Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Проблемно-орієнтовані методи та алгоритми отримання вимірювальної інформації в ІВС

Проблемно-орієнтовані методи та алгоритми отримання вимірювальної інформації в ІВС

Назва:
Проблемно-орієнтовані методи та алгоритми отримання вимірювальної інформації в ІВС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,53 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний технічний університет України
„Київський політехнічний інститут”
Шантир Діана Сергіївна
УДК 621.317
Проблемно-орієнтовані методи та алгоритми отримання вимірювальної інформації в ІВС
Спеціальність 05.11.16 – інформаційно-вимірювальні системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі автоматизації експериментальних досліджень Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Володарський Євгеній Тимофійович,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”, м. Київ,
професор кафедри автоматизації експериментальних досліджень.
Офіційні опоненти: | Доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки
Щербак Леонід Миколайович,
Національний авіаційний університет України, м. Київ,
професор кафедри інформаційно-вимірювальних систем.
Кандидат технічних наук
Волошко Анатолій Васильович
Національний технічний університет України“
Київський політехнічний інститут”, м. Київ,
доцент кафедри електропостачання Інституту енергозбереження та енергоменеджменту.
Захист відбудеться 15.10.2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.002.20 у Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ-56, проспект Перемоги, 37, корп. 22, ауд. 316.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою 03056, м. Київ-56, проспект Перемоги, 37.
Автореферат розіслано 12.09.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.т.н. Ковальчук А.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Зростаючі потоки вимірювальної інформації та глибина їх обробки вимагають застосування засобів, які автоматизують збір, обробку та подання результату вимірювання, тобто застосування інформаційно-вимірювальних систем (ІВС). Сучасні ІВС будуються на принципах модульності і відкритості, що забезпечує гнучкість їх структури і дозволяє вирішувати широкий клас задач. Однак розв’язання кожної задачі вимагає орієнтоване на неї прикладне програмне забезпечення. Це обмежує використання наявних можливостей ІВС при вирішенні задач, що мають спільність в постановці та вимагають однакових типових підходів при їх розв’язанні і реалізації результатів. Типовість при цьому виявляється у відношенні до технічних засобів та методологічного і алгоритмічного забезпечення систем.
В багатьох областях практичної діяльності при розв’язанні задач контролю, моніторингу та діагностики стану об'єктів спостереження має місце задача отримання вимірювальної інформації з широкосмугового вимірювального сигналу (ВС), що породжується нестаціонарними фізичними процесами. Так, наприклад, виявлення ознак зародження дефектів механічної системи за малими відносними змінами значень інформативних параметрів або структури акустичного чи вібросигналу; виявлення ознак розвитку хвороби за виникненням нестаціонарностей медикобіологічних сигналів і т.д. Із всієї різноманітності вказаних задач можна виділити спільність в напрямі їх розв’язання - визначення і оцінювання параметрів широкосмугового ВС, кожна спектральна складова якого є самостійною інформативною одиницею. Це дозволить вирішувати конкретну задачу дослідження на базі уніфікованої ІВС, в ядрі програмного забезпечення якої покладено проблемно-орієнтовані методи та алгоритми отримання вимірювальної інформації, розробці яких присвячено дану роботу.
У загальному випадку, для отримання інформації про об'єкт спостереження і його стан, ІВС повинна забезпечувати комплекс всіх можливих і необхідних вимірювальних перетворень, з урахуванням того факту, що навіть малі флуктуації досліджуваного фізичного процесу при функціонуванні об'єкта спостереження, можуть нести інформацію про незворотні зміни його стану.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Проблемно-орієнтовані методи та алгоритми отримання вимірювальної інформації в ІВС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок