Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИКО–ПРАВОВІ ПИТАННЯ ЗАКОНОТВОРЧОСТІ

ТЕОРЕТИКО–ПРАВОВІ ПИТАННЯ ЗАКОНОТВОРЧОСТІ

Назва:
ТЕОРЕТИКО–ПРАВОВІ ПИТАННЯ ЗАКОНОТВОРЧОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,56 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ЗАКОНОДАВСТВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Задирака Наталія Юріївна
УДК 340.134 (477):(470+571):(438)
ТЕОРЕТИКО–ПРАВОВІ ПИТАННЯ ЗАКОНОТВОРЧОСТІ
Спеціальність: 12.00.01. – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук
КИЇВ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії держави і права Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник Кандидат юридичних наук, доцент
Котюк Володимир Олександрович –
завідувач кафедрою теорії та історії держави і права Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: Доктор юридичних наук, член-кореспондент АПрН України
Заєць Анатолій Павлович –
Перший заступник Міністра юстиції України;
керівник апарату
Кандидат юридичних наук
Коваль Вячеслав Станіславович –
Заступник Голови Комітету з питань Регламенту,
депутатської етики та організації роботи Верховної
Ради України
Провідна установа Інститут держави і права ім. В.М. Корецького
НАН України м. Київ
Захист відбудеться “ ” липня 2005 р. о ____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.867.01 Інституту законодавства Верховної Ради України ( 04053, Київ, пров. Несторівський, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту законодавства Верховної Ради України ( 04053, Київ, пров. Несторівський, 4).
Автореферат розісланий “ ” червня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук Биков О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В теперішній час, коли політичні та економічні реформи, що проводяться в Україні, вимагають інтенсивної законотворчості, як ніколи стає зрозумілим, наскільки важливим є процес створення закону, формулювання концепції майбутнього акту, створення та обговорення проекту, врахування думок та інтересів різних соціальних верств, співвідношення з іншими нормативними актами, можливість майбутнього закону “вписатись” у вже існуючу правову систему, можливість адаптуватись, економічне підґрунтя для його існування та реального застосування.
Процес створення правових норм починається з виникнення об’єктивних суспільних закономірностей, які потребують правового врегулювання, проходить через інститути суспільства і держави, реалізується законодавчою, виконавчою та судовою владою у притаманних їм формах. Процес створення правових норм базується на прийнятих та нормативно закріплених в конституції правилах, які держава зобов’язана виконувати; він не може бути довільним чи суб’єктивним. Держава діє в межах своєї правової системи, що закріплена в Основному законі.
Відступаючи від принципу законності чи створюючи закони, які нездатні прижитись в суспільстві і суперечать один одному та суспільній системі в цілому, державна влада послаблює свій авторитет та знижує ефективність виконання правовими нормами покладених на них суспільних функцій. З іншого боку, реалії нашого життя свідчать про велике коло питань, не врегульованих правом, без яких неможливо реалізувати життєво важливі соціальні та економічні програми. Отже, процес законотворчості проходить за вкрай складних обставин. Курс на прискорення реформ примушує законодавця намагатись швидко створити правові норми, які врегулюють нові суспільні відносини.
Нагальність у прийнятті правових норм в умовах суспільних трансформацій впливає на якість закону, його системність, на стабільність правової системи, а отже і на рівень правової захищеності громадян. На думку провідних вчених-юристів відносно кожного суб’єктивного права людини і громадянина має бути розроблений у діючому законодавстві та закріплений в Конституції України механізм практичної реалізації не тільки конституційних, але й усіх інших прав і свобод для їх ефективного захисту.
Лише дослідивши законотворчість як державно-правове явище у державах романо - германської системи права з однопалатним та двопалатним парламентом, процес створення ефективного закону, порівнявши ці процеси у федеральній та унітарній державі, ми можемо зрозуміти ті ефективні шляхи подолання кризи, яка існує в нашому суспільстві, виділивши спільні та відмінні риси, основні причини невиконання законів, навівши припущення по вдосконаленню самого закону та механізму його реалізації з точки зору забезпечення виконання закону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО–ПРАВОВІ ПИТАННЯ ЗАКОНОТВОРЧОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок