Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕСТЕТИКА МУЗИЧНОГО ПОСТМОДЕРНІЗМУ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРЧОСТІ К.ШТОКГАУЗЕНА ТА М.КАГЕЛЯ)

ЕСТЕТИКА МУЗИЧНОГО ПОСТМОДЕРНІЗМУ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРЧОСТІ К.ШТОКГАУЗЕНА ТА М.КАГЕЛЯ)

Назва:
ЕСТЕТИКА МУЗИЧНОГО ПОСТМОДЕРНІЗМУ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРЧОСТІ К.ШТОКГАУЗЕНА ТА М.КАГЕЛЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,03 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БАЛАКІРОВА СВІТЛАНА ЮРІЇВНА
УДК: 111.852 +78.01
ЕСТЕТИКА МУЗИЧНОГО ПОСТМОДЕРНІЗМУ
(НА МАТЕРІАЛІ ТВОРЧОСТІ К.ШТОКГАУЗЕНА ТА М.КАГЕЛЯ)
Спеціальність 09.00.08 – естетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” на кафедрі філософії факультету соціології
Науковий керівник:
кандидат філософських наук, доцент
ФЕДОРОВА Ірина Ігорівна
Національний технічний університет України “КПІ”,
доцент кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук,
ШЕВЧЕНКО Олексій Костянтинович
Національний інститут проблем міжнародної
безпеки, державний експерт
кандидат філософських наук, доцент
КРИВДА Наталія Юріївна
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри української філософії та культури
Провідна установа: Інститут філософії імені Г.Сковороди НАН України, м.Київ.
Захист відбудеться “ 26 ” грудня 2002р. о 15 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.28 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 327
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету
імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал № 12
Автореферат розісланий “ 22 ” листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради Шинкаренко О. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Художня культура постмодернізму визначається складним, суперечливим та багатомірним характером. Ця складність репрезентує загальнокультурну ситуацію, притаманну західноєвропейській свідомості ХХ-ХХI століть, що перебуває у кризовому і перехідному стані. Динаміка зазначеної суперечливості обумовлює специфіку існування постмодерністського феномену як відкритого полілогу, як явища принципово полемічної та діалогічної природи, як проблемного і дискусійного поля, де зустрічаються, стикаються і взаємодіють різні творчі концепції, течії та точки зору.
Серед усіх галузей культури постмодернізм надає провідну роль саме художній сфері, сфері мистецтва, оскільки лише воно спроможне найбільш адекватно висловити та втілити суттєві постмодерністські інтенції. Враховуючи цю особливу роль мистецтва у формуванні та розвитку постмодерністського феномену, розгляд постмодерністської проблематики в естетичному аспекті постає як один з найбільш актуальних. До того ж, оскільки постмодернізм виник як явище саме західної культури, вивчення естетичних проблем сучасного європейського мистецтва ми вважаємо одним з пріоритетних напрямків, здатних активізувати процеси інтегрування української естетичної думки в загальноєвропейський простір та сприяти визначенню ролі та місця українського музичного постмодернізму в контексті європейської культури.
У більшості теоретичних праць, що розглядають постмодернізм, перевага надається іншим видам мистецтва, зокрема літературі, архітектурі, кіномистецтву та медіа-арту, дизайну як сферам найбільш яскравого прояву постмодерністських рис. Полемізуючи з таким підходом, хоча і не применшуючи ролі означених художніх сфер, необхідно виокремити значення музичного мистецтва як не менш показового з точки зору креативних можливостей постмодернізму. Художні інновації, запропоновані музичним постмодернізмом, зокрема стосовно переосмислення ролі митця у творчому процесі, нової концепції твору й проблем інтерпретації, ролі мистецтва у самопізнанні особистості, потребують застосування адекватних методологічних принципів. Проте, склалася ситуація невідповідності рівня розповсюдженості явищ художньої практики постмодернізму ступеню його наукового осмислення.
Враховуючи постмодерністське прагнення подолати межі різних галузей культури й соціальної свідомості, використання вузькодисциплінарних підходів до вивчення проблематики постмодернізму, особливо таких, що походять з художньої сфери є таким, що не розкриває його синкретичної сутності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕСТЕТИКА МУЗИЧНОГО ПОСТМОДЕРНІЗМУ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРЧОСТІ К.ШТОКГАУЗЕНА ТА М.КАГЕЛЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок