Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості реформування політико-владних відносин у перехідних суспільствах (на прикладі країн Вишеградської групи)

Особливості реформування політико-владних відносин у перехідних суспільствах (на прикладі країн Вишеградської групи)

Назва:
Особливості реформування політико-владних відносин у перехідних суспільствах (на прикладі країн Вишеградської групи)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,84 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького
СТОЙКО Олена Михайлівна
УДК 321.01
Особливості реформування політико-владних відносин у перехідних суспільствах (на прикладі країн Вишеградської групи)
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі правових проблем політології Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.
Науковий керівник – доктор політичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
Кресіна Ірина Олексіївна,
Інститут держави і права ім. В.М.Корецького
НАН України, завідувач відділу правових
проблем політології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Рудич Фелікс Михайлович,
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень
імені І.Ф. Кураса,
завідувач відділу теоретичних і прикладних проблем політології;
кандидат політичних наук, доцент
Полішкарова Олена Олександрівна
Київський міжнародний університет,
декан факультету політології.
Провідна установа – Київський національний університет
імені Т.Г.Шевченка, кафедра політології
Захист відбудеться 20 жовтня 2006 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) політичних наук в Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України (м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розіслано 20 вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат політичних наук М.Д.Ходаківський
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Трансформаційні процеси у постсоціалістичних країнах, пов’язані із змінами політичної системи суспільства, зміною ролі держави та утвердженням багатопартійності, розвитком демократії, призводять до посилення взаємозв’язку між політичними та владними інститутами. Ця діалектика як новий феномен сучасного політичного розвитку потребує нового політологічного дискурсу.
Необхідність дослідження реформування політико-владних відносин зумовлена також тим, що ця проблема стала об’єктом багатьох суспільствознавчих наук: політології, політичної соціології, політичної історії, державного управління, теорії держави і права, адміністративного та конституційного прав тощо. Всі вони досліджують владні відносини як частину загальних проблем, таких як функціонування системи поділу влади, організація державного управління, практична реалізація конституційних положень, система місцевого самоврядування, правова держава, демократія. Водночас практика свідчить про необхідність самостійного комплексного вивчення цієї проблеми.
В умовах переходу до нової системи організації суспільного життя однією з найбільш важливих функцій уряду є ефективне управління процесом змін, тому від його відповідності поставленим завданням залежить успішність проходження цього етапу в розвитку країни.
Реформа державного управління в Україні, офіційний старт якій дало прийняття Концепції адміністративної реформи в Україні 1998 року, здійснюється безсистемно і непослідовно. Наприкінці 1999 року президент України видав ряд указів, що мали за мету стимулювати реалізацію адміністративної реформи. Із запровадженням поста віце-прем’єр-міністра з питань адміністративної реформи в 2005 році була зроблена спроба започаткувати широке обговорення основних положень адміністративно-територіальної реформи, яке закінчилося невдачею. Протягом 1998-2005 років було прийнято низку нормативно-правових актів щодо діяльності державного управління, але це швидше були косметичні заходи, що підміняли проведення комплексної реформи.
Невдачі із спробами проведення адміністративної реформи пояснюються низкою причин: відсутністю політичної волі основних політичних сил; нерозумінням її важливості для політичного, соціального та економічного розвитку країни; ігноруванням з боку державного апарату реформаторських ініціатив (внутрішній опір змінам); низьким рівнем теоретичного забезпечення процесу реформи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Особливості реформування політико-владних відносин у перехідних суспільствах (на прикладі країн Вишеградської групи)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок