Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ СТАНДАРТІВ ПРАВ ДИТИНИ В НАЦІОНАЛЬНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ УКРАЇНИ

ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ СТАНДАРТІВ ПРАВ ДИТИНИ В НАЦІОНАЛЬНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ УКРАЇНИ

Назва:
ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ СТАНДАРТІВ ПРАВ ДИТИНИ В НАЦІОНАЛЬНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,78 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ
ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІНСТИТУТ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН

ВІНГЛОВСЬКА ОЛЕНА ІВАНІВНА
УДК 341.231.14
ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ СТАНДАРТІВ
ПРАВ ДИТИНИ В НАЦІОНАЛЬНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ
УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.11. – Міжнародне право
АВТОРЕФЕРАТ ДИСЕРТАЦІЇ
на здобуття наукового ступеню
кандидата юридичних наук
 
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
Євінтов Володимир Ісакович, Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, доцент
Буроменський Михайло Всеволодович, Національна
юридична академія України ім. Ярослава Мудрого, кафедра
міжнародного права та іноземного законодавства
(м. Харків)
кандидат юридичних наук, доцент
Карпачова Ніна Іванівна, Уповноважений Верховної
Ради України з прав людини
Провідна установа: Університет внутрішніх справ МВС України, м. Харків
Захист відбудеться "_8_" _вересня_ 2000р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради К. 26.001.10 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 254119, м. Київ, вул. Мельнікова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 252017, м. Київ, вул.Володимирська, 58, к.10.
Автореферат розіслано "_26_"__липня__ 2000р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Заблоцька Л.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Однією з найбільш вразливих груп населення в умовах складних соціально-економічних перетворень в Україні з моменту отримання незалежності стали діти, яких на 1 січня 1999 р. в Україні було 12356 тис. осіб віком до 18 років. Реальне положення дітей, незважаючи на всі заходи, які приймає Уряд і інші органи влади, погіршується під впливом зниження життєвого рівня населення, погіршення медичного обслуговування, поширення так званого соціального сирітства, погіршення можливостей освіти, літнього відпочинку, і, навіть, голодування і недостатньої кількості доступного по ціні одягу і взуття.
Особливості сучасного становища дітей в Україні потребують послідовної реалізації державної політики по забезпеченню достатнього життєвого рівня, який є необхідним для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку кожної дитини, по збереженню і розширенню дошкільного виховання і шкільної освіти, по забезпеченню здоров`я матері і дитини шляхом стабільного бюджетного фінансування і координації зусиль державних і недержавних організацій.
Важливу роль у досягненні необхідних умов нормального розвитку дітей відіграє удосконалення і розвиток українського законодавства з метою найкращого забезпечення інтересів і прав дитини, особливої уваги до дитини, яка знаходиться в тяжких обставинах. Звичайно, тільки юридичні заходи не можуть вирішити соціальні проблеми дитини, але є ефективним засобом проведення у життя державної соціальної політики.
Ратифікувавши у 1991 році Конвенцію про права дитини 1989 р. і поголосувавши за Весвітню декларацію про забезпечення виживання, захисту і розвитку дітей в 90-ті роки 1990 р., Україна прийняла на себе міжнародно-правові зобов`язання по здійсненню міжнародних стандартів прав дитини, відповідно з якими вона повинна забезпечити добробут, охорону здоров`я, житло, освіту для кожної дитини без будь-якої дискримінації, забезпечити якнайкраще здійснення інтересів і прав дитини в усіх сферах суспільного життя.
Положення Конвенції про права дитини згідно зі ст.9 Конституції України 1996 р. є частиною національного законодавства України і всі норми українського права, що мають відношення до цієї галузі, повинні бути приведені у відповідність з нормами Конвенції.
18 січня 1996 р. Президент України своїм указом затвердив Національну програму “Діти України” для покращення становища дітей, їх соціального захисту, створення сприятливих умов для фізичного, інтелектуального й духовного розвитку, майбутньої повноцінної життєдіяльності та з метою координації дій, пов`язаних з виконанням Конвенції ООН про права дитини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ СТАНДАРТІВ ПРАВ ДИТИНИ В НАЦІОНАЛЬНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок