Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЕРИЗМ ТА ЙОГО АНАЛОГІЇ В музичному МИСТЕЦТВІ ЄВРОПИ І КИТАЮ

ВЕРИЗМ ТА ЙОГО АНАЛОГІЇ В музичному МИСТЕЦТВІ ЄВРОПИ І КИТАЮ

Назва:
ВЕРИЗМ ТА ЙОГО АНАЛОГІЇ В музичному МИСТЕЦТВІ ЄВРОПИ І КИТАЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,49 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Одеська державна музична академія
ім. А.В. Нежданової
ЛЮ БІНЦЯН
УДК - 78.03
ВЕРИЗМ ТА ЙОГО АНАЛОГІЇ В музичному МИСТЕЦТВІ
ЄВРОПИ І КИТАЮ
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Одеса – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі сучасної музики і музичної культурології Одеської
державної музичної академії імені А.В. Нежданової Міністерства культури і туризму України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Маркова Олена Миколаївна,
Одеська державна музична академія
ім. А.В. Нежданової, зав.кафедрою
сучасної музики і музичної культурології
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Іваницький Анатолій Іванович,
професор Київського національного
університету культури і мистецтв
кандидат мистецтвознавства, доцент
Гузєєва Валентина Володимирівна
Одеська державна музична академія
ім. А.В. Нежданової, кафедра історії
музики та музичної етнографії
Провідна установа: Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України, відділ музикознавства, м. Київ
Захист відбудеться “15” березня 2006 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.857.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства у Одеській державній музичній академії імені А.В. Нежданової за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Новосельського, 63, Малий зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеської державної музичної академії імені А.В. Нежданової, за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Новосельського, 63.
Автореферат розісланий “14” лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент А.Д. Черноіваненко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність обраної теми дослідження визначена виключною значущістю в сучасній художній практиці китайських артистів та світового театру в цілому неореалістичної, веристської за своїми витоками мистецької традиції, що успадковує філософсько-естетичні принципи романтизму. Філософія роман-тизму, гіперболізуючи суб’єктивний фактор у розвитку соціуму, наповнилася утопічними концепціями, котрі справили величезний вплив на мистецтво ХІХ століття, в тому числі, отримали резонанс у Китаї. Події “Опіумних війн” середини ХІХ століття вражають збігом дат із революційними виступами в Європі, із визріванням революційно-громадянських війн на американському континенті.
Світ єдиний – і схожі ідеї так чи інакше сповіщають людству в різних кінцях планети схожі поведінкові орієнтири, програми суспільно-державної та художньо-виховної діяльності. Середина ХІХ століття відзначена могутньою хвилею європеїстських впливів на Китай та Далекий Схід у цілому (пор.: “японський романтизм”). В Європі спостерігаємо поширення ідей інтерна-ціо-налізму і глибокий інтерес до мистецтва позаєвропейських народів, котрий привів до відкриття у 1880-ті роки художньої ідеї “розриву з європоцентризмом” у творчості. Ця ж ідея склала початок “модерну”, який в музиці чітко зв’язувався із творчістю російської школи, що базувалася, у тому числі, на унікальності візантійської спадщини і музики народів Кавказу.
Об’єктом дослідження являється шар романтично-утопічної творчості кінця ХІХ – початку ХХ століть, що породили концепцію веризму в Європі та згодом в США, мають китайський аналог в філософії (“уникнення капіталізму” великого китайського революційного демократа Сун Ят-Сена) і в музичному театрі.
Предмет роботи – культурно-історичні передумови та провідні тенденції творчості італійських веристів початку ХХ століття в паралелях до китайської філософії та мистецтва.
Мета роботи – виявлення художніх ідей веризму-неореалізму в музичній культурі Європи і Китаю, їх аналогів в російській музиці, в “літературі рідних місць” та китайській опері у співвіднесенності з філософсько-естетичними передумовами соціал-утопізму і “філософії романтизму” Ф. Ніцше, позицій Сун Ят-Сена.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВЕРИЗМ ТА ЙОГО АНАЛОГІЇ В музичному МИСТЕЦТВІ ЄВРОПИ І КИТАЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок