕКОЛОГО-ГІГІЄНІЧНИХ УМОВ РЕКРЕАЦІЙ КРИМУ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ЕКОЛОГО-ГІГІЄНІЧНИХ УМОВ РЕКРЕАЦІЙ КРИМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,15 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ГІГІЄНИ ТА МЕДИЧНОЇ ЕКОЛОГІЇ ім. О.М.МАРЗЕЄВА
АМН УКРАЇНИ
КРОВЯКОВА МАРІЯ ТИХОНІВНА
УДК 614.7+574:615.834(477.75)
ОПТИМІЗАЦІЯ ЕКОЛОГО-ГІГІЄНІЧНИХ УМОВ
РЕКРЕАЦІЙ КРИМУ
14.02.01 – Гігієна
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2002
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Інституті гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва АМН України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, чл.-кор. АМН України
Сердюк Андрій Михайлович,
Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва
АМН України, директор.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Сергета Ігор Володимирович,
Вінницький державний медичний університет ім.М.І.Пирогова
МОЗ України, завідуючий кафедрою;
 
доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Мудрий Іван Васильович,
Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика МОЗ України, доцент.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця,
кафедра мікробіології МОЗ України, м.Київ.
Захист відбудеться “20” грудня 2002 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.604.01 при Інституті гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва АМН України за адресою: 02660, м.Київ-94, вул.Попудренка, 50, тел.559-21-27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва АМН України за адресою: м.Київ, вул.Попудренка, 50.
Автореферат розісланий “ 14 листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Селезньов Б.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Найбільш важливим і безцінним благом для кожної людини є здоров’я. В організації охорони здоров’я та оздоровленні населення України велику роль відіграє раціональне використання наявного рекреаційного потенціалу країни. Високі рівні антропогенного навантаження на загальновідомі морські курортно-рекреаційні зони України, особливе місце серед яких посідає Крим, призвели до різкого зниження їх рекреаційно-оздоровчого потенціалу. Це негативно впливає на стан здоров’я місцевого населення, а також на якість надання санаторно-лікувальної допомоги. З розвитком доступності інформації, що забезпечується у незалежній Україні виконанням рішень, прийнятих в Оргусі (Данія, 1998 р.) нарадою міністрів охорони навколишнього середовища, з’явилась можливість оцінки всієї глибини екологічної кризи в країні. Забруднення середовища досягло рівня, коли воно має можливість негативно впливати на стан здоров’я населення. Для АР Крим, де санаторно-курортна справа відіграє значну роль в економіці, таке погіршання екологічного стану неприпустимо, оскільки саме природні фактори довкілля Криму є засобом лікування та профілактики захворювань для багатьох тисяч людей. Крим є найбільшим курортним регіоном у СНД, в якому щорічно відпочивають до 24% всіх рекреантів, в тому числі 60% - громадян України (А.М.Ярош, С.С.Солдатченко, 2000).
Високий рівень урбанізації, техногенне і антропогенне навантаження на рекреаційні зони Чорного та Азовського морів призводить до забруднення унікальних природних лікувальних і рекреаційних ресурсів, зниження їх цінності. Планування, функціональне зонування, забудова курортних міст і селищ з пріоритетною курортно-оздоровчою функцією не відповідає як містобудівним, так і санітарно-гігієнічним нормам. У зв’язку з високими рівніми забруднення ряд крупних курортно-рекреаційних зон опинився у критичному стані і їх подальше існування у якості курортів знаходиться під загрозою (В.Б.Адилов, 1991). Окремі ділянки Південного Берегу Криму (ПБК), Алушта, Євпаторія мають надзвичайно високий рівень забруднення довкілля, що безпосередньо впливає на епідеміологічний стан та рекреаційно-оздоровчий потенціал курортів Криму (В.С.Тарасенко, 1997; С.Е.Шибанов, 2001). Прибережні морські акваторії у найбільшому ступені піддаються мікробному і вірусному забрудненню, рівень якого визначається рекреаційним навантаженням, ступенем очистки стічних вод, гідрологічним режимом, поверхневим і річковим стоком.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ЕКОЛОГО-ГІГІЄНІЧНИХ УМОВ РЕКРЕАЦІЙ КРИМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок