Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вивчення продуктивності свиней миргородської породи в залежності від генетичної подібності батьківських пар

Вивчення продуктивності свиней миргородської породи в залежності від генетичної подібності батьківських пар

Назва:
Вивчення продуктивності свиней миргородської породи в залежності від генетичної подібності батьківських пар
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,57 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ СВИНАРСТВА ІМ. О.В. КВАСНИЦЬКОГО
Цибенко Володимир Григорович
УДК 636.4.082.43
Вивчення продуктивності свиней миргородської породи
в залежності від генетичної подібності батьківських пар
06.02.01. – розведення та селекція тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Полтава – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті свинарства ім. О.В. Квасницького Української академії аграрних наук
Науковий керівник:
доктор сільськогосподарських наук, професор, академік УААН
Рибалко Валентин Павлович
Інститут свинарства ім. О.В. Квасницького, директор
Офіційні опоненти:
доктор сільськогосподарських наук, професор
Агапова Євгенія Михайлівна,
Одеський державний аграрний університет, завідувач кафедри спеціальної зоотехнії;
кандидат сільськогосподарських наук,
Герасимов Веніамін Іванович,
Харківська державна зооветеринарна академія, професор кафедри дрібного тваринництва
Провідна установа – Херсонський державний аграрний університет,
кафедра генетики та розведення сільськогосподарських тварин.
Захист відбудеться “17 жовтня ” 2006 р. о 10 годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради К.44.351.01, Інститут свинарства ім.О.В.Квасницького УААН, 36006, м. Полтава, вул.Шведська Могила, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту свинарства ім.О.В.Квасницького УААН, м. Полтава, вул. Шведська Могила, 1.
Автореферат розісланий 4 вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.І. Підтереба
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найважливіших соціальних проблем України на сучасному етапі її розвитку являється забезпечення населення продуктами харчування. Успішне розв’язання даної проблеми залежить від використання прогресивних технологій та високопродуктивних порід сільськогосподарських тварин.
Для сучасного етапу розвитку галузі свинарства в нашій країні характерною особливістю є інтенсифікація селекційних процесів у популяціях свиней за рахунок широкого використання відтворного схрещування вітчизняних порід з кращими високопродуктивними породами зарубіжної селекції, створення вітчизняних порід, типів і ліній, відселекціонованих за напрямком продуктивності, розробка і застосування нових біотехнологічних методів відтворення стада (Рибалко В.П., Герасимов В.И., Нагаевич В.М., 2005, Березовський М.Д., 2005, Баньковський Б.В., Акімов С.В., Баньковська І.Б., 2004.)
Одночасно спеціалізація порід, типів та ліній в свинарстві привела до поглиблення проблеми збереження вітчизняних локальних генотипів, які є носіями унікального генного комплексу, але не можуть конкурувати з високопродуктивними генотипами.
Практика вітчизняного та світового тваринництва свідчить, що породи зазнають постійних змін за чисельністю та місцем розповсюдження. Так, до кінця 90-х років минулого століття, в свинарстві України серед 10 порід за темпами росту переважали велика біла, українська степова біла та миргородська породи. На сучасному етапі розвитку галузі свинарства українська степова ряба і миргородська породи катастрофічно скоротили чисельність особин в популяціях і, об’єднавшись з українською степовою білою породою, утворили групу локальних, малочисельних порід. Головною причиною зникнення чи зменшення популяцій тварин слід вважати зміну соціально-економічних умов, які потребують такого росту продуктивності, на який багато локальних порід не здатні. Проте локальні породи малої чисельності представляють цінність як носії специфічних ознак та слугують засобом відновлення життєздатності у груп тварин, розвиток продуктивності яких привів до порушення нормальної життєдіяльності (пороки м’яса, підвищення стресчутливості, зниження відтворювальної функції і т.д.), а також резервом спадкових якостей і генних комплексів, які на сучасному етапі ще не є необхідними. Проте неможливість передбачення потреби майбутнього приводить до втрати генофонду, який не відновлюється (Березовський М.Д., Войтенко С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Вивчення продуктивності свиней миргородської породи в залежності від генетичної подібності батьківських пар

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок